HRW signaleert dat Houthi's steeds meer kindsoldaten rekruteren
SANAA (ANP) - De Houthirebellen in Jemen rekruteren steeds meer kindsoldaten, signaleert Human Rights Watch (HRW). Vooral sinds 7 oktober zouden er veel kinderen worden geronseld om te vechten. De jongste van hen zijn volgens de mensenrechtenorganisatie 13 jaar.
Het rekruteren van kinderen onder de 15 wordt gezien als een oorlogsmisdaad. Dat doen de Houthi's volgens HRW al zeker sinds 2009. De VN hebben vastgesteld dat zeker 1851 kinderen zijn geronseld, maar lokale activisten denken dat het er meer dan 10.000 zijn. De laatste maanden is het aantal volgens HRW in elk geval flink toegenomen.
De Houthi's zijn sinds de oorlog tussen Israël en Hamas uitbrak actief met het afvuren van raketten en drones in de richting van de Israëlische stad Eilat of schepen op de Rode Zee. HRW zegt dat de rebellenbeweging het conflict in de Gazastrook misbruikt om meer kindsoldaten te rekruteren. Terwijl de geronselde kinderen denken dat ze de Palestijnen gaan helpen, zouden ze volgens de mensenrechtenorganisatie meestal worden ingezet in de Jemenitische burgeroorlog, die al sinds 2014 bezig is.
Meer uit Buitenland
DAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië heeft een generaal uit de tijd van de verdreven president Bashar al-Assad opgepakt. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken was Khardal Ahmed Dayoub betrokken bij de chemische aanval op Oost-Ghouta, een buitenwijk van Damascus, in 2013.
1 uur geledenTENERIFE (ANP) - Vrijwel alle landen met opvarenden op het cruiseschip Hondius sturen vliegtuigen naar Tenerife om hun burgers te repatriëren. De toestellen worden tussen zaterdagavond en zondagochtend verwacht op de luchthaven Tenerife Sur, meldt de Canarische regering volgens persbureau EFE.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico wil het schooljaar ruim een maand eerder beëindigen om het WK voetbal, dat het land samen met de Verenigde Staten en Canada organiseert. Volgens onderwijsminister Mario Delgado speelt ook een hittegolf in meerdere deelstaten mee.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.
8 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.
10 uur geledenSINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.
16 uur geleden