Houthi's waarschuwen Saudi-Arabië: steun aanvallen VS niet
SANAA (ANP/BLOOMBERG) - De Houthi-rebellen in Jemen hebben een waarschuwing afgegeven richting buurland Saudi-Arabië. "Dat land wordt een doelwit als het Amerikaanse gevechtsvliegtuigen toestaat het eigen grondgebied of luchtruim te gebruiken voor agressie tegen Jemen", zei een kopstuk van de opstandelingen op televisie.
De waarschuwing volgt op herhaaldelijke Amerikaanse en Britse luchtaanvallen op doelen van de Houthi's. Die opstandelingen voeren op hun beurt al maanden aanvallen uit op de internationale scheepvaart. De Houthi's begonnen vorig jaar met het bestoken van vrachtschepen als reactie op de Israëlische militaire operatie in de Gazastrook. Ze hebben zich solidair verklaard met de Palestijnen en willen zo de druk opvoeren.
De belangrijke olieproducent Saudi-Arabië heeft zich nog niet aangesloten bij de Brits-Amerikaanse operatie tegen de Houthi's. Het land heeft in het verleden wel aanvallen uitgevoerd op de opstandelingen in het buurland. Dat leidde ook weer tot aanvallen van de Houthi's op Saudisch grondgebied. Inmiddels wordt gewerkt aan een vredesovereenkomst.
Meer uit Buitenland
HONGKONG (ANP/AFP) - Door de grote brand in woontorens in Hongkong zijn zeker 128 doden gevallen. De autoriteiten houden rekening met een verdere stijging van het dodental. Er worden nog ongeveer tweehonderd mensen vermist.
39 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Viktor Orbán brengt deze vrijdag nog een bezoek aan de Russische president Vladimir Poetin in Moskou. Hij wil praten over de olie- en gasleveringen aan Hongarije en over mogelijke vredesinspanningen voor de oorlog tussen Oekraïne en Rusland.
57 minuten geledenSONGKHLA (ANP/AFP/RTR) - Het belangrijkste mortuarium dat de lichamen van slachtoffers van de overstromingen in het zuiden van Thailand ontvangt, is overvol, aldus een vertegenwoordiger van het ziekenhuis in de stad Songkhla. Volgens de autoriteiten zijn er tot nu toe 87 doden gevallen door de overstromingen.
2 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP) - De brandweer van Hongkong heeft vrijdag de bluswerkzaamheden afgerond in de woontorens die door een brand werden verwoest. Daarbij vielen zeker 94 doden. Het is de ergste brand die de stad in decennia heeft meegemaakt.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat de Verenigde Staten "migratie uit derdewereldlanden" permanent willen stopzetten. "Ik zal de migratie uit alle derdewereldlanden permanent pauzeren om het Amerikaanse systeem volledig te laten herstellen", schreef Trump op sociale media.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een van de twee leden van de Nationale Garde die nabij het Witte Huis werd neergeschoten, is overleden. Dat meldde de Amerikaanse president Donald Trump tijdens een persmoment.
6 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP) - Het dodental door de brand in Hongkongse woontorens is opgelopen naar zeker 94. Hulpdiensten zijn nog steeds bezig het vuur in de torens te blussen en zoeken nog naar een groot aantal vermiste personen. Zeker 76 mensen raakten gewond, waaronder 11 brandweerlieden.
6 uur geleden