Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Huawei geeft details prijs van eigen besturingssysteem

Huawei geeft details prijs van eigen besturingssysteem

SHENZEN (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese techfabrikant Huawei heeft langverwachte details onthuld van zijn HarmonyOS-software. Met dit besturingssysteem wil het bedrijf een centrale rol gaan spelen in een markt die tot nu toe wordt gedomineerd door Android van Google en iOS van Apple. De Chinezen presenteerden woensdag ook de eerste tablets die draaien op het systeem.

HarmonyOS is ontworpen om te werken met smartphones en tal van andere apparaten. Aangesloten gadgets moeten gecombineerd kunnen worden als een "super device", zoals Huawei het noemt. Het bedrijf demonstreerde deze 'multi-device-functionaliteit' als een van de mogelijkheden van HarmonyOS. Huawei is van plan om zijn nieuwe platform uit te bouwen tot een 'hub' die veel hardware verbindt, van oordopjes tot slimme auto's.

Het plan voor een eigen besturingssysteem dateert al uit 2016, maar werd versneld nadat Washington Huawei op de zwarte lijst plaatste vanwege vermeende spionagepraktijken. Door de sancties had Huawei geen toegang meer tot essentiële mobiele chipsets en belangrijke Google-diensten.

Gadgets

Huawei zegt geen kopie te willen zijn van iOS of Android, omdat dit geen waarde zou hebben voor klanten en app-ontwikkelaars. De onderneming denkt dat de mobiele-internetindustrie die hangt aan smartphones net als andere industrieën verzadigd zal raken.

Huawei introduceerde enkele gadgets die draaien op het eigen HarmonyOS. Het bedrijf beloofde ook dat het besturingssysteem de apparaten in staat zal stellen om gegevens te delen met andere Huawei-apparaten, maar ook die van derden.

Behalve de tablets kondigde Huawei ook de komst aan van nieuwe smartwatches die draaien op het eigen systeem.

Meer uit Financieel

Audi-topman: nieuwe fabriek in VS zal merk ten goede komen

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De geplande investering van 4 miljard dollar in de Verenigde Staten zal de wereldwijde positie van het merk Volkswagen ten goede komen. Dat zegt Gernot Döllner, de topman van Audi. Audi valt onder het Volkswagen-concern.

2 uur geleden
Rusland bereid om gewenste hoeveelheid diesel aan VS te leveren

MOSKOU (ANP) - Rusland is bereid om elke gewenste hoeveelheid diesel aan de Verenigde Staten te leveren. Dat heeft de Russische vicepremier Alexander Novak gezegd volgens de Russische staatszender Vesti.

4 uur geleden
Tientallen vluchten vanaf Schiphol geschrapt door harde wind

SCHIPHOL (ANP) - Er zijn zondag vluchten geschrapt vanaf Schiphol door harde wind. Dat bevestigt een woordvoerder van de luchthaven. Volgens het vluchtschema op de website gaat het om tientallen vluchten van KLM, maar ook van easyJet en Lufthansa.

6 uur geleden
Trump kondigt Audi-fabriek in Georgia aan, 4500 banen gecreëerd

PERRY (ANP/RTR) - Audi gaat een assemblagefabriek bouwen in Georgia die jaarlijks 200.000 SUV's gaat produceren. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump aan bij een rally in Perry in Georgia.

8 uur geleden
Franse luxewinkels dichtgetimmerd om nieuwe protesten

PARIJS (ANP/RTR) - Franse luxewinkels hebben houten platen aangebracht op de ruiten van winkels uit angst voor vernielingen tijdens nieuwe protesten van studenten, vakbonden en andere groepen die voor zaterdag zijn aangekondigd. Het gaat onder meer om dichtgetimmerde Parijse winkels van horlogemerk Rolex, diamantverkoper De Beers, sportartikelenmerk Adidas en modemerk Hugo Boss.

1 dag geleden
Moody's handhaaft Franse kredietrating ondanks grote onrust

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Kredietbeoordelaar Moody's laat de Franse kredietwaardigheid nog onveranderd, ondanks de grote onrust over de hoge staatsschuld, politieke impasse en de massale straatprotesten in Frankrijk. De rating blijft Aa3 met een negatieve outlook, wat betekent dat er wel een verlaging kan komen.

1 dag geleden
Brits winkelconcern Frasers claimt controle over merk Hugo Boss

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse winkel- en sportconcern Frasers Group zegt dat het de controle over het Duitse modemerk Hugo Boss heeft overgenomen. Het concern meldt vrijdag in een verklaring zijn belang in het merk te hebben uitgebreid naar 50,08 procent, na een nieuwe aankoop van aandelen Hugo Boss.

1 dag geleden