HRW signaleert dat Houthi's steeds meer kindsoldaten rekruteren
SANAA (ANP) - De Houthirebellen in Jemen rekruteren steeds meer kindsoldaten, signaleert Human Rights Watch (HRW). Vooral sinds 7 oktober zouden er veel kinderen worden geronseld om te vechten. De jongste van hen zijn volgens de mensenrechtenorganisatie 13 jaar.
Het rekruteren van kinderen onder de 15 wordt gezien als een oorlogsmisdaad. Dat doen de Houthi's volgens HRW al zeker sinds 2009. De VN hebben vastgesteld dat zeker 1851 kinderen zijn geronseld, maar lokale activisten denken dat het er meer dan 10.000 zijn. De laatste maanden is het aantal volgens HRW in elk geval flink toegenomen.
De Houthi's zijn sinds de oorlog tussen Israël en Hamas uitbrak actief met het afvuren van raketten en drones in de richting van de Israëlische stad Eilat of schepen op de Rode Zee. HRW zegt dat de rebellenbeweging het conflict in de Gazastrook misbruikt om meer kindsoldaten te rekruteren. Terwijl de geronselde kinderen denken dat ze de Palestijnen gaan helpen, zouden ze volgens de mensenrechtenorganisatie meestal worden ingezet in de Jemenitische burgeroorlog, die al sinds 2014 bezig is.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.
15 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump heeft ontkend ooit banden te hebben gehad met de beruchte zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens haar proberen mensen haar reputatie te schaden door geruchten te verspreiden over haar relatie met de overleden zakenman.
21 minuten geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil eerst dat er een staakt-het-vuren wordt uitgeroepen, en dan pas onderhandelen met Israël. Dat melden Al Jazeera en AFP op basis van een Libanese functionaris. De gesprekken zouden dan onder toezicht van de Amerikanen plaatsvinden en worden geleid door de Libanese oud-ambassadeur in de VS, Simon Karam.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte verwacht dat Nederland bijvoorbeeld "mijnenjagers, fregatten of radartechnologie" bijdraagt aan een missie om de scheepvaart door de Straat van Hormuz weer op gang te krijgen. De Europese bondgenoten schoten de Verenigde Staten wat traag te hulp, maar leveren inmiddels "alles waar de Amerikanen om vragen", verzekerde Rutte op bezoek in de VS na klachten en dreigementen van president Donald Trump.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zegt zijn kabinet het bevel te hebben gegeven om zo snel mogelijk te beginnen met onderhandelingen met Libanon. Israël bleef het buurland aanvallen, ook nadat Iran en de Verenigde Staten een staakt-het-vuren hadden gesloten dat volgens Iran ook zou moeten gelden voor Libanon.
3 uur geleden