Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

HRW: Israëlische aanval op ambulance Gaza mogelijk oorlogsmisdaad

HRW: Israëlische aanval op ambulance Gaza mogelijk oorlogsmisdaad

JERUZALEM (ANP) - Mensenrechtenorganisatie Human Rights Watch (HRW) zegt dat de aanval van het Israëlische leger op een ambulance net buiten het al-Shifa-ziekenhuis in Gaza-Stad op 3 november onwettig was. De organisatie wil dat de aanval wordt onderzocht als een mogelijke oorlogsmisdaad.

HRW wijst erop dat "het internationale humanitaire recht dat van toepassing is op gewapende conflicten bepaalt dat ambulances die uitsluitend voor medisch vervoer worden gebruikt, onder alle omstandigheden moeten worden gerespecteerd en beschermd". Ambulances verliezen die bescherming alleen als ze worden gebruikt "om daden te begaan die schadelijk zijn voor de vijand".

Israël bevestigde later de aanslag te hebben uitgevoerd en verantwoordde die door te stellen dat Hamas de ambulance gebruikte om strijders en wapens te vervoeren. Volgens Palestijnse autoriteiten werden de ambulances gebruikt om zwaargewonde Palestijnen naar de grensovergang met Egypte bij Rafah te vervoeren.

Op videobeelden en foto's die kort na de aanval verschenen, was te zien dat er gewonde lichamen naast de beschadigde ambulances op de grond lagen. Volgens het Palestijnse gezondheidsministerie in de Gazastrook kwamen vijftien mensen om het leven en raakten zestig mensen gewond door de aanval.

Meer uit Buitenland

Evacuaties door bosbrand op het Griekse eiland Kreta

IERAPETRA (ANP/RTR) - Op het Griekse eiland Kreta woedt sinds woensdagmiddag een grote bosbrand. Zeker 155 brandweerlieden bestrijden de brand, meldt de Griekse brandweer. Bewoners en toeristen uit vier dorpjes zijn geëvacueerd; ongeveer 3.000 mensen zijn ondergebracht in tijdelijke opvang, aldus lokale autoriteiten.

1 uur geleden
Pentagon denkt atoomprogramma Iran twee jaar te hebben vertraagd

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Iraanse atoomprogramma heeft tot twee jaar vertraging opgelopen door de zware bombardementen vorige maand van de Verenigde Staten. Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft dat woensdag gezegd.

9 uur geleden
Israël zegt 'dicht bij akkoord' Gaza te zijn

TEL AVIV (ANP/RTR) - Volgens buitenlandminister Gideon Saar is Israël "dicht bij een akkoord" over een wapenstilstand in Gaza. "We zijn zeer van wil om een akkoord over de gijzelaars en een wapenstilstand te bereiken", aldus de minister op een persconferentie. "We zijn akkoord met alle Amerikaanse voorstellen."

13 uur geleden
Hamas bestudeert voorstel wapenstilstand, nog geen reactie Israël

GAZA (ANP/RTR) - Hamas zegt het nieuwe voorstel voor een wapenstilstand in Gaza te bestuderen. Israël heeft nog geen reactie gegeven op de verklaring van de Amerikaanse president Donald Trump dat Israël "akkoord is met een staakt-het-vuren".

14 uur geleden
Rapper Diddy deels schuldig bevonden door jury

NEW YORK (ANP/RTR) - Rapper Sean 'Diddy' Combs is deels schuldig bevonden in een omvangrijke zedenzaak tegen hem. De jury oordeelde dat de Amerikaanse artiest schuldig is aan twee gevallen van het vervoeren van personen met het oog op prostitutie. De jury achtte hem niet schuldig aan de overige drie aanklachten.

15 uur geleden
Tientallen doden bij overstromingen in Pakistan

ISLAMABAD (ANP/AFP) - Overstromingen in Pakistan hebben tot dusver 64 levens geëist. Er zijn 117 gewonden. Mogelijk lopen die aantallen verder op omdat de zware regens zeker tot zaterdag zullen aanhouden, met waarschijnlijk nieuwe overstromingen tot gevolg, waarschuwt het Pakistaanse weerinstituut.

17 uur geleden
Chinese president Xi slaat voor het eerst BRICS-top over

RIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - De Chinese president Xi Jinping reist komend weekend niet af naar Brazilië voor de top van BRICS-landen. Het is voor het eerst sinds hij in 2013 aan de macht kwam dat Xi een jaarlijkse BRICS-top overslaat.

17 uur geleden