Huawei: Amerikaanse straf treft 3 miljard gebruikers
SHENZHEN (ANP) - Dat de Verenigde Staten de maatregelen tegen het Chinese technologieconcern Huawei willen uitbreiden, heeft gevolgen voor meer dan 3 miljard mensen die de producten en diensten van het Chinese bedrijf gebruiken. Dat laat Huawei maandag weten. Daarnaast treft de straf "de uitbreiding, het onderhoud en het beheer" van mobiele netwerken in meer dan 170 landen, die volgens Huawei honderden miljarden waard zijn.
Huawei werd een jaar geleden op de straflijst gezet. Het bedrijf mag geen gebruik meer maken van bepaalde Amerikaanse technologieën. Zo mogen Huawei-telefoons geen uitgebreide versie van besturingssysteem Android meer hebben. Toch waren er mogelijkheden om de straf te omzeilen. Een paar dagen geleden kondigde Washington aan dat het wil voorkomen dat Huawei chips met Amerikaanse software en technologie kan kopen. Daarmee worden de duimschroeven verder aangedraaid.
Huawei noemt de beslissing "willekeurig en schadelijk, dit dreigt de hele industrie wereldwijd te ondermijnen". Bovendien zal het volgens Huawei averechts werken: "De Verenigde Staten gebruiken de eigen technologische kracht om bedrijven uit andere landen te verpletteren. Dit ondermijnt het vertrouwen van internationale bedrijven in Amerikaanse technologie. Uiteindelijk zal dit de Amerikaanse belangen schaden."
Het Chinese bedrijf zegt dat het "onvermijdelijk" is dat zijn bedrijfsvoering de gevolgen van de straf zal voelen, maar over de precieze impact kan Huawei nog niets zeggen.
Meer uit Financieel
TILBURG (ANP) - Netbeheerder Enexis heeft zondag tegen het einde van de ochtend de stroom voor zo'n 18.000 klanten in en rond Tilburg kort afgeschakeld om te voorkomen dat het elektriciteitsnet daar overbelast zou raken. Dat bevestigt een woordvoerster van Enexis na berichtgeving door onder meer Omroep Brabant. Door de noodmaatregel zaten mensen zonder stroom.
2 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Zeven landen van oliekartel OPEC+ gaan de olieproductie in augustus verder verhogen. De landen hebben zondag besloten opnieuw de productiequota met 188.000 vaten olie per dag te verhogen. Voor juni en juli werden even grote verhogingen afgesproken.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse geschillencommissie voor reizen en vervoer heeft in de eerste helft van dit jaar een recordaantal klachten ontvangen. Dat is grotendeels te wijten aan het slechte weer in het voorjaar en de Iranoorlog.
4 uur geledenSEATTLE (ANP/RTR) - Wie nog een ticket wil kopen om België te zien spelen tegen de Verenigde Staten tijdens het WK voetbal hoeft daar nu veel minder geld voor neer te leggen dan enkele dagen eerder. De ticketprijzen zijn de afgelopen dagen flink gedaald volgens TicketData.com, een dienst die deze prijzen bijhoudt.
6 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Uber heeft het grootste deel van zijn geplande uitbreiding voor maaltijdbezorging in Europa gepauzeerd. Ingewijden melden aan de Financial Times dat het Amerikaanse bedrijf niet meer van plan is later dit jaar uit te breiden naar vijf van de zeven landen, onder meer Oostenrijk, Noorwegen en Griekenland. Volgens een bron uit de sector heeft het besluit te maken met het plan om de Duitse concurrent Delivery Hero over te nemen.
8 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) staat er na de renteverhoging van vorige maand "goed voor", nu de inflatie afzwakt door de scherpe daling van de olieprijzen. Dat zei ECB-bestuurslid Emmanuel Moulin zaterdag op een conferentie in het Franse Aix-en-Provence.
1 dag geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India blijft nieuwe olieraffinaderijen bouwen om zeker te zijn van voldoende aanvoer, terwijl westerse landen juist raffinagecapaciteit afbouwen. Dat heeft de Indiase premier Narendra Modi zaterdag gezegd bij de opening van een nieuwe raffinaderij.
1 dag geleden