Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Houthi's melden nieuwe aanvallen op schepen in Rode Zee

Houthi's melden nieuwe aanvallen op schepen in Rode Zee

SANAA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Houthi-rebellen in Jemen melden dat ze twee schepen onder vuur hebben genomen op de Rode Zee. Een woordvoerder van de opstandelingen verklaarde op televisie dat de schepen Star Nasia en Morning Tide zijn aangevallen. De woordvoerder sprak over Amerikaanse en Britse schepen.

Op het dek van de Morning Tide zijn volgens eigenaar Furadino Shipping 's ochtends stukken metaal aangetroffen. Dat gebeurde nadat een 's nachts een explosie had plaatsgevonden op enkele tientallen meters van het vaartuig. Een medewerker vergeleek die ontploffing tegenover persbureau Bloomberg met vuurwerk. De eigenaar van de Star Nasia, het Griekse Star Bulk, heeft nog niet gereageerd.

De Houthi's, die banden hebben met Iran, voeren al maanden aanvallen uit op de internationale scheepvaart. Ze doen dat uit solidariteit met de Palestijnen in de door Israël aangevallen Gazastrook. De opstandelingen verklaarden aanvankelijk dat ze schepen bestookten die onderweg waren naar Israël, maar hebben hun aanvallen inmiddels opgeschaald.

De aanhoudende aanvallen op schepen verstoren het vrachtvervoer op een belangrijke zeeroute. De Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk reageerden vorige maand door aanvallen uit te voeren op doelen van de Houthi's in Jemen. De opstandelingen controleren een aanzienlijk deel van Jemen, waaronder ook de hoofdstad Sanaa.

Meer uit Buitenland

Israël deporteert twee activisten van Global Sumud Flotilla

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.

52 minuten geleden
Duitsland en Canada verdiepen samenwerking

TORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.

6 uur geleden
VS spreken bemiddelaar Qatar in Miami over Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en gezant Steve Witkoff hebben de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani zaterdag in Miami gesproken over Iran. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder de nieuwssite Axios al over de ontmoeting had bericht.

7 uur geleden
Doden na nieuwe Israëlische aanvallen in Libanon

BEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

14 uur geleden
Péter Magyar begint als premier van Hongarije

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De pro-Europese conservatieveling Péter Magyar is geïnstalleerd als de nieuwe premier van Hongarije. Zijn partij Tisza bemachtigde bij de verkiezingen in april een ruime tweederdemeerderheid in het parlement.

18 uur geleden
Advocaten Global Sumud Flotilla: Israël laat activisten vrij

TEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De twee activisten van de Global Sumud Flotilla die Israël ruim een week geleden had opgepakt, komen weer vrij. Het advocatenteam van de vloot meldt dat gehoord te hebben van de Israëlische autoriteiten.

18 uur geleden
Poetin belooft bezoekende Fico voldoende energie voor Slowakije

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Slowaakse premier Robert Fico beloofd dat Rusland er alles aan zal doen om te voldoen aan de energievraag van Slowakije. Dat deed hij zaterdag tijdens een bezoek van Fico aan Moskou.

18 uur geleden