Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Houthi's waarschuwen Saudi-Arabië: steun aanvallen VS niet

Houthi's waarschuwen Saudi-Arabië: steun aanvallen VS niet

SANAA (ANP/BLOOMBERG) - De Houthi-rebellen in Jemen hebben een waarschuwing afgegeven richting buurland Saudi-Arabië. "Dat land wordt een doelwit als het Amerikaanse gevechtsvliegtuigen toestaat het eigen grondgebied of luchtruim te gebruiken voor agressie tegen Jemen", zei een kopstuk van de opstandelingen op televisie.

De waarschuwing volgt op herhaaldelijke Amerikaanse en Britse luchtaanvallen op doelen van de Houthi's. Die opstandelingen voeren op hun beurt al maanden aanvallen uit op de internationale scheepvaart. De Houthi's begonnen vorig jaar met het bestoken van vrachtschepen als reactie op de Israëlische militaire operatie in de Gazastrook. Ze hebben zich solidair verklaard met de Palestijnen en willen zo de druk opvoeren.

De belangrijke olieproducent Saudi-Arabië heeft zich nog niet aangesloten bij de Brits-Amerikaanse operatie tegen de Houthi's. Het land heeft in het verleden wel aanvallen uitgevoerd op de opstandelingen in het buurland. Dat leidde ook weer tot aanvallen van de Houthi's op Saudisch grondgebied. Inmiddels wordt gewerkt aan een vredesovereenkomst.

Meer uit Buitenland

Trump: VS helpen vanaf maandag schepen in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten beginnen maandagochtend met een operatie om schepen te begeleiden die vastzitten in de Straat van Hormuz. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

37 minuten geleden
Merz rekent voorlopig niet op levering Amerikaanse Tomahawks

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz acht het momenteel onwaarschijnlijk dat de Verenigde Staten Duitsland zullen voorzien van de Tomahawk-kruisraketten die de toenmalige president Joe Biden in 2024 toezegde.

2 uur geleden
Linkse Mélenchon opnieuw kandidaat voor Frans presidentschap

PARIJS (ANP) - Jean-Luc Mélenchon, het kopstuk van de uiterst linkse partij La France Insoumise (LFI), zal zich kandidaat stellen voor de presidentsverkiezingen van volgend jaar. "Ja, ik ben kandidaat," vertelde Mélenchon aan televisiezender TF1.

2 uur geleden
Merz wijst op rol VS in NAVO, bagatelliseert spanningen met Trump

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz stelt dat de Verenigde Staten, ondanks meningsverschillen, een centrale rol spelen binnen de NAVO en bagatelliseert de spanningen met president Donald Trump. Merz reageerde op de door Washington aangekondigde terugtrekking van Amerikaanse troepen uit Duitsland.

4 uur geleden
Iran zegt reactie VS op vredesvoorstel te bekijken

TEHERAN (ANP/RTR) - Het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat de Verenigde Staten hebben gereageerd op een nieuw vredesvoorstel via bemiddelaar Pakistan. Iran is die reactie aan het bekijken, melden Iraanse media.

4 uur geleden
Drie Nederlanders omgekomen door verkeersongeval in Frankrijk

JEANTES (ANP) - In de Noord-Franse plaats Jeantes zijn drie Nederlanders omgekomen door een zwaar verkeersongeval. Ook raakten drie mensen gewond, van wie één ernstig, meldden lokale Franse media, waaronder de krant Le Courrier. Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken bevestigt dat er drie Nederlanders zijn overleden: een 71-jarige vrouw en twee mannen van 58 en 74 jaar oud.

4 uur geleden
Oekraïne biedt Finland een 'drone-overeenkomst' aan

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky hoopt de samenwerking met Finland te versterken door een overeenkomst te sluiten over drones. Dat betekent onder meer dat Kyiv zijn technologie en gevechtsexpertise, ontwikkeld tijdens de vier jaar durende oorlog met Rusland, gaat delen met de Finnen.

4 uur geleden