Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Huawei: Amerikaanse straf treft 3 miljard gebruikers

Huawei: Amerikaanse straf treft 3 miljard gebruikers

SHENZHEN (ANP) - Dat de Verenigde Staten de maatregelen tegen het Chinese technologieconcern Huawei willen uitbreiden, heeft gevolgen voor meer dan 3 miljard mensen die de producten en diensten van het Chinese bedrijf gebruiken. Dat laat Huawei maandag weten. Daarnaast treft de straf "de uitbreiding, het onderhoud en het beheer" van mobiele netwerken in meer dan 170 landen, die volgens Huawei honderden miljarden waard zijn.

Huawei werd een jaar geleden op de straflijst gezet. Het bedrijf mag geen gebruik meer maken van bepaalde Amerikaanse technologieën. Zo mogen Huawei-telefoons geen uitgebreide versie van besturingssysteem Android meer hebben. Toch waren er mogelijkheden om de straf te omzeilen. Een paar dagen geleden kondigde Washington aan dat het wil voorkomen dat Huawei chips met Amerikaanse software en technologie kan kopen. Daarmee worden de duimschroeven verder aangedraaid.

Huawei noemt de beslissing "willekeurig en schadelijk, dit dreigt de hele industrie wereldwijd te ondermijnen". Bovendien zal het volgens Huawei averechts werken: "De Verenigde Staten gebruiken de eigen technologische kracht om bedrijven uit andere landen te verpletteren. Dit ondermijnt het vertrouwen van internationale bedrijven in Amerikaanse technologie. Uiteindelijk zal dit de Amerikaanse belangen schaden."

Het Chinese bedrijf zegt dat het "onvermijdelijk" is dat zijn bedrijfsvoering de gevolgen van de straf zal voelen, maar over de precieze impact kan Huawei nog niets zeggen.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit lager na oplaaiend conflict in Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag met verliezen de handel uitgegaan. Beleggers maken zich zorgen over het opnieuw opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. Daardoor stegen de olieprijzen, waardoor ook de inflatiezorgen toenamen.

24 minuten geleden
Amerikaanse waakhond en 22 staten klagen Amazon aan om misleiding

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse mededingingsautoriteit FTC en 22 staten hebben Amazon maandag aangeklaagd. Ze beschuldigen het tech- en webwinkelconcern van misleidende en oneerlijke praktijken, waarmee het bedrijf in het geheim de prijzen van zijn onlineveilingen voor zoekadvertenties heeft opgedreven.

1 uur geleden
AEX sluit met verlies, SBM Offshore winnaar op het Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag met verlies gesloten. Beleggers vrezen voor een escalatie van het geweld in het Midden-Oosten na nieuwe aanvallen van de Verenigde Staten op Iran, waarna Iran een vergeldingsaanval uitvoerde. SBM Offshore profiteerde van de hogere olieprijzen en was de grootste stijger bij de hoofdfondsen. Het aandeel steeg 2,9 procent.

4 uur geleden
Decathlon wil positie in Franse bergen verbeteren via Sport 2000

VILLENEUVE D'ASCQ (ANP/RTR) - De Franse sportwinkelketen Decathlon wil zijn aanwezigheid in Franse skigebieden verhogen. Daarvoor is het van plan een belang van 50 procent te nemen in branchegenoot Sport 2000 France, eigendom van Céraclès Coopérative, maakten beide bedrijven bekend.

6 uur geleden
Wall Street daalt na oplopende spanningen in Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag met kleine verliezen begonnen. Beleggers bleven voorzichtig na de Amerikaanse aanvallen op Iraanse raketlanceerinstallaties bij de Straat van Hormuz. Als vergelding voerde Iran een aanval met raketten en drones uit op Amerikaanse luchtmachtbases in Jordanië. De olieprijzen liepen door de vrees voor een nieuwe escalatie van het geweld in het Midden-Oosten flink op.

7 uur geleden
Industrie VS gaat veel meer afweer tegen ballistische raket maken

ARLINGTON (ANP) - De Amerikaanse fabrikanten van de schaarse verdedigingswapens tegen Ruslands snelste raketten gaan de productie verveelvoudigen. Ze gaan de komende jaren drie keer zoveel Patriot- en vier keer zoveel THAAD-onderscheppingsraketten maken, hebben ze met het Amerikaanse ministerie van Defensie afgesproken.

7 uur geleden
Lichte stijging inflatie in Duitsland in augustus

WIESBADEN (ANP) - De inflatie in Duitsland is in augustus licht gestegen naar 2,9 procent op jaarbasis, van 2,8 procent in juli. Dat meldt het Duitse federale statistiekbureau Destatis op basis van een voorlopige schatting. Daarmee wordt het weer wat waarschijnlijker dat de Europese Centrale Bank (ECB) binnenkort met een renteverhoging komt.

8 uur geleden