Houthi's melden nieuwe aanvallen op schepen in Rode Zee
SANAA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Houthi-rebellen in Jemen melden dat ze twee schepen onder vuur hebben genomen op de Rode Zee. Een woordvoerder van de opstandelingen verklaarde op televisie dat de schepen Star Nasia en Morning Tide zijn aangevallen. De woordvoerder sprak over Amerikaanse en Britse schepen.
Op het dek van de Morning Tide zijn volgens eigenaar Furadino Shipping 's ochtends stukken metaal aangetroffen. Dat gebeurde nadat een 's nachts een explosie had plaatsgevonden op enkele tientallen meters van het vaartuig. Een medewerker vergeleek die ontploffing tegenover persbureau Bloomberg met vuurwerk. De eigenaar van de Star Nasia, het Griekse Star Bulk, heeft nog niet gereageerd.
De Houthi's, die banden hebben met Iran, voeren al maanden aanvallen uit op de internationale scheepvaart. Ze doen dat uit solidariteit met de Palestijnen in de door Israël aangevallen Gazastrook. De opstandelingen verklaarden aanvankelijk dat ze schepen bestookten die onderweg waren naar Israël, maar hebben hun aanvallen inmiddels opgeschaald.
De aanhoudende aanvallen op schepen verstoren het vrachtvervoer op een belangrijke zeeroute. De Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk reageerden vorige maand door aanvallen uit te voeren op doelen van de Houthi's in Jemen. De opstandelingen controleren een aanzienlijk deel van Jemen, waaronder ook de hoofdstad Sanaa.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met NAVO-chef Mark Rutte gesproken over "de diplomatieke mogelijkheden" om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te stoppen. Hij zegt in een bericht op X dat hij met Rutte sprak over het 28-puntenplan van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. Zelensky beklemtoonde dat hij bereid is "snel, voortvarend en constructief" mee te werken om het plan een succes te maken.
47 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin noemt het conceptvoorstel voor vrede in Oekraïne van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump een mogelijke basis om tot vrede in Oekraïne te komen. Hij zei dat het Kremlin het zogenoemde 28-puntenplan heeft ontvangen.
50 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met NAVO-chef Mark Rutte gesproken over "de diplomatieke mogelijkheden" om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te stoppen. Hij zegt in een bericht op X dat hij met Rutte sprak over het 28-puntenplan van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. Zelensky beklemtoonde dat hij bereid is "snel, voortvarend en constructief" mee te werken om het plan een succes te maken.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne zegt met "alternatieven" te komen voor het Amerikaanse plan om de oorlog te beëindigen. Dat zegt Volodymyr Zelensky in een videoboodschap.
5 uur geledenBELÉM (ANP) - Enkele tientallen landen roepen op de klimaattop in het Braziliaanse Belém vrijdagochtend (lokale tijd) op tot concrete afspraken over hoe de wereld een einde gaat maken aan het gebruik van fossiele brandstoffen. Het gaat om onder meer Colombia, Nederland, België, Australië, Chili, Mexico, Jamaica en Denemarken.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zetten Oekraïne onder druk om uiterlijk volgende week donderdag een raamwerk van de vredesdeal te ondertekenen. Anders zouden de VS stoppen met het leveren van wapens en inlichtingen, meldden bronnen aan persbureau Reuters.
6 uur geledenBELÉM (ANP) - Enkele tientallen landen roepen op de klimaattop in het Braziliaanse Belém vrijdagochtend (lokale tijd) op tot concrete afspraken over hoe de wereld een einde gaat maken aan het gebruik van fossiele brandstoffen. Het gaat om onder meer Nederland, België, Australië, Chili, Mexico, Jamaica en Denemarken.
7 uur geleden