HRW signaleert dat Houthi's steeds meer kindsoldaten rekruteren
SANAA (ANP) - De Houthirebellen in Jemen rekruteren steeds meer kindsoldaten, signaleert Human Rights Watch (HRW). Vooral sinds 7 oktober zouden er veel kinderen worden geronseld om te vechten. De jongste van hen zijn volgens de mensenrechtenorganisatie 13 jaar.
Het rekruteren van kinderen onder de 15 wordt gezien als een oorlogsmisdaad. Dat doen de Houthi's volgens HRW al zeker sinds 2009. De VN hebben vastgesteld dat zeker 1851 kinderen zijn geronseld, maar lokale activisten denken dat het er meer dan 10.000 zijn. De laatste maanden is het aantal volgens HRW in elk geval flink toegenomen.
De Houthi's zijn sinds de oorlog tussen Israël en Hamas uitbrak actief met het afvuren van raketten en drones in de richting van de Israëlische stad Eilat of schepen op de Rode Zee. HRW zegt dat de rebellenbeweging het conflict in de Gazastrook misbruikt om meer kindsoldaten te rekruteren. Terwijl de geronselde kinderen denken dat ze de Palestijnen gaan helpen, zouden ze volgens de mensenrechtenorganisatie meestal worden ingezet in de Jemenitische burgeroorlog, die al sinds 2014 bezig is.
Meer uit Buitenland
KURESSAARE (ANP) - Er kan geen sprake zijn van terugkeer naar de oude situatie met Rusland, vindt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Zelfs niet nadat Moskou een einde heeft gemaakt aan de oorlog in Oekraïne", zei ze na afloop van een ministeriële bijeenkomst van Noord-Europese en Baltische staten in Estland.
25 minuten geledenROME (ANP/AFP) - Italië heeft Israël opgeroepen de Italiaanse opvarenden van de Global Summud Flotilla onmiddellijk vrij te laten. Die internationale hulpvloot die koerste op Gaza, werd in de nacht van woensdag op donderdag door de Israëlische marine niet ver van Kreta omsingeld, waarna Israël naar eigen zeggen 175 opvarenden arresteerde. Volgens de organisatie gaat het om 211 opvarenden die zijn "gekidnapt".
1 uur geledenKURESSAARE (ANP) - Bondgenoten van Oekraïne halen hun gelijk nu Rusland zijn jaarlijkse militaire parade uit angst voor Oekraïne moet afschalen. Dat bewijst dat Rusland helemaal niet aan het winnen is, zeggen EU-buitenlandchef Kaja Kallas en de Letse buitenlandminister.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De verdachte van de steekpartij in het Londense Golders Green was bekend bij een antiterrorismeprogramma in het land. Het door de overheid geleide programma heeft als doel te voorkomen dat mensen terroristen worden.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei zegt dat de Verenigde Staten verslagen zijn, en dat de Perzische Golf een nieuwe fase ingaat onder Iraanse leiding. Khamenei deed de uitspraken in een boodschap die werd voorgelezen op de Iraanse staatstelevisie.
2 uur geledenVILNIUS (ANP/RTR) - Litouwen denkt erover zich aan te sluiten bij de eigen 'Hormuz-coalitie' waar de Verenigde Staten aan werken. Het kleine NAVO-land neemt ook deel aan de oorspronkelijke Hormuz-coalitie die onder Brits-Franse leiding wil helpen bij het weer op gang brengen van de scheepvaart door de geblokkeerde Straat van Hormuz.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland houdt militairen in Mali om daar de junta te ondersteunen in haar strijd tegen separatisten. Volgens Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov zal Rusland "blijven strijden, waaronder in Mali, tegen extremisme, terrorisme en andere kwalijke fenomenen".
2 uur geleden