Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

HSBC hervat dividenduitkering na ruime verdubbeling winst

HSBC hervat dividenduitkering na ruime verdubbeling winst

LONDEN (ANP/AFP) - HSBC gaat zijn aandeelhouders weer belonen met dividend. De in Londen gevestigde bank die het gros van zijn geld in Azië verdient, wist in de eerste helft van dit jaar zijn winst ruimschoots te verdubbelen, geholpen door de lopende herstructurering en ingezette strategie. HSBC richt zich daarbij meer en meer op de Aziatische markt.

De gerapporteerde winst na belastingen steeg met 5,3 miljard dollar (4,4 miljard euro) tot 8,4 miljard dollar. Daarmee overtrof de bank de verwachtingen van marktkenners. Het resultaat betekende ook een opsteker voor de bank, die een tumultueus 2020 kende als gevolg van de coronacrisis en geopolitieke spanningen. Dat alles zorgde vorig jaar voor een winstval van 30 procent.

De bank hoefde nu minder geld opzij te zetten om eventuele verliezen mee op te kunnen vangen. Dat zorgde ervoor dat ook de Europese en Amerikaanse divisie van de bank erin slaagden om winstgevend te zijn. De laatste jaren presteerden deze afdelingen juist ondermaats.

Interim-dividend

HSBC belooft een interim-dividend van 0,07 dollar per aandeel te betalen over de eerste helft van het jaar. Britse toezichthouders hebben vorig jaar banken nog bevolen dividendbetalingen op te schorten om er zeker van te zijn dat de instellingen voldoende geld in kas hielden om de impact van de crisis te kunnen opvangen. Deze maatregel werd onlangs versoepeld.

HSBC is een van de grootste uitbetalers van dividend in het Europese bankwezen. De verwachting is dat de bank hiervoor meer geld opzij zal zetten dan al zijn concurrenten.

De bank is eerder al begonnen met een drastische herstructurering. Daarbij moet het personeelsbestand met ongeveer 35.000 inkrimpen om de kosten te drukken. Verder concentreert de bank zich op de meest winstgevende gebieden: Azië en het Midden-Oosten.

Meer uit Financieel

Regering-Trump begint met terugbetaling miljarden aan importeurs

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering-Trump is bezig met het uitkeren van meer dan 35,5 miljard dollar aan importeurs die met succes een verzoek hebben ingediend om terugbetaling van invoerheffingen. Dat gebeurt nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof dit economische beleid van de president onwettig had verklaard.

1 uur geleden
Kwart meer omzet voor Alfen, verkoop oplaadsystemen gedaald

ALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft de opbrengsten in het eerste kwartaal van dit jaar met een kwart zien toenemen. De groei werd vooral gestuwd door meer verkopen van opslagsystemen voor elektriciteit en slimme elektriciteitsnetten. De verkopen van oplaadsystemen voor elektrische auto's gingen echter verder omlaag, werd dinsdag bekend.

2 uur geleden
Fors verlies voor AEX, Prosus grootste daler

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is dinsdag met een flink verlies de handel uitgegaan. Onzekerheid over het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran drukte de stemming op het Damrak. De Amerikaanse president Donald Trump zei dat het bestand "aan een zijden draadje" hangt. Volgens Iran mislukt het vredesproces als de VS niet akkoord gaan met een Iraans vredesvoorstel.

3 uur geleden
ASML en vakbonden willen minder gedwongen ontslagen

VELDHOVEN (ANP) - ASML en de vakbonden zijn een sociaal plan overeengekomen. Daarin is het uitgangspunt volgens alle partijen om zoveel mogelijk gedwongen ontslagen bij het bedrijf te voorkomen. De chipmachinemaker kondigde eind januari aan dat zo'n 1700 medewerkers met managementbanen ontslagen zouden worden. Dat aantal kan nog "honderden mensen" lager uitvallen, zegt een woordvoerster van ASML dinsdag.

3 uur geleden
Ondernemersorganisatie pleit voor uitstel Europese CO2-heffing

DEN HAAG (ANP) - Ondernemend Nederland (ONL) pleit ervoor dat het kabinet zich inzet om de Europese CO2-heffing uit te stellen. Volgens de ondernemersorganisatie komt het bedrijfsleven door deze extra heffing nog verder onder druk te staan.

3 uur geleden
H&M sluit distributiecentrum in België, 440 banen weg

GHLIN (ANP/BELGA) - H&M Logistics, de logistieke tak van de Zweedse moderetailer, sluit definitief het distributiecentrum in het Belgische Ghlin, in het zuiden van het land. Dat bevestigt vakbondsman Philippe Dumortier aan persbureau Belga. Daarmee gaan ongeveer 440 banen verloren.

4 uur geleden
eBay daalt op Wall Street na afwijzing bod GameStop

NEW YORK (ANP) - eBay ging dinsdag licht omlaag op de beurzen in New York. De onlinemarktplaats heeft het overnamebod van bijna 56 miljard dollar van videogameketen GameStop afgewezen. Volgens voorzitter Paul Pressler van eBay is het bod van het veel kleinere GameStop niet geloofwaardig en niet aantrekkelijk. Beleggers waren al sceptisch over het bod, aangezien GameStop weinig informatie heeft gegeven over hoe het bedrijf de overname wil financieren.

5 uur geleden