Houthi's veroordelen aanvallen op Gaza en dreigen met escalatie
SANAA (ANP/AFP) - De Houthi's in Jemen hebben de Israëlische aanvallen op de Gazastrook scherp veroordeeld. "Het Palestijnse volk zal niet alleen gelaten worden in deze strijd. Jemen zal doorgaan met zijn steun en hulp en de confrontatie verder opvoeren", staat in een verklaring.
De Houthi's, die een deel van Jemen in handen hebben, hebben tijdens de Gazaoorlog op grote schaal aanvallen uitgevoerd op de internationale scheepvaart. Ze stelden dat uit solidariteit met de Palestijnen in de Gazastrook te doen. Langs Jemen loopt een belangrijke route voor vrachtschepen en veel bedrijven moesten door de beschietingen omvaren.
De Houthi's dreigden onlangs de aanvallen te hervatten en raakten bovendien verder in conflict met de Verenigde Staten. Die voerden afgelopen weekend luchtaanvallen uit op Jemen. De Houthi's meldden dinsdag zelf hun derde aanval op Amerikaanse marineschepen in de Rode Zee in 48 uur.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zondag gezegd dat er in november een trilaterale ontmoeting zal plaatsvinden tussen Kyiv, Washington en Moskou, met als doel de vastgelopen vredesbesprekingen nieuw leven in te blazen.
4 minuten geledenSOFIA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Bulgaarse interim-president Iliana Jotova is zondag als winnaar uit de eerste ronde van de presidentsverkiezingen gekomen, zo blijkt uit exitpolls. Zij kan rekenen op 35 tot 36,5 procent van de stemmen.
1 uur geledenORLÉANS (ANP/AFP) - Marine Le Pen is haar campagne voor de presidentsverkiezingen van volgend jaar begonnen met een grote toespraak over veiligheid. De rechts-radicale kandidate beloofde criminelen hard aan te pakken, zoals de relschoppers die vorige week in heel Frankrijk winkels plunderden en vernielden.
2 uur geledenTIRANA (ANP/RTR) - In de Albanese hoofdstad Tirana zijn demonstranten opnieuw de straat opgegaan, onder meer om het aftreden van premier Edi Rama te eisen. Enkele uren eerder had Rama nog nieuwe maatregelen aangekondigd om de aanhoudende anti-regeringsdemonstraties in te dammen. Zo krijgen deelnemers aan een protest dat uitmondt in geweld een boete van 500.000 lek (ruim 5500 euro), ook als zij zelf geen gewelddadige daden hebben begaan.
3 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado is aangekomen in Venezuela. "Ik ben hier, bij jullie", schrijft de Nobelprijswinnares op X. Ze probeerde de afgelopen maanden vaker om terug te keren, maar volgens internationale media blokkeerden de Verenigde Staten dat.
4 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse presidentskandidaten Luiz Inácio 'Lula' da Silva en Flávio Bolsonaro hebben bij het uitbrengen van hun stem nog een keer een oproep gedaan aan de kiezers om op hen te stemmen. Beiden waarschuwden voor de gevolgen als de ander zondag de verkiezingen zou winnen.
5 uur geledenBELGRADO (ANP/AFP) - Bij de vervroegde parlementsverkiezingen in Servië had om 13.00 uur al zo'n 35 procent van de kiezers gestemd. Dat was bij de verkiezingen in 2023 op hetzelfde tijdstip circa 21 procent. Er wordt deze zondag een hoge opkomst verwacht.
6 uur geleden