Houthi's stoppen waarschijnlijk met aanvallen bij bestand in Gaza
CAÏRO (ANP/DPA) - De Jemenitische Houthi-rebellen stoppen onder voorwaarden met hun aanvallen die uit solidariteit met de Palestijnen in de Gazastrook worden gedaan, zodra een bestand daar ingaat. Zaterdag nog hebben de Houthi's enkele raketten richting Israël afgevuurd.
Een zegsman van de Houthi's zei tegen de nieuwszender Al Jazeera dat het de bedoeling is dat ze de aanvallen stoppen als het wapenstilstandsakkoord tussen Israël en de Palestijnse beweging Hamas zondagmorgen ingaat. De beweging van de Houthi's steunt dat bestand, aldus de zegsman. Maar er moet dan volgens hem ook een einde komen aan de Amerikaanse en Britse luchtaanvallen op Jemen.
De raketten die de beweging richting Israël afschiet worden meestal onderschept, maar de aanvallen van de Houthi's op de scheepvaart in onder meer de Rode Zee hebben voor grote problemen gezorgd. De Houthi's beheersen de westkust van Jemen dat aan de Rode Zee ligt, een van de drukste waterwegen ter wereld.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft woensdag de bekende mensenrechtenadvocaat Nasrin Sotoudeh op borgtocht vrijgelaten. Haar dochter heeft dat bekendgemaakt. Sotoudeh werd op 1 april opgepakt.
14 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat lidstaten oproepen conversietherapie te verbieden, maar komt zelf niet met een EU-verbod erop. Daarmee reageert het dagelijks bestuur van de EU op een petitie die ruim 1 miljoen keer is ondertekend om conversietherapie te verbieden in de 27 lidstaten.
15 minuten geledenLONDEN (ANP) - Een waakhond van het Britse parlement begint een onderzoek naar Reform UK-leider Nigel Farage voor het accepteren van een grote donatie, meldt de BBC. Hij zou de gift van 5 miljoen pond (ruim 5,7 miljoen euro) niet hebben aangegeven.
39 minuten geledenBEIJING (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is in China aangekomen voor zijn staatsbezoek aan dat land. Hij spreekt later deze week met de Chinese president Xi Jinping.
1 uur geledenMANILLA (ANP/RTR/AFP) - Bij de Filipijnse senaat zijn woensdag tientallen schoten gehoord. Het is niet direct duidelijk wat er aan de hand is. Mogelijk houdt het incident verband met senator Ronald Dela Rosa, die gezocht wordt door het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse koning Charles heeft in de King's Speech voor het parlement de plannen herhaald van premier Keir Starmer, die onder druk staat om af te treden. Charles zei namens de regering onder meer dat die zich in gaat zetten voor meer gelijkheid in het Verenigd Koninkrijk en dat het land de samenwerking met de EU weer meer moet gaan opzoeken.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon meldt dat Israëlische aanvallen woensdag de levens hebben geëist van acht personen, onder wie twee kinderen. Bij de aanvallen werden auto's getroffen op een snelweg tussen de hoofdstad Beiroet en het zuiden van het land.
3 uur geleden