Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

HR-dienstverlener: nettoloon tot ruim 4 procent omhoog in 2023

HR-dienstverlener: nettoloon tot ruim 4 procent omhoog in 2023

AMERSFOORT (ANP) - Werknemers in de zorg en het onderwijs en ambtenaren gaan er volgend jaar dankzij nieuwe belastingregels netto maximaal 4,29 procent op vooruit als hun brutosalaris gelijk blijft. Dat heeft HR-dienstverlener Visma Raet berekend nu pensioenfondsen PFZW en ABP hun definitieve premies hebben bekendgemaakt. De toename van het nettoloon is daarmee veel groter dan dit jaar. Toen was de stijging maximaal 0,69 procent.

Behalve de lagere belastingdruk gaan ook de minimumlonen omhoog. In de zorg stijgt dat met ruim 13,5 procent. Bij de overheid en in het onderwijs gaat het om net geen 12,3 procent.

Het bruto modale salaris gaat daarom volgens Visma Raet ook omhoog. Dat wordt 3086 euro per maand, 5,25 procent meer dan dit jaar. Werknemers in de zorg die dat bedrag nu al verdienen houden volgend jaar netto ruim 95 euro per maand meer over. Bij de overheid en in het onderwijs stijgt het nettosalaris voor die mensen met 82,79 euro per maand.

Meer uit Financieel

Hoogste rechter Panama vernietigt havencontracten CK Hutchison

PANAMA-STAD (ANP/RTR) - De hoogste rechtbank van Panama heeft belangrijke havencontracten voor dochterbedrijven van CK Hutchison nietig verklaard. Daarmee wordt het onduidelijk of het Hongkongse conglomeraat eigenaar kan blijven van haventerminals aan beide uiteinden van het Panamakanaal.

29 minuten geleden
Lampenbedrijf Signify zakt op Damrak na cijfers en banenreductie

AMSTERDAM (ANP) - Signify behoorde vrijdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs na teleurstellende resultaten. Het verlichtingsbedrijf vreest dat de lastige marktomstandigheden ook in 2026 aanhouden. Het bedrijf voert daarom opnieuw kostenbesparingen door, waarbij 900 banen worden geraakt. Hiermee hoopt het bedrijf 180 miljoen euro aan kosten te besparen. Het aandeel kelderde 11,5 procent en was daarmee de grootste daler in de MidKap.

33 minuten geleden
ACM onderzoekt Roblox om zorgen over veiligheid van kinderen

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft een onderzoek geopend naar Roblox vanwege de risico's die minderjarige gebruikers in de Europese Unie mogelijk lopen op het gameplatform. De waakhond wil nagaan of Roblox genoeg doet om kinderen te beschermen, onder andere tegen seksueel getinte spellen en kwaadwillenden.

41 minuten geleden
Nederlandse economie groeit 0,5 procent in vierde kwartaal

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse economie is in het vierde kwartaal met 0,5 procent gegroeid ten opzichte van een kwartaal eerder. In alle kwartalen van 2025 is daarmee sprake geweest van groei, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) vrijdag op basis van een eerste berekening.

52 minuten geleden
Franse economie groeit ondanks stroeve politiek

PARIJS (ANP) - De economie van Frankrijk is in het laatste kwartaal van vorig jaar gegroeid, ondanks de moeizame politieke besluitvorming over de begroting en handelsspanningen met de Verenigde Staten. Het bruto binnenlands product (bbp) van het land steeg 0,2 procent.

1 uur geleden
Bloomberg: Trump wil Kevin Warsh benoemen tot baas centrale bank

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil Kevin Warsh benoemen tot nieuwe voorzitter van de Federal Reserve (Fed). Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van bronnen. Warsh, een voormalige Fed-gouverneur, bezocht donderdag het Witte Huis, aldus een van de bronnen.

2 uur geleden
Signify snijdt opnieuw in kosten, 900 banen geraakt

EINDHOVEN (ANP) - Verlichtingsbedrijf Signify gaat opnieuw kostenbesparingen doorvoeren, waarbij 900 banen worden geraakt. Dat stelt topman As Tempelman in een toelichting op de jaarcijfers. Het bedrijf achter de lampen van het merk Philips verwijst daarbij naar lastige marktomstandigheden.

2 uur geleden