Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

HRW: Israëlische aanval op ambulance Gaza mogelijk oorlogsmisdaad

HRW: Israëlische aanval op ambulance Gaza mogelijk oorlogsmisdaad

JERUZALEM (ANP) - Mensenrechtenorganisatie Human Rights Watch (HRW) zegt dat de aanval van het Israëlische leger op een ambulance net buiten het al-Shifa-ziekenhuis in Gaza-Stad op 3 november onwettig was. De organisatie wil dat de aanval wordt onderzocht als een mogelijke oorlogsmisdaad.

HRW wijst erop dat "het internationale humanitaire recht dat van toepassing is op gewapende conflicten bepaalt dat ambulances die uitsluitend voor medisch vervoer worden gebruikt, onder alle omstandigheden moeten worden gerespecteerd en beschermd". Ambulances verliezen die bescherming alleen als ze worden gebruikt "om daden te begaan die schadelijk zijn voor de vijand".

Israël bevestigde later de aanslag te hebben uitgevoerd en verantwoordde die door te stellen dat Hamas de ambulance gebruikte om strijders en wapens te vervoeren. Volgens Palestijnse autoriteiten werden de ambulances gebruikt om zwaargewonde Palestijnen naar de grensovergang met Egypte bij Rafah te vervoeren.

Op videobeelden en foto's die kort na de aanval verschenen, was te zien dat er gewonde lichamen naast de beschadigde ambulances op de grond lagen. Volgens het Palestijnse gezondheidsministerie in de Gazastrook kwamen vijftien mensen om het leven en raakten zestig mensen gewond door de aanval.

Meer uit Buitenland

Rutte: nog veel werk te doen voor akkoord over Groenland

DAVOS (ANP/AFP) - Secretaris-generaal van de NAVO Mark Rutte heeft laten weten dat er "nog veel werk te doen is" om een akkoord over Groenland te bereiken. "Ik denk dat het een zeer goede bijeenkomst was vanavond. Maar er is nog veel werk te doen", zei Rutte op het World Economic Forum in Davos na zijn gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump.

7 minuten geleden
Rutte: NAVO-landen gaan samen poolgebied verdedigen

DAVOS (ANP) - Niet alleen de Verenigde Staten, maar de NAVO-landen "gezamenlijk" gaan Groenland en het Noordpoolgebied verdedigen. Daarop zijn de besprekingen die de Verenigde Staten en Denemarken nu aanknopen gericht, zegt NAVO-topman Mark Rutte. De Amerikaanse president Donald Trump hield tot dusver vol dat hij Groenland, dat bij het koninkrijk Denemarken hoort, wilde annexeren.

1 uur geleden
Groenland-deal in wording is voor altijd, zegt Trump

DAVOS (ANP) - De overeenkomst tussen de Verenigde Staten en Denemarken die volgens de Amerikaanse president Donald Trump op tafel ligt, is "voor altijd". "Het is het soort deal dat ik wilde", zei Trump na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte.

2 uur geleden
Ingelaste EU-top gaat door, ook nu Trump afziet van heffingen

BRUSSEL (ANP) - De ingelaste EU-top over de Groenlandcrisis gaat door, laat een woordvoerder van de voorzitter van de EU-leiders António Costa weten. De EU-leiders komen donderdagavond alsnog bij elkaar, ook nu de Amerikaanse president Donald Trump afziet van importheffingen voor Europese landen die meededen aan een verkenningsmissie in Groenland.

2 uur geleden
Syrisch leger trekt groot gevangenenkamp Al-Hol binnen

HASAKAH (ANP/AFP) - Het Syrische leger is naar eigen zeggen het grote gevangenenkamp Al-Hol, niet ver van de Iraakse grens, binnengetrokken. Dat kamp werd jarenlang gecontroleerd door de Syrische Democratische Strijdkrachten (SDF).

3 uur geleden
Interim-president Venezuela vervangt topmilitairen

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse waarnemend president Delcy Rodríguez heeft bijna dertig topfiguren in de strijdkrachten en verwante veiligheidsorganen vervangen. Zo zijn de bevelhebbers van de voornaamste luchtmachtbases vervangen, meldden lokale media. Rodríguez is de plaatsvervanger van de door de VS begin dit jaar in een nachtelijke militaire operatie gevangengenomen president Nicolás Maduro. De luchtmachtbases waren doelwit bij de Amerikaanse operatie.

3 uur geleden
Reddingswerkers veroorzaken ongelukken om te kunnen helpen

LÜNEBURG (ANP) - Twee Duitse ambulancebroeders zijn veroordeeld tot lange celstraffen, omdat ze ongelukken veroorzaakten om de slachtoffers daarna te kunnen helpen. Het duo gooide vanaf bruggen onder meer betonplaten en een boomstam op Duitse snelwegen. Ze krijgen elf en twaalf jaar gevangenisstraf voor poging tot moord en gevaarlijk gedrag in het verkeer.

4 uur geleden