Houthi's waarschuwen Saudi-Arabië: steun aanvallen VS niet
SANAA (ANP/BLOOMBERG) - De Houthi-rebellen in Jemen hebben een waarschuwing afgegeven richting buurland Saudi-Arabië. "Dat land wordt een doelwit als het Amerikaanse gevechtsvliegtuigen toestaat het eigen grondgebied of luchtruim te gebruiken voor agressie tegen Jemen", zei een kopstuk van de opstandelingen op televisie.
De waarschuwing volgt op herhaaldelijke Amerikaanse en Britse luchtaanvallen op doelen van de Houthi's. Die opstandelingen voeren op hun beurt al maanden aanvallen uit op de internationale scheepvaart. De Houthi's begonnen vorig jaar met het bestoken van vrachtschepen als reactie op de Israëlische militaire operatie in de Gazastrook. Ze hebben zich solidair verklaard met de Palestijnen en willen zo de druk opvoeren.
De belangrijke olieproducent Saudi-Arabië heeft zich nog niet aangesloten bij de Brits-Amerikaanse operatie tegen de Houthi's. Het land heeft in het verleden wel aanvallen uitgevoerd op de opstandelingen in het buurland. Dat leidde ook weer tot aanvallen van de Houthi's op Saudisch grondgebied. Inmiddels wordt gewerkt aan een vredesovereenkomst.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Iran en de Verenigde Staten boeken vooruitgang in de onderhandelingen om hun oorlog te beëindigen, heeft de Iraanse parlementsvoorzitter zaterdagavond gezegd. Maar Mohammad Bagher Ghalibaf voegde eraan toe dat de partijen nog ver van een akkoord verwijderd zijn.
43 minuten geledenSEOUL (ANP) - Noord-Korea heeft zondag minstens één ballistische raket getest, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. Het is de nieuwste test in een hele reeks recente lanceringen door Noord-Korea. De Zuid-Koreaanse legertop heeft volgens Yonhap één ballistische raket gedetecteerd die in oostelijke richting werd afgevuurd. Het Zuid-Koreaanse leger analyseert het incident.
3 uur geledenMADRID (ANP) - De regeringen van Brazilië, Spanje en Mexico hebben zaterdag toegezegd hun hulp aan Cuba op te voeren. Daarmee willen zij een volgens hen door een Amerikaanse blokkade veroorzaakte humanitaire crisis op het eiland verlichten. In een gezamenlijke verklaring riepen de drie landen op tot een oprechte dialoog, die in lijn is met de bepalingen van het Handvest van de Verenigde Naties. De landen voegden eraan toe dat het Cubaanse volk vrij moet zijn om zijn eigen toekomst te bepalen.
3 uur geledenWENEN (ANP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De marine van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft zaterdag gewaarschuwd dat elk schip dat de Straat van Hormuz nadert als een doelwit wordt beschouwd. Iran kondigde eerder op zaterdag aan de belangrijke zeestraat weer te willen afsluiten.
5 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft in het zuiden van Libanon een "gele lijn" ingesteld, vergelijkbaar met de denkbeeldige lijn waarmee het in Gaza zijn troepen scheidt van de door Hamas gecontroleerde gebieden. Het leger zei ook dat het een "terreurcel" had uitgeschakeld die langs deze grenslijn actief was.
6 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Op de Schelde bij Antwerpen kunnen weer schepen varen, meldt de brandweer. Het scheepvaartverkeer was eerder op zaterdag gestremd, omdat een Nederlands vrachtschip was gezonken.
7 uur geleden