'Huawei hard geraakt door sancties VS'
HILVERSUM (ANP) - De Chinese techgigant Huawei wordt opnieuw hard geraakt door Amerikaanse sancties, zo bericht de NOS zaterdag. Het bedrijf, dat de afgelopen jaren op de smartphonemarkt steeds populairder is geworden, krijgt vanaf komende dinsdag geen geavanceerde chips meer. Dat kan gevolgen hebben voor het 5G-netwerk en voor de verkoop van smartphones.
Het is fabrikanten die werken met Amerikaanse apparatuur of software verboden om te produceren voor de Chinese techgigant. Eerder moest Huawei het al zonder Googles downloadwinkel Play Store stellen, waardoor de telefoons minder interessant werden voor de westerse markt. De NOS baseert zich onder meer op een tech-analist van ING en deskundigen van onderzoeksbureau Telecompaper en techwebsite Tweakers.
Tech-analist Marc Hesselink (ING) zegt dat het bedrijf een onzekere tijd tegemoet gaat omdat de ontwikkeling van computerchips steeds verder gaat en geavanceerder wordt, "maar die chips gaat het bedrijf niet krijgen". Dat levert volgens hem ook bij de ontwikkeling van 5G zonder de nieuwste technologie problemen op
Trump
De sancties worden ingevoerd op last van de Amerikaanse president Donald Trump, die vreest dat Huawei vanwege de band met de Chinese overheid spionage-activiteiten kan uitvoeren.
Volgens Telecompaper en Tweakers neemt het marktaandeel van Huawei op de Nederlandse markt af, meldt de NOS.
Gebruik
Huawei zegt in een uitgebreide, schriftelijke verklaring onder meer dat de beperkingen die zijn opgelegd voor het gebruik van Amerikaanse technologie en software om halfgeleiders in het buitenland te ontwerpen en te produceren "arbitrair en schadelijk" zijn. Huawei zegt dat de handelsbeperkingen gebaseerd zijn "op valse en ongefundeerde beschuldigingen".
Daarnaast stelt het bedrijf dat "Europese en Nederlandse beleidsmakers onder grote druk staan van de VS om Huawei te beperken in zijn deelname aan de Europese markten voor 5G. Als gevolg daarvan hebben we te maken met een steeds moeilijker ondernemingsklimaat. We zijn momenteel bezig met een uitgebreide beoordeling van de situatie en de impact op ons bedrijf".
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de Amsterdamse beurs zijn voorzichtig begonnen op de eerste handelsdag van het vierde kwartaal. De stemming werd gedrukt door olieprijzen die weer licht opliepen. Een optimistische vooruitblik van het Amerikaanse chipconcern Micron Technology, die woensdag na het slot van Wall Street bekend werd, gaf beleggers wel weer meer vertrouwen in de chipsector.
52 minuten geledenZEIST (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is afgelopen maand gegroeid. Het gaat om de grootste stijging in bijna vier jaar en wijst op een duidelijke verbetering van de stand van zaken in de sector. Dat meldt de Nederlandse Vereniging voor Inkoopmanagement (Nevi).
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De wereldwijde landbouwprijzen zijn in het derde kwartaal het sterkst gestegen sinds de oorlog in Oekraïne begin 2022. De Bloomberg Agriculture Spot Index, die de tien belangrijkste gewassen volgt, steeg met 13 procent. Dat was de grootste stijging in een kwartaal sinds maart 2022.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Winkeliers in Nederland hebben in augustus meer omzet gedraaid dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De totale omzet in de detailhandel steeg met 3,5 procent. Dat is de grootste groei in bijna een jaar tijd. In november 2025 steeg de omzet met 3,6 procent.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De cao-lonen lagen in het derde kwartaal van dit jaar gemiddeld 4 procent hoger dan dezelfde periode in 2025. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De loonstijging was minder sterk dan een jaar eerder, toen stegen de cao-lonen nog met gemiddeld 4,6 procent.
3 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/RTR/AFP) - Google heeft woensdag een nieuw AI-model uitgebracht. Het gaat om het langverwachte Gemini 4 Argon dat nog niet voor het grote publiek beschikbaar is.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De woningmarkt koelt volgend jaar sterker af dan verwacht. Dat meldt ABN AMRO in de nieuwste editie van de woningmarktmonitor. ABN AMRO trekt daarmee dezelfde conclusie als ING. De afkoeling wordt volgens de onderzoekers veroorzaakt door de gestegen hypotheekrente.
8 uur geleden