Houthi's willen strijd tegen Israël escaleren na bestand Libanon
SANAA (ANP/DPA) - De Houthi's in Jemen zijn niet van plan om het voorbeeld van Hezbollah te volgen en de aanvallen op Israël te staken. De rebellenbeweging zegt juist de strijd te willen opvoeren.
"Het is belangrijk om verder te bouwen op wat er is bereikt aan het Libanese front", aldus Houthileider Abdul Malik al Houthi. "We moeten nu vooral verder escaleren vanaf het Irakese en het Jemenitische front."
In Libanon ging woensdag vroeg een staakt-het-vuren in tussen Israël en Hezbollah. Die beweging is net als de Houthi's deel van het zogenoemde 'as van verzet', pro-Iraanse groeperingen die zich verzetten tegen Israël. Hezbollah en de Houthi's begonnen beide met het aanvallen van Israël na het uitbreken van de oorlog in de Gazastrook. Ook vanuit Irak zijn er groeperingen die Israël beschieten uit solidariteit met Hamas.
De Houthi's hebben eerder aangegeven pas te stoppen met het aanvallen van Israël als er een einde komt aan de Gaza-oorlog.
Meer uit Buitenland
DUBAI (ANP/AFP) - De internationale luchthaven van Dubai hervat het vliegverkeer na een incident met een drone. "Vluchten van en naar DXB worden geleidelijk hervat naar geselecteerde bestemmingen, na de tijdelijke opschorting die als voorzorgsmaatregel was ingevoerd", meldt Dubai Airports in een verklaring.
8 minuten geledenBEIROET (ANP) - Israël meldt dat het "beperkte en gerichte" grondoperaties uitvoert in het zuiden van Libanon. Die zijn gericht tegen belangrijke bolwerken van de Hezbollah-beweging, stelt de Israëlische krijgsmacht op X.
29 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft in de nacht van zondag op maandag 145 Oekraïense drones neergeschoten, meldt het Russische ministerie van Defensie in een verklaring. Er zouden 53 drones zijn neergeschoten boven de regio Moskou.
1 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Er is tijdelijk geen vliegverkeer mogelijk van en naar de internationale luchthaven van Dubai, meldt de luchtvaartautoriteit van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE). De maatregel is tijdelijk en uit voorzorg vanwege veiligheidsoverwegingen, aldus de autoriteit.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De eerste ronde van de gemeenteraadsverkiezingen in Frankrijk heeft nog geen duidelijke winnaar voor het burgemeesterschap opgeleverd in grote steden, melden Franse media. In Parijs gaat een linkse kandidaat aan kop in de peilingen. In Marseille is er sprake van een nek-aan-nekrace tussen linkse en extreemrechtse kandidaten. Ook in andere grote steden is het nog spannend, meldt Le Monde.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De film One Battle After Another heeft in de nacht van zondag op maandag de Oscar voor beste film gewonnen. De zwarte komedie van regisseur Paul Thomas Anderson was met in totaal zes beeldjes de grote winnaar van de avond.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zich in een interview met de Financial Times dreigend uitgelaten tegenover de NAVO. Hij zei dat het bondgenootschap een "zware toekomst" wacht als NAVO-landen de Verenigde Staten niet te hulp schieten in Iran. Volgens de Britse zakenkrant eist Trump hulp van NAVO-bondgenoten bij het heropenen van de Straat van Hormuz.
5 uur geleden