HSBC hervat dividenduitkering na ruime verdubbeling winst
LONDEN (ANP/AFP) - HSBC gaat zijn aandeelhouders weer belonen met dividend. De in Londen gevestigde bank die het gros van zijn geld in Azië verdient, wist in de eerste helft van dit jaar zijn winst ruimschoots te verdubbelen, geholpen door de lopende herstructurering en ingezette strategie. HSBC richt zich daarbij meer en meer op de Aziatische markt.
De gerapporteerde winst na belastingen steeg met 5,3 miljard dollar (4,4 miljard euro) tot 8,4 miljard dollar. Daarmee overtrof de bank de verwachtingen van marktkenners. Het resultaat betekende ook een opsteker voor de bank, die een tumultueus 2020 kende als gevolg van de coronacrisis en geopolitieke spanningen. Dat alles zorgde vorig jaar voor een winstval van 30 procent.
De bank hoefde nu minder geld opzij te zetten om eventuele verliezen mee op te kunnen vangen. Dat zorgde ervoor dat ook de Europese en Amerikaanse divisie van de bank erin slaagden om winstgevend te zijn. De laatste jaren presteerden deze afdelingen juist ondermaats.
Interim-dividend
HSBC belooft een interim-dividend van 0,07 dollar per aandeel te betalen over de eerste helft van het jaar. Britse toezichthouders hebben vorig jaar banken nog bevolen dividendbetalingen op te schorten om er zeker van te zijn dat de instellingen voldoende geld in kas hielden om de impact van de crisis te kunnen opvangen. Deze maatregel werd onlangs versoepeld.
HSBC is een van de grootste uitbetalers van dividend in het Europese bankwezen. De verwachting is dat de bank hiervoor meer geld opzij zal zetten dan al zijn concurrenten.
De bank is eerder al begonnen met een drastische herstructurering. Daarbij moet het personeelsbestand met ongeveer 35.000 inkrimpen om de kosten te drukken. Verder concentreert de bank zich op de meest winstgevende gebieden: Azië en het Midden-Oosten.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak krabbelde vrijdag wat op na de kleine verliesbeurt een dag eerder. Beleggers bleven voorzichtig en hielden vooral de ontwikkelingen rond een mogelijke Amerikaanse aanval op Iran in de gaten. De Amerikaanse president Donald Trump waarschuwde dat Iran de komende dagen een "betekenisvolle deal" over zijn nucleaire programma moet sluiten, want "anders gaan er slechte dingen gebeuren". Ook wordt gewacht op een belangrijk Amerikaans inflatiecijfer, dat later op de dag verschijnt.
18 minuten geledenPARIJS (ANP) - Voedingsmiddelenconcern Danone ziet op dit moment geen grote financiële gevolgen van een terugroepactie van babyvoeding. Het bedrijf riep in verschillende landen batches producten terug, omdat ze mogelijk besmet waren met een giftige stof. De "huidige geïdentificeerde financiële gevolgen" zijn "niet materieel", schrijft het bedrijf in een toelichting bij de jaarcijfers. "De impactbeoordeling zal worden afgerond zodra de terugroepacties zijn voltooid."
45 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten en Indonesië hebben een handelsakkoord gesloten. Het akkoord voorziet onder meer in een tarief van 19 procent voor Indonesische goederen die de VS binnenkomen.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Nvidia staat op het punt een investering van 30 miljard dollar in ChatGPT-maker OpenAI af te ronden, schrijft de Financial Times. In september sloten de twee grote Amerikaanse AI-bedrijven nog een megadeal, waarbij Nvidia tot 100 miljard zou investeren in OpenAI. Maar daar gaan ze volgens de zakenkrant niet meer mee door.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De investeringen van bedrijven in Nederland zijn in december opnieuw afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ondernemingen investeerden in de laatste maand van 2025 2,6 procent minder vergeleken met dezelfde maand een jaar eerder. De daling volgt op een afname van de investeringen van 4,8 procent in november en een daling van 0,7 procent in oktober.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Christine Lagarde heeft aangegeven dat ze verwacht haar termijn als president van de Europese Centrale Bank (ECB) te voltooien, meldt The Wall Street Journal. Eerder deze week meldde de Britse zakenkrant Financial Times op basis van bronnen bij de ECB dat Lagarde van plan was haar termijn niet af te maken.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. Beleggers op Wall Street volgden de ontwikkelingen rond een mogelijke Amerikaanse aanval op Iran. De olieprijzen gingen verder omhoog door de onrust in het Midden-Oosten. Daarnaast kwamen er weer veel bedrijfsresultaten, waaronder van grote bedrijven als Walmart en Deere.
11 uur geleden