Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Houthi's vuren volgens VS weer raketten af op Amerikaanse schepen

Houthi's vuren volgens VS weer raketten af op Amerikaanse schepen

SANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische Houthirebellen hebben woensdag weer twee Amerikaanse schepen beschoten op de Rode Zee, melden de Verenigde Staten. Twee van de drie raketten konden uit de lucht worden geschoten, de derde miste de vaartuigen.

De twee schepen zijn van de Deense rederij Maersk en varen onder Amerikaanse vlag. Volgens het bedrijf hebben de vaartuigen geen schade opgelopen en is niemand gewond geraakt. De vaartuigen werden begeleid door de Amerikaanse marine en maakten rechtsomkeert nadat ze beschoten waren.

"Dit toont duidelijk dat de Houthi's nog steeds van plan zijn dit soort aanvallen uit te voeren", zegt Witte Huis-woordvoerder John Kirby. "Dat betekent natuurlijk dat we nog steeds zullen moeten doen wat nodig is om de scheepvaart te beschermen."

Gazastrook

De Amerikanen hebben samen met de Britten doelen van de Houthi's beschoten om hun vermogen te beperken schepen aan te vallen. Maar de rebellenbeweging heeft aangegeven door te gaan met de beschietingen van schepen op de Rode Zee totdat Israël stopt met de militaire operatie in de Gazastrook.

Volgens het Witte Huis lijkt het erop dat de aanvallen op de Houthi's effect hebben gehad. Het Pentagon stelde vast dat het een aantal dagen rustig was geweest op de Rode Zee tot de raketaanvallen van woensdag.

Meer uit Buitenland

Kremlin: Trump haalt Poetin van het vliegtuig

WASHINGTON (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin wordt bij aankomst voor de top in Alaska van het vliegtuig gehaald door zijn Amerikaanse gastheer, zegt het Kremlin. Donald Trump zou Poetin op het vliegveld verwelkomen.

1 uur geleden
Washington klaagt Trump aan voor sturen Nationale Garde

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse hoofdstad Washington heeft de regering-Trump aangeklaagd na het sturen van de Nationale Garde. De stad noemt de overname van de controle over de politie illegaal.

1 uur geleden
Trump laat Oekraïne beslissen over ruil grondgebied

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump laat Oekraïne zelf beslissen over een ruil van grondgebied met Rusland. Hij zei dat tegen verslaggevers aan boord van het vliegtuig Air Force One, tijdens zijn vlucht naar Alaska voor overleg met de Russische president Vladimir Poetin.

3 uur geleden
Dodental loopt snel op na moessonregens in Pakistan

ISLAMABAD (ANP/DPA/AFP) - In Pakistan loopt het dodental snel op na moessonregens die in het noorden van het land overstromingen en aardverschuivingen hebben veroorzaakt. Volgens de autoriteiten zijn binnen 24 uur zeker 164 doden gevallen.

4 uur geleden
President Macron zegt 'antisemitische haat' te zullen straffen

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft gezegd dat "antisemitische haat" streng wordt gestraft. Hij reageerde op het omzagen van een boom in een voorstad van Parijs die was geplant ter nagedachtenis aan een ontvoerde, gemartelde en vermoorde jongeman van Joods-Marokkaanse komaf, Ilan Halimi. Volgens Macron was het omzagen van de boom hetzelfde als Halimi nog een keer vermoorden.

4 uur geleden
Trump met groep ministers naar Alaska

WASHINGTON (ANP/RTR) - Voor zijn gesprek met de Russische president Poetin in de Amerikaanse staat Alaska laat de Amerikaanse president Trump zich onder anderen begeleiden door zijn buitenlandminister Rubio, handelsminister Lutnick en minister van Financiën Bessent.

4 uur geleden
Navalnaja pleit voor vrijlating politieke gevangenen

MOSKOU (ANP) - Joelia Navalnaja, de weduwe van de Russische oppositieleider Aleksej Navalni, pleit in aanloop naar de Amerikaans-Russische top voor een gevangenenruil. Ze hoopt op een deal over de vrijlating van Russen en Oekraïners die in Rusland vastzitten omdat ze zich hebben uitgesproken tegen de oorlog in Oekraïne.

6 uur geleden