Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Houthi's willen strijd tegen Israël escaleren na bestand Libanon

Houthi's willen strijd tegen Israël escaleren na bestand Libanon

SANAA (ANP/DPA) - De Houthi's in Jemen zijn niet van plan om het voorbeeld van Hezbollah te volgen en de aanvallen op Israël te staken. De rebellenbeweging zegt juist de strijd te willen opvoeren.

"Het is belangrijk om verder te bouwen op wat er is bereikt aan het Libanese front", aldus Houthileider Abdul Malik al Houthi. "We moeten nu vooral verder escaleren vanaf het Irakese en het Jemenitische front."

In Libanon ging woensdag vroeg een staakt-het-vuren in tussen Israël en Hezbollah. Die beweging is net als de Houthi's deel van het zogenoemde 'as van verzet', pro-Iraanse groeperingen die zich verzetten tegen Israël. Hezbollah en de Houthi's begonnen beide met het aanvallen van Israël na het uitbreken van de oorlog in de Gazastrook. Ook vanuit Irak zijn er groeperingen die Israël beschieten uit solidariteit met Hamas.

De Houthi's hebben eerder aangegeven pas te stoppen met het aanvallen van Israël als er een einde komt aan de Gaza-oorlog.

Meer uit Buitenland

Proces vrouw Spaanse premier toch geschrapt, meer onderzoek nodig

MADRID (ANP) - Het proces tegen Begoña Gómez, de echtgenote van de Spaanse premier Pedro Sánchez, gaat voorlopig toch niet door. Zij zou terechtstaan voor het verduisteren van publiek geld, maar een rechter heeft nu geoordeeld dat het daar nog te vroeg voor is. Er is eerst meer onderzoek nodig.

54 minuten geleden
VS volgens Mexico niet betrokken bij dood kartelbaas

MEXICO-STAD (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten waren niet betrokken bij de dood van de Mexicaanse kartelleider Nemesio Oseguera Cervantes, beter bekend als El Mencho. Dat zei de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum maandag.

55 minuten geleden
Venezuela eist bij VN onmiddellijke vrijlating Maduro

GENÈVE (ANP/AFP) - De Venezolaanse minister van Buitenlandse Zaken Yván Gil heeft maandag bij de Verenigde Naties de onmiddellijke vrijlating van Nicolás Maduro geëist. Maduro werd als president begin dit jaar gevangengenomen door de Amerikanen bij een militaire operatie.

2 uur geleden
Premier Australië steunt schrappen Andrew uit lijn troonopvolging

CANBERRA (ANP) - De Australische premier Anthony Albanese is er voorstander van om de voormalige Britse prins Andrew Mountbatten-Windsor te schrappen uit de koninklijke lijn van troonopvolging. Dat schrijft Albanese in een brief aan premier Keir Starmer.

3 uur geleden
Man valt Jehova's getuigen aan met mes in Duitsland

WÜRZBURG (ANP/DPA) - Een man heeft drie Jehova's getuigen aangevallen met een mes bij een treinstation in het Duitse Würzburg. Volgens de politie raakten de drie mannen lichtgewond. Voorbijgangers, waaronder een politieagent in burgerkleding, wisten de dader te overmeesteren.

3 uur geleden
Brussel: Hongarije moet akkoord EU-lening voor Kyiv respecteren

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie vindt dat Hongarije het politieke besluit van de EU-leiders over de EU-lening voor Oekraïne moet respecteren. Alle EU-leiders zijn eind december akkoord gegaan met die lening ter waarde van 90 miljard euro, ook de Hongaarse premier Viktor Orbán, benadrukte de woordvoerder van de Commissie.

3 uur geleden
Internationaal Strafhof onderzoekt bewijs voor vervolging Duterte

DEN HAAG (ANP/AFP) - Het Internationaal Strafhof in Den Haag is begonnen met hoorzittingen om te bepalen of er genoeg bewijs is om een zaak te beginnen tegen de Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte. Vanwege zijn gezondheid is Duterte zelf niet aanwezig in de rechtbank.

4 uur geleden