Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Huawei geeft details prijs van eigen besturingssysteem

Huawei geeft details prijs van eigen besturingssysteem

SHENZEN (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese techfabrikant Huawei heeft langverwachte details onthuld van zijn HarmonyOS-software. Met dit besturingssysteem wil het bedrijf een centrale rol gaan spelen in een markt die tot nu toe wordt gedomineerd door Android van Google en iOS van Apple. De Chinezen presenteerden woensdag ook de eerste tablets die draaien op het systeem.

HarmonyOS is ontworpen om te werken met smartphones en tal van andere apparaten. Aangesloten gadgets moeten gecombineerd kunnen worden als een "super device", zoals Huawei het noemt. Het bedrijf demonstreerde deze 'multi-device-functionaliteit' als een van de mogelijkheden van HarmonyOS. Huawei is van plan om zijn nieuwe platform uit te bouwen tot een 'hub' die veel hardware verbindt, van oordopjes tot slimme auto's.

Het plan voor een eigen besturingssysteem dateert al uit 2016, maar werd versneld nadat Washington Huawei op de zwarte lijst plaatste vanwege vermeende spionagepraktijken. Door de sancties had Huawei geen toegang meer tot essentiële mobiele chipsets en belangrijke Google-diensten.

Gadgets

Huawei zegt geen kopie te willen zijn van iOS of Android, omdat dit geen waarde zou hebben voor klanten en app-ontwikkelaars. De onderneming denkt dat de mobiele-internetindustrie die hangt aan smartphones net als andere industrieën verzadigd zal raken.

Huawei introduceerde enkele gadgets die draaien op het eigen HarmonyOS. Het bedrijf beloofde ook dat het besturingssysteem de apparaten in staat zal stellen om gegevens te delen met andere Huawei-apparaten, maar ook die van derden.

Behalve de tablets kondigde Huawei ook de komst aan van nieuwe smartwatches die draaien op het eigen systeem.

Meer uit Financieel

KLM onderzoekt brandende powerbank op vlucht naar Curaçao

AMSTELVEEN (ANP) - KLM doet onderzoek naar een incident op een vlucht van Amsterdam naar Curaçao, waarbij een powerbank aan boord in brand raakte. Het is volgens de luchtvaartmaatschappij nu nog te vroeg om te zeggen of het beleid rond powerbanks aan boord aangescherpt moet worden.

14 minuten geleden
Landen dringen aan op EU-voorstel overwinst, Brussel wil dat niet

DUBLIN (ANP) - Zes EU-lidstaten dringen aan op een EU-breed voorstel voor een belasting op bedrijven die enorme winst hebben gemaakt door de hoge energieprijzen, maar de Europese Commissie komt voorlopig niet met een plan daarvoor. Dat zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis voorafgaand aan overleg met EU-ministers van Economie en Financiën in Dublin.

1 uur geleden
FrieslandCampina draagt Indonesische dochter over aan concurrent

AMERSFOORT (ANP) - FrieslandCampina draagt zijn dochteronderneming in Indonesië over aan een ander groot zuivel- en drankbedrijf in het land, Ultrajaya. Het Nederlandse zuivelbedrijf krijgt in ruil daarvoor controlerend zeggenschap over Ultrajaya en moet daarna een verplicht bod uitbrengen op het hele beursgenoteerde bedrijf.

1 uur geleden
Keolis en provincie kijken hoe ov in Utrecht kan blijven rijden

DEVENTER (ANP) - Vervoerder Keolis vreest dat het verzorgen van het openbaar vervoer in de provincie Utrecht op de lange termijn onhoudbaar wordt. Het bedrijf en de provincie onderzoeken hoe de ov-concessie Utrecht Buiten (het busvervoer in Amersfoort en in het oosten en westen van de provincie) op de lange termijn "betrouwbaar, toegankelijk en financieel houdbaar kan blijven", bevestigt een woordvoerster na berichtgeving van de Volkskrant.

1 uur geleden
Chipbedrijven ASML, Besi en ASMI stijgen op voorzichtig Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag vrijwel vlak begonnen, ondanks het stevige herstel op Wall Street. Ook de olieprijzen gingen verder omlaag, na de stevige opmars aan het begin van de week. Beleggers bleven echter voorzichtig na de renteverhogingen van de grote centrale banken om de inflatie te bestrijden. De chipbedrijven wisten daarentegen verder te herstellen na de eerdere onrust over de veiligheid van kunstmatige intelligentie (AI).

2 uur geleden
Frans OM onderzoekt seksuele intimidatie met slimme bril

PARIJS (ANP/RTR) - Openbaar aanklagers in Parijs hebben een onderzoek geopend naar mogelijke seksuele intimidatie waarbij slimme brillen een rol speelden. Het gaat om klachten rondom een trend op sociale media waarbij vrouwen op straat zonder hun toestemming worden gefilmd met camerabrillen, meldt het Franse OM aan persbureau Reuters.

2 uur geleden
Topman Zeeuwse havens: droogte zorgt voor miljoenenschade

TERNEUZEN (ANP/BELGA) - De droogte deze zomer en de gevolgen daarvan voor de scheepvaart in het Kanaal Gent-Terneuzen leiden tot miljoenen euro's aan schade bij bedrijven. Dat heeft topman Cas König van North Sea Port, het bedrijf achter de havens van Terneuzen, Vlissingen en Gent, gezegd in een interview met persbureau Belga.

3 uur geleden