HRW: Israëls gedwongen verplaatsing Palestijnen is oorlogsmisdaad
GAZA-STAD (ANP) - Israël heeft zich met het gedwongen verplaatsen van de Palestijnse bevolking in de Gazastrook schuldig gemaakt aan oorlogsmisdaden en misdaden tegen de menselijkheid, stelt Human Rights Watch (HRW). Volgens de mensenrechtenorganisatie kunnen de burgers op sommige plekken niet meer terugkeren en komt dat neer op etnische zuivering.
HRW schrijft in een nieuw rapport dat meer dan 90 procent van de 1,9 miljoen inwoners van Gaza tijdens de oorlog ontheemd is geraakt. "Israëlische troepen hebben opzettelijk en gecontroleerd huizen en civiele infrastructuur vernietigd, ook in gebieden die als bufferzone en veiligheidscorridor zijn aangewezen. Daar zijn de verplaatsingen waarschijnlijk permanent."
Israël zegt dat het zich aan internationale wetten houdt. De evacuatiebevelen die regelmatig worden afgegeven zouden zijn om de burgers te beschermen. HRW vindt dat Israël wel degelijk de wet overtreedt, omdat ook langs de vluchtroutes burgers worden gedood, mensen worden afgesneden van toegang tot voedsel en water en huizen worden verwoest waardoor mensen niet kunnen terugkeren.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
4 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.
11 uur geleden