Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Houthi's waarschuwen Saudi-Arabië: steun aanvallen VS niet

Houthi's waarschuwen Saudi-Arabië: steun aanvallen VS niet

SANAA (ANP/BLOOMBERG) - De Houthi-rebellen in Jemen hebben een waarschuwing afgegeven richting buurland Saudi-Arabië. "Dat land wordt een doelwit als het Amerikaanse gevechtsvliegtuigen toestaat het eigen grondgebied of luchtruim te gebruiken voor agressie tegen Jemen", zei een kopstuk van de opstandelingen op televisie.

De waarschuwing volgt op herhaaldelijke Amerikaanse en Britse luchtaanvallen op doelen van de Houthi's. Die opstandelingen voeren op hun beurt al maanden aanvallen uit op de internationale scheepvaart. De Houthi's begonnen vorig jaar met het bestoken van vrachtschepen als reactie op de Israëlische militaire operatie in de Gazastrook. Ze hebben zich solidair verklaard met de Palestijnen en willen zo de druk opvoeren.

De belangrijke olieproducent Saudi-Arabië heeft zich nog niet aangesloten bij de Brits-Amerikaanse operatie tegen de Houthi's. Het land heeft in het verleden wel aanvallen uitgevoerd op de opstandelingen in het buurland. Dat leidde ook weer tot aanvallen van de Houthi's op Saudisch grondgebied. Inmiddels wordt gewerkt aan een vredesovereenkomst.

Meer uit Buitenland

Explosies in meerdere plaatsen in Iran gemeld

BANDAR ABBAS (ANP/DPA) - In meerdere plaatsen in Iran zijn explosies gemeld. Een van de meldingen kwam uit de strategische havenstad Bandar Abbas. Daar werd een appartementengebouw door een ontploffing zwaar beschadigd en zijn meerdere gewonden gevallen. De Iraanse Revolutionaire Garde heeft berichten in lokale media tegengesproken dat de chef van de marineafdeling van de garde doelwit van een aanslag zou zijn geweest.

8 minuten geleden
Iran herhaalt waarschuwing dat het Israël kan aanvallen

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Iran heeft nogmaals gewaarschuwd dat het Israël kan aanvallen als de situatie in de regio escaleert. "Als de vijand een fout maakt, zal dat zonder twijfel zijn eigen veiligheid, de veiligheid van de regio en de veiligheid van het zionistische regime in gevaar brengen", verklaarde legerleider Amir Hatami volgens staatsmedia.

1 uur geleden
Tientallen doden en gewonden bij Israëlische aanvallen op Gaza

RAFAH (ANP/AFP) - Bij nieuwe Israëlische luchtaanvallen op de stad Gaza en Khan Younis zijn volgens plaatselijke gezondheidsautoriteiten zaterdag zeker 25 doden gevallen, onder wie zeker zes kinderen, aldus de nieuwszender Al-Jazeera. Mahmoud Basal, een woordvoerder van de Palestijnse burgerbescherming in de stad Gaza, meent dat de meeste slachtoffers van de bombardementen kinderen zijn. Hij zei dat onder meer een politiebureau in Gaza-Stad is gebombardeerd en raketten enorme schade en brand hebben veroorzaakt. Er zouden in Gaza voor zover bekend achttien doden zijn gevallen.

1 uur geleden
Stroomuitval in Oekraïne en Moldavië

KYIV (ANP/AFP/BLOOMBERG/RTR) - Problemen op het elektriciteitsnet hebben de Oekraïense hoofdstad Kyiv en ook buurland Moldavië getroffen. Daar was sprake van stroomuitval in hoofdstad Chisinau en vielen onder meer verkeerslichten uit.

2 uur geleden
Musk zegt uitnodigingen bezoek eiland Epstein te hebben afgewezen

WASHINGTON (ANP) - Elon Musk zegt opnieuw de uitnodigingen te hebben afgewezen om een eiland van zedendelinquent Jeffrey Epstein te bezoeken. Vrijdag meldde CNN op basis van nieuwe vrijgegeven documenten dat de miljardair en topman van Tesla via e-mail een trip probeerde te regelen, al bleef onduidelijk of Musk het eiland daadwerkelijk heeft bezocht.

4 uur geleden
Kinderen overlijden in Gaza aan onderkoeling, waarschuwt WHO-chef

GAZA (ANP) - Zeker tien kinderen in de Gazastrook zijn sinds het begin van de winter overleden door onderkoeling. Dat zegt topman Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) in een bericht op X. "Naarmate de temperaturen dalen en de zware regenval toeneemt, worden kinderen en gezinnen die in slecht geïsoleerde, geïmproviseerde onderkomens verblijven, blootgesteld aan extreme omstandigheden, met weinig bescherming tegen de elementen."

4 uur geleden
EU-commissaris: Syrië nog niet veilig voor gedwongen terugkeer

BRUSSEL (ANP/DPA) - De situatie in Syrië is nog niet stabiel genoeg om Syrische vluchtelingen vanuit de Europese Unie terug te sturen. Dat zegt Eurocommissaris Magnus Brunner (Migratie) in een interview met het Duitse persbureau dpa.

5 uur geleden