Huawei: Amerikaanse straf treft 3 miljard gebruikers
SHENZHEN (ANP) - Dat de Verenigde Staten de maatregelen tegen het Chinese technologieconcern Huawei willen uitbreiden, heeft gevolgen voor meer dan 3 miljard mensen die de producten en diensten van het Chinese bedrijf gebruiken. Dat laat Huawei maandag weten. Daarnaast treft de straf "de uitbreiding, het onderhoud en het beheer" van mobiele netwerken in meer dan 170 landen, die volgens Huawei honderden miljarden waard zijn.
Huawei werd een jaar geleden op de straflijst gezet. Het bedrijf mag geen gebruik meer maken van bepaalde Amerikaanse technologieën. Zo mogen Huawei-telefoons geen uitgebreide versie van besturingssysteem Android meer hebben. Toch waren er mogelijkheden om de straf te omzeilen. Een paar dagen geleden kondigde Washington aan dat het wil voorkomen dat Huawei chips met Amerikaanse software en technologie kan kopen. Daarmee worden de duimschroeven verder aangedraaid.
Huawei noemt de beslissing "willekeurig en schadelijk, dit dreigt de hele industrie wereldwijd te ondermijnen". Bovendien zal het volgens Huawei averechts werken: "De Verenigde Staten gebruiken de eigen technologische kracht om bedrijven uit andere landen te verpletteren. Dit ondermijnt het vertrouwen van internationale bedrijven in Amerikaanse technologie. Uiteindelijk zal dit de Amerikaanse belangen schaden."
Het Chinese bedrijf zegt dat het "onvermijdelijk" is dat zijn bedrijfsvoering de gevolgen van de straf zal voelen, maar over de precieze impact kan Huawei nog niets zeggen.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen vinden het "een prima geste" van Schiphol om de havengelden tijdelijk te verlagen vanwege de situatie in het Midden-Oosten. "Schiphol doet dit uit eigen beweging. Daar maak ik uit op dat ze inzien dat die stijging van 41 procent van vorig jaar toch wel heel erg verkeerd is gevallen. Nu grijpen ze de hoge kerosineprijzen aan om dat te herstellen. Daar zijn we blij mee", reageert BARIN-voorzitter Marnix Fruitema namens de in Nederland actieve luchtvaartmaatschappijen.
25 minuten geledenWALDENBUCH (ANP/DPA) - De Duitse chocolademaker Ritter Sport gaat voor het eerst in zijn 114-jarige bestaan banen schrappen om kosten te besparen. Het familiebedrijf kampt met gestegen kosten voor met name cacao, maar ook voor energie en verpakkingsmaterialen. Daarom wordt ingegrepen in het personeelsbestand op het hoofdkantoor in Waldenbuch in de buurt van Stuttgart.
26 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Schiphol geeft luchtvaartmaatschappijen een tijdelijke korting op zijn havengelden van ruim 10 procent, vanwege de situatie in het Midden-Oosten. De luchthaven doet dit omdat de kosten van de maatschappijen onverwacht en sterk zijn gestegen door de hoge kerosineprijs.
53 minuten geledenARNHEM (ANP) - Een groothandelaar in bloemen en planten en twee medewerkers uit de gemeenten Zevenaar en Arnhem worden verdacht van het witwassen van tientallen miljoenen euro's. Twee bedrijfspanden, drie woningen en een opslagbox in de gemeenten Westland, Zevenaar en Arnhem zijn doorzocht, meldt de Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD).
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Huiseigenaren hebben het afgelopen jaar voor een recordbedrag aan leningen afgesloten om hun woning tegen gunstige voorwaarden te verduurzamen. Het Nationaal Warmtefonds financierde vorig jaar 506 miljoen euro aan nieuwe leningen, een stijging van 18 procent. Ongeveer 31.700 woningeigenaren konden hun huis energiezuiniger maken, meldt het fonds in zijn jaarverslag.
1 uur geledenGRÜNHEIDE (ANP/DPA) - Tesla zoekt duizend extra werknemers voor zijn grote fabriek voor elektrische auto's in het Duitse Grünheide in de buurt van Berlijn. Dat heeft Tesla gemeld aan persbureau dpa. Volgens Tesla is die uitbreiding van het personeelsbestand nodig om aan de stijgende Europese vraag naar de Model Y van het bedrijf te kunnen voldoen.
2 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De haven van Antwerpen-Brugge begon eind maart de eerste gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten te voelen. Dit had een beperkt effect op de overslag in het eerste kwartaal. Die daalde met 3,2 procent ten opzichte van een jaar eerder. De haven schrijft de daling toe aan weersomstandigheden, een staking en zwakke export.
2 uur geleden