Houthi's willen strijd tegen Israël escaleren na bestand Libanon
SANAA (ANP/DPA) - De Houthi's in Jemen zijn niet van plan om het voorbeeld van Hezbollah te volgen en de aanvallen op Israël te staken. De rebellenbeweging zegt juist de strijd te willen opvoeren.
"Het is belangrijk om verder te bouwen op wat er is bereikt aan het Libanese front", aldus Houthileider Abdul Malik al Houthi. "We moeten nu vooral verder escaleren vanaf het Irakese en het Jemenitische front."
In Libanon ging woensdag vroeg een staakt-het-vuren in tussen Israël en Hezbollah. Die beweging is net als de Houthi's deel van het zogenoemde 'as van verzet', pro-Iraanse groeperingen die zich verzetten tegen Israël. Hezbollah en de Houthi's begonnen beide met het aanvallen van Israël na het uitbreken van de oorlog in de Gazastrook. Ook vanuit Irak zijn er groeperingen die Israël beschieten uit solidariteit met Hamas.
De Houthi's hebben eerder aangegeven pas te stoppen met het aanvallen van Israël als er een einde komt aan de Gaza-oorlog.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/RTR) - Een Iraanse delegatie is geland in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad, op de vooravond van vredesonderhandelingen met de Verenigde Staten. De landen houden het overleg op uitnodiging van bemiddelaar Pakistan.
2 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon meldt dat het dodental is opgelopen na de Israëlische aanvallen van woensdag. Het geweld heeft 357 mensen het leven gekost, aldus het ministerie van Gezondheid vrijdag. Het aantal gewonden ligt op 1223.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt dat Iran geen sterke positie heeft in de aangekondigde onderhandelingen over een einde aan de oorlog die de VS met Israël eind februari tegen Iran begonnen.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Ghalibaf heeft opnieuw beklemtoond dat Iran wil dat er eerst een wapenstilstand in Libanon komt voordat er tussen zijn land en de VS onderhandeld kan worden. Hij eiste vrijdag ook dat bevroren Iraanse tegoeden worden vrijgegeven voor de onderhandelingen beginnen.
5 uur geledenNABATIEH (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op de plaats Nabatieh en de omgeving zijn volgens Libanese media vrijdag rond de twintig doden gevallen, onder wie acht burgers. Bij een aanval op een overheidsgebouw kwamen dertien politiemensen om, meldt president Joseph Aoun. Nabatieh ligt circa 50 kilometer ten zuiden van Beiroet.
6 uur geledenANTWERPEN (ANP/AFP) - De haven van Antwerpen heeft bekendgemaakt dat de scheepvaart naar de Noordzee is hervat. Een olielek had het verkeer in de op een na grootste haven van Europa nagenoeg tot stilstand gebracht.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De voormalige Russische onderminister van Defensie, Pavel Popov, heeft een gevangenisstraf van negentien jaar opgelegd gekregen voor corruptie. De autoriteiten hadden hem in 2024 opgepakt op verdenking van fraude bij de bouw van een militair themapark bij Moskou.
8 uur geleden