Huawei geeft details prijs van eigen besturingssysteem
SHENZEN (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese techfabrikant Huawei heeft langverwachte details onthuld van zijn HarmonyOS-software. Met dit besturingssysteem wil het bedrijf een centrale rol gaan spelen in een markt die tot nu toe wordt gedomineerd door Android van Google en iOS van Apple. De Chinezen presenteerden woensdag ook de eerste tablets die draaien op het systeem.
HarmonyOS is ontworpen om te werken met smartphones en tal van andere apparaten. Aangesloten gadgets moeten gecombineerd kunnen worden als een "super device", zoals Huawei het noemt. Het bedrijf demonstreerde deze 'multi-device-functionaliteit' als een van de mogelijkheden van HarmonyOS. Huawei is van plan om zijn nieuwe platform uit te bouwen tot een 'hub' die veel hardware verbindt, van oordopjes tot slimme auto's.
Het plan voor een eigen besturingssysteem dateert al uit 2016, maar werd versneld nadat Washington Huawei op de zwarte lijst plaatste vanwege vermeende spionagepraktijken. Door de sancties had Huawei geen toegang meer tot essentiële mobiele chipsets en belangrijke Google-diensten.
Gadgets
Huawei zegt geen kopie te willen zijn van iOS of Android, omdat dit geen waarde zou hebben voor klanten en app-ontwikkelaars. De onderneming denkt dat de mobiele-internetindustrie die hangt aan smartphones net als andere industrieën verzadigd zal raken.
Huawei introduceerde enkele gadgets die draaien op het eigen HarmonyOS. Het bedrijf beloofde ook dat het besturingssysteem de apparaten in staat zal stellen om gegevens te delen met andere Huawei-apparaten, maar ook die van derden.
Behalve de tablets kondigde Huawei ook de komst aan van nieuwe smartwatches die draaien op het eigen systeem.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/DPA) - China heeft gedreigd met tegenmaatregelen tegen de Verenigde Staten naar aanleiding van nieuwe beperkingen voor de handel in mensachtige robots. Een woordvoerder van het ministerie van Handel eiste donderdag dat Washington het importverbod onmiddellijk intrekt. Als dat niet gebeurt, zal China "krachtige tegenmaatregelen nemen".
30 minuten geledenMILAAN (ANP) - Modehuis Prada, waar naast Prada ook Versace en Miu Miu bij horen, heeft bijna een derde minder luxe kleding, schoenen en accessoires verkocht in het Midden-Oosten in de eerste helft van het jaar. Dat blijkt uit de halfjaarcijfers van de groep.
33 minuten geledenDÜSSELDORF (ANP) - Ceconomy, het moederbedrijf van elektronicaketens MediaMarkt en Saturn, heeft de afgelopen maanden geprofiteerd van de hitte in Europa. Die leidde tot een grote vraag naar airconditioners, ventilatoren en koelapparaten, stelt het Duitse concern.
39 minuten geledenMARANELLO (ANP/BLOOMBERG) - Ferrari heeft zijn winstverwachting voor heel 2026 naar boven bijgesteld, nadat de Italiaanse sportwagenfabrikant in het tweede kwartaal beter presteerde dan verwacht. De sterke resultaten zijn vooral te danken aan de grote vraag naar exclusieve modellen, zoals het topmodel F80 en een duurdere uitvoering van de Purosangue, de eerste SUV van Ferrari.
40 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De scheepvaart door de Straat van Hormuz lijkt weer wat aan te trekken, ondanks de aanhoudende vijandelijkheden in het Midden-Oosten. Zo is er in de nacht van woensdag op donderdag ook een door QatarEnergy beheerde gastanker door de belangrijke zeestraat bij Iran gevaren. Dit is het eerste schip van dit type dat volgens scheepsvolgdata de waterweg heeft verlaten sinds 11 juli.
44 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegmaatschappij Deutsche Bahn heeft in de eerste helft van 2026 voor het eerst in zeven jaar weer winst gemaakt met zijn kernactiviteiten. Dat maakte het staatsbedrijf donderdag bekend.
1 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Consumenten zullen in september, als de nieuwe oogst geplukt wordt, genoegen moeten nemen met kleinere vruchten en daardoor zijn ze ook duurder. Dat zegt John Kusters, voorzitter van de Nederlandse Fruittelers Organisatie (NFO). De reden is de droogte in heel Europa.
1 uur geleden