Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

HR-dienstverlener: nettoloon tot ruim 4 procent omhoog in 2023

HR-dienstverlener: nettoloon tot ruim 4 procent omhoog in 2023

AMERSFOORT (ANP) - Werknemers in de zorg en het onderwijs en ambtenaren gaan er volgend jaar dankzij nieuwe belastingregels netto maximaal 4,29 procent op vooruit als hun brutosalaris gelijk blijft. Dat heeft HR-dienstverlener Visma Raet berekend nu pensioenfondsen PFZW en ABP hun definitieve premies hebben bekendgemaakt. De toename van het nettoloon is daarmee veel groter dan dit jaar. Toen was de stijging maximaal 0,69 procent.

Behalve de lagere belastingdruk gaan ook de minimumlonen omhoog. In de zorg stijgt dat met ruim 13,5 procent. Bij de overheid en in het onderwijs gaat het om net geen 12,3 procent.

Het bruto modale salaris gaat daarom volgens Visma Raet ook omhoog. Dat wordt 3086 euro per maand, 5,25 procent meer dan dit jaar. Werknemers in de zorg die dat bedrag nu al verdienen houden volgend jaar netto ruim 95 euro per maand meer over. Bij de overheid en in het onderwijs stijgt het nettosalaris voor die mensen met 82,79 euro per maand.

Meer uit Financieel

Fors meer winst voor Shell, ook nieuw aandeleninkoopprogramma

LONDEN (ANP) - Olie- en gasconcern Shell heeft in het derde kwartaal fors meer winst behaald dan een jaar eerder. Het bedrijf gaat de komende tijd ook opnieuw voor miljarden aan eigen aandelen inkopen. Dat aandeleninkoopprogramma ter waarde van 3,5 miljard dollar moet worden afgerond bij de aankondiging van de resultaten over het vierde kwartaal van dit jaar.

10 minuten geleden
Russisch olieconcern Lukoil verkoopt buitenlandse tak aan Gunvor

MOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De grote Russische olieproducent Lukoil verkoopt zijn buitenlandse bezittingen aan oliehandelaar Gunvor. Daarmee buigt het Russische concern voor onlangs aangekondigde Amerikaanse sancties in verband met de Russische oorlogsagressie in Oekraïne.

12 minuten geleden
Waarschuwing voor gevaarlijke producten van Chinese Temu en Shein

DEN HAAG (ANP) - Zeven op de tien producten die via de Chinese websites Temu en Shein Europa binnenkomen, voldoen niet aan de EU-veiligheidsnormen. Dat concluderen vier Europese consumentenorganisaties na onderzoek. Een kwart van de onderzochte producten was zelfs "ronduit gevaarlijk", aldus de Consumentenbond.

13 minuten geleden
Damen hoeft Haagse noodlening van 270 miljoen voor marinetak niet

GORINCHEM (ANP) - Damen heeft de noodlening van de regering van 270 miljoen euro voor zijn marinetak niet meer nodig, meldt de scheepsbouwer bij zijn jaarcijfers van 2024. Het geld was bedoeld als overbruggingskrediet om het hoofd te bieden aan financiële problemen bij dochterbedrijf Damen Naval. Die ontstonden nadat de Duitse regering tijdelijk haar betalingen had gestopt vanwege vertragingen bij de bouw van zes nieuwe fregatten voor de Duitse marine, maar nu betaalt Berlijn weer.

16 minuten geleden
ING bij winnaars op Damrak na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - ING stond donderdag bij de winnaars op de Amsterdamse beurs. De bank zag de winst in het afgelopen kwartaal minder hard dalen dan kenners hadden gedacht. Ook lieten de rente-inkomsten een kleine verbetering zien. Topman Steven van Rijswijk sprak van een "sterk derde kwartaal". Ook ligt ING volgens de topman op koers om de doelen voor 2027 te realiseren.

18 minuten geleden
Volkswagen kan doelen niet halen bij tekort aan Nexperia-chips

WOLFSBURG (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Volkswagen waarschuwt dat het een voldoende voorraad halfgeleiders nodig heeft om zijn financiële doelstellingen dit jaar te kunnen halen. Dat zei de Duitse automaker bij de publicatie van de kwartaalcijfers. Wereldwijd vechten autofabrikanten om chips van de Nederlandse chipmaker Nexperia.

30 minuten geleden
Economie kent met 0,4 procent grootste groei sinds eind 2024

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse economie heeft in het afgelopen derde kwartaal een groeiversnelling doorgemaakt. De stijging van het bruto binnenlands product (bbp) met 0,4 procent is de grootste toename sinds eind vorig jaar, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een eerste berekening. In het laatste kwartaal van 2024 was er een groei van 0,5 procent, de afgelopen twee kwartalen van 0,3 procent.

47 minuten geleden