HTM: geen trams en bussen na 14.00 uur om storm
DEN HAAG (ANP) - De Haagse vervoerder HTM laat vrijdag vanaf 14.00 uur geen trams en bussen meer rijden vanwege storm Eunice. De vervoerder geeft aan dat vrijdag met name langs de kust extreem harde wind wordt verwacht.
In de ochtend rijdt HTM een normale dienstregeling. "Wel houden wij de weersontwikkelingen nauwlettend in de gaten en nemen aanvullende maatregelen als dat nodig is." HTM verwacht zaterdag weer een normale dienstregeling te rijden.
Storm Eunice trekt vrijdag over Nederland. Een groot deel van het land krijgt naar verwachting te maken met zeer harde wind. De Haagse vervoerder is niet het eerste ov-bedrijf dat ingrijpt in de dienstregeling vanwege de storm. Eerder meldde de NS al vrijdag vanaf 14.00 uur geen treinen meer te laten rijden. In de ochtend is een aangepaste dienstregeling van kracht. De Rotterdamse stadsvervoerder RET liet ook al weten dat hun laatste ritten om 10.00 uur zullen rijden, waardoor om 12.00 uur hun voertuigen binnen zullen staan.
Meer uit Binnenland
HOOGEVEEN (ANP) - In het centrum van Hoogeveen is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand uitgebroken aan de Jonkheer de Jongestraat. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio Drenthe begon het met een autobrand die is overgeslagen naar een woning.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.
13 uur geledenBUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.
14 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.
15 uur geledenDEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.
18 uur geleden