Huawei geeft details prijs van eigen besturingssysteem
SHENZEN (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese techfabrikant Huawei heeft langverwachte details onthuld van zijn HarmonyOS-software. Met dit besturingssysteem wil het bedrijf een centrale rol gaan spelen in een markt die tot nu toe wordt gedomineerd door Android van Google en iOS van Apple. De Chinezen presenteerden woensdag ook de eerste tablets die draaien op het systeem.
HarmonyOS is ontworpen om te werken met smartphones en tal van andere apparaten. Aangesloten gadgets moeten gecombineerd kunnen worden als een "super device", zoals Huawei het noemt. Het bedrijf demonstreerde deze 'multi-device-functionaliteit' als een van de mogelijkheden van HarmonyOS. Huawei is van plan om zijn nieuwe platform uit te bouwen tot een 'hub' die veel hardware verbindt, van oordopjes tot slimme auto's.
Het plan voor een eigen besturingssysteem dateert al uit 2016, maar werd versneld nadat Washington Huawei op de zwarte lijst plaatste vanwege vermeende spionagepraktijken. Door de sancties had Huawei geen toegang meer tot essentiële mobiele chipsets en belangrijke Google-diensten.
Gadgets
Huawei zegt geen kopie te willen zijn van iOS of Android, omdat dit geen waarde zou hebben voor klanten en app-ontwikkelaars. De onderneming denkt dat de mobiele-internetindustrie die hangt aan smartphones net als andere industrieën verzadigd zal raken.
Huawei introduceerde enkele gadgets die draaien op het eigen HarmonyOS. Het bedrijf beloofde ook dat het besturingssysteem de apparaten in staat zal stellen om gegevens te delen met andere Huawei-apparaten, maar ook die van derden.
Behalve de tablets kondigde Huawei ook de komst aan van nieuwe smartwatches die draaien op het eigen systeem.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De prijs van een vat Amerikaanse olie is met ongeveer 17 procent gedaald na het bericht van de Amerikaanse president Donald Trump dat hij de aanvallen op Iran voor twee weken opschort. Een vat West Texas Intermediate (WTI), de Amerikaanse benchmark, kostte dinsdagavond (Amerikaanse tijd) minder dan 95 dollar, meldt zakenzender CNBC. Eerder dinsdag was de prijs nog ruim 117 dollar.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) gaat zijn groeiverwachtingen voor de wereldwijde economie verlagen vanwege de Iranoorlog. Topvrouw Kristalina Georgieva van het IMF ziet gevaar in een wereldeconomie die slecht is toegerust om op schokken te reageren, heeft ze dinsdag gezegd in een interview met persbureau Bloomberg.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet kan verder met het uitwerken van verduurzamingsafspraken met Tata Steel. De gezamenlijke intentieverklaring die afgelopen najaar werd getekend, krijgt van de meeste partijen in de Tweede Kamer op zijn minst het voordeel van de twijfel. Wel dringen veel Kamerfracties erop aan dat in de definitieve deal veel hardere afspraken komen over met name de beoogde gezondheids- en klimaatwinst.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine veranderingen gesloten. Beleggers waren terughoudend in aanloop naar de deadline die de Amerikaanse president Donald Trump Iran heeft gesteld om een deal te sluiten. De deadline verloopt om 02.00 uur Nederlandse tijd.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De productie van ruwe olie door het oliekartel OPEC liet vorige maand de grootste daling in zeker vier decennia zien door de exportverstoringen die de oorlog in het Midden-Oosten heeft veroorzaakt. Persbureau Bloomberg meldt na onderzoek dat de productie in maart met bijna 7,6 miljoen vaten per dag is afgenomen tot 22 miljoen vaten per dag.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - De leiders van het Internationaal Energieagentschap (IEA), het Internationaal Monetair Fonds (IMF) en de Wereldbank spreken elkaar maandag over de gevolgen van de Iranoorlog. Dat meldt het hoofd van het IEA, Fatih Birol, dinsdag op X.
9 uur geledenSAO PAULO (ANP/RTR) - Brazilië heeft de Chinese elektrische autofabrikant BYD op een lijst geplaatst van werkgevers die hun werknemers onder slavernijachtige omstandigheden aan het werk hebben gezet. Dat gebeurde na een schandaal in 2024 waarbij Chinese werknemers slachtoffer zouden zijn geweest van mensenhandel en misleidende contracten. De lijst van het Braziliaanse ministerie van Arbeid kan de reputatie van de autofabrikant flink schaden.
10 uur geleden