HRW: regering van Malediven leeft eigen milieuwetten niet na
BRUSSEL (ANP) - De regering van de Malediven leeft milieubeschermingswetten niet na, signaleert Human Rights Watch woensdag in een nieuw rapport. Dit vergroot het risico op overstromingen en het raakt gemeenschappen die op de eilanden leven.
Ontwikkelingsprojecten worden vaak overhaast uitgevoerd, zonder de gemeenschap op de hoogte te brengen en zonder rekening te houden met mogelijke uitstoot van broeikasgassen, zegt de internationale organisatie. Human Rights Watch roept de recent verkozen president Mohamed Muizzu op om "mensenrechten en milieubescherming" centraal te stellen in het beleid.
Als voorbeeld kijkt de organisatie naar het eiland Kulhudhuffushi. "Hier heeft de regering milieuregelgeving naast zich neergelegd om een nieuw vliegveld te bouwen", valt te lezen in het rapport. In totaal zou meer dan 70 procent van de mangroves hierdoor zijn begraven. Dit soort natuur aan de kust verkleint juist het risico op overstromingen.
Zeespiegel
Mensen op de eilanden waren al kwetsbaar voor de gevolgen van klimaatverandering, zegt de organisatie. Dat komt onder meer door het veranderende weer, de stijgende zeespiegel en het verlies van biodiversiteit.
De Malediven lopen onder water als de zeespiegel te veel stijgt. Human Rights Watch wijst erop dat landen wereldwijd de eilandengroep moeten helpen om zich aan te passen aan de gevolgen van klimaatverandering. "Maar dat betekent geen vrijbrief voor de Malediven om eigen milieuwetten en internationale verplichtingen niet na te komen", benadrukt Patricia Gossman van Human Rights Watch.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël bevestigt dat een lichaam dat Hamas woensdagavond heeft overgedragen van een overleden gijzelaar is. Het gaat om de Tanzaniaanse student Joshua Mollel, die op zijn 21e stierf bij de aanval op 7 oktober 2023 en wiens lichaam was meegenomen naar Gaza.
24 minuten geledenLOUISVILLE (ANP/DPA) - Het dodental na de crash van een vrachtvliegtuig in de Amerikaanse staat Kentucky is opgelopen naar twaalf. De slachtoffers zijn bemanningsleden en mensen die zich op de grond bevonden.
1 uur geledenSAINT-PIERRE D'OLÉRON (ANP/RTR) - De automobilist die woensdag opzettelijk mensen aanreed op het Franse eiland Oléron was mogelijk uit zichzelf geradicaliseerd, meldt binnenlandminister Laurent Nuñez. Hij voegde daaraan toe dat het nog niet duidelijk is of er religieuze motieven achter de aanval zitten. Vijf mensen raakten gewond, van wie twee zwaargewond.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft aangifte gedaan tegen de man die haar op straat heeft betast. De man raakte de politica aan en probeerde haar in de nek te kussen.
2 uur geledenMANILLA (ANP/AFP/RTR/DPA) - Op de Filipijnen is het dodental door tyfoon Kalmaegi verder opgelopen. Er zijn zeker 140 doden gevallen. Het midden van het land is getroffen door zware overstromingen, waarbij het water auto's en zelfs vrachtcontainers meesleurde.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/REUTERS) - Oekraïne heeft donderdag de Zuid-Russische stad Volgograd aangevallen met drones. Daarbij ontstond brand in een industriegebied en kwam minstens één man om het leven, meldt de gouverneur van de regio.
4 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De woensdag overleden Surinaamse oud-president Ronald Venetiaan krijgt geen staatsbegrafenis of begrafenis met staatseer. Dat heeft hij zelf uitdrukkelijk verzocht, meldt onder andere nieuwssite Waterkant.
4 uur geleden