Houthi's stoppen waarschijnlijk met aanvallen bij bestand in Gaza
CAÏRO (ANP/DPA) - De Jemenitische Houthi-rebellen stoppen onder voorwaarden met hun aanvallen die uit solidariteit met de Palestijnen in de Gazastrook worden gedaan, zodra een bestand daar ingaat. Zaterdag nog hebben de Houthi's enkele raketten richting Israël afgevuurd.
Een zegsman van de Houthi's zei tegen de nieuwszender Al Jazeera dat het de bedoeling is dat ze de aanvallen stoppen als het wapenstilstandsakkoord tussen Israël en de Palestijnse beweging Hamas zondagmorgen ingaat. De beweging van de Houthi's steunt dat bestand, aldus de zegsman. Maar er moet dan volgens hem ook een einde komen aan de Amerikaanse en Britse luchtaanvallen op Jemen.
De raketten die de beweging richting Israël afschiet worden meestal onderschept, maar de aanvallen van de Houthi's op de scheepvaart in onder meer de Rode Zee hebben voor grote problemen gezorgd. De Houthi's beheersen de westkust van Jemen dat aan de Rode Zee ligt, een van de drukste waterwegen ter wereld.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
4 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.
11 uur geleden