Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

HTM: pak niet de bus of tram naar het strand

HTM: pak niet de bus of tram naar het strand

DEN HAAG (ANP) - Ook al wordt het de komende dagen mooi weer, toch vraagt vervoerder HTM aan inwoners van de Haagse regio geen gebruik te maken van de tram of bus om bijvoorbeeld naar het strand of park te gaan. De vervoerder wijst erop een aangepaste dienstregeling te rijden, zodat mensen uit zogenoemde vitale sectoren kunnen blijven rekenen op hun tram en bus.

"Met het in acht nemen van de 1,5 meter afstand is de huidige capaciteit van tram of bus onvoldoende om meer reizigers veilig te vervoeren. Niet-noodzakelijke reizigers worden dan ook niet in tram of bus verwacht. Het afstand houden van elkaar kan niet in te volle trams of bussen", aldus HTM. De vervoerder deed eerder ook al soortgelijke oproepen.

Woensdag meldde HTM nog meer bussen en trams te laten rijden. De vervoerder had de dienstregeling teruggeschroefd toen het coronavirus zich snel verspreidde. De laatste tijd reizen weer meer mensen met het openbaar vervoer. "Het is belangrijk dat reizigers afstand houden van elkaar in de voertuigen", verklaarde HTM het besluit om meer materieel in te zetten.

Meer uit Binnenland

Oplichter Palm Invest maakt afspraken met OM

ZWOLLE (ANP) - De 56-jarige Remco V., eerder veroordeeld voor oplichting van miljoenen euro's in de zaak rond Palm Invest, heeft met het Openbaar Ministerie zogenoemde procesafspraken gemaakt. In ruil voor een strafeis van twee jaar cel, waarvan de helft voorwaardelijk, voert zijn advocaat geen verweer tegen de oplichting.

42 minuten geleden
Minderjarige deed valse melding van wapen bij school Barneveld

BARNEVELD (ANP) - De politie heeft een minderjarige verdachte aangehouden voor het doen van een valse melding van een dreigende situatie met een pistool bij middelbare school De Meerwaarde in Barneveld. Vanwege de melding rond 10.00 uur schaalde de politie groot op met onder meer specialistische teams van de Dienst Speciale Interventies en een politiehelikopter. De school aan de Rietberglaan werd ontruimd.

50 minuten geleden
Festivals zetten speciale bussen in tijdens NS-staking

HILVARENBEEK (ANP) - Best Kept Secret en Oerol zetten allebei speciale pendelbussen in voor bezoekers van de festivals die vrijdag beginnen. Best Kept Secret in Hilvarenbeek laat bussen rijden vanaf de NS-stations in Oss, Breda en Zaltbommel.

56 minuten geleden
Hoogleraar: zet je schrap voor digitale dreiging bij NAVO-top

DEN HAAG (ANP) - Nederland moet zich schrap zetten voor digitale dreiging tijdens de NAVO-top. Dat zegt Paul Ducheine, hoogleraar Cyber Warfare aan de Nederlandse Defensie Academie. Hoewel volgens hem niet valt te voorspellen of er iets gebeurt tijdens de top eind juni, adviseert hij organisaties zich goed voor te bereiden op mogelijke aanvallen.

1 uur geleden
Ziekenhuis AVL: waar mogelijk telefonische afspraken bij NAVO-top

AMSTERDAM (ANP) - Het Antoni van Leeuwenhoek doet in de dagen rondom de NAVO-top "waar mogelijk" poliafspraken telefonisch. Wegafsluitingen hebben impact op de bereikbaarheid van het ziekenhuis in Amsterdam. "We verwachten dat onze zorg zo veel mogelijk door kan gaan zoals normaal", laat het AVL weten. Medewerkers die mogelijk niet op tijd op hun werk kunnen komen door de verkeershinder kunnen overnachten in het ziekenhuis.

2 uur geleden
Studie die glyfosaat linkt aan kanker op korte termijn beoordeeld

EDE (ANP) - Het College voor de toelating van gewasbeschermingsmiddelen en biociden (Ctgb) gaat op korte termijn een internationaal onderzoek beoordelen waarin een duidelijk verband wordt gelegd tussen blootstelling aan het middel glyfosaat en diverse vormen van kanker bij proefdieren. Dat gebeurt op verzoek van het ministerie van Landbouw.

2 uur geleden
Nederlandse tak mars: activisten vernederend behandeld in Caïro

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse delegatie van de Global March to Gaza meldt dat deelnemers bij aankomst op het vliegveld van Caïro onrechtvaardig en vernederend zijn behandeld. De organisatie van de mars meldde eerder dat deelnemende activisten zijn opgepakt en gedeporteerd.

2 uur geleden