Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Houthi's melden nieuwe aanvallen op schepen in Rode Zee

Houthi's melden nieuwe aanvallen op schepen in Rode Zee

SANAA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Houthi-rebellen in Jemen melden dat ze twee schepen onder vuur hebben genomen op de Rode Zee. Een woordvoerder van de opstandelingen verklaarde op televisie dat de schepen Star Nasia en Morning Tide zijn aangevallen. De woordvoerder sprak over Amerikaanse en Britse schepen.

Op het dek van de Morning Tide zijn volgens eigenaar Furadino Shipping 's ochtends stukken metaal aangetroffen. Dat gebeurde nadat een 's nachts een explosie had plaatsgevonden op enkele tientallen meters van het vaartuig. Een medewerker vergeleek die ontploffing tegenover persbureau Bloomberg met vuurwerk. De eigenaar van de Star Nasia, het Griekse Star Bulk, heeft nog niet gereageerd.

De Houthi's, die banden hebben met Iran, voeren al maanden aanvallen uit op de internationale scheepvaart. Ze doen dat uit solidariteit met de Palestijnen in de door Israël aangevallen Gazastrook. De opstandelingen verklaarden aanvankelijk dat ze schepen bestookten die onderweg waren naar Israël, maar hebben hun aanvallen inmiddels opgeschaald.

De aanhoudende aanvallen op schepen verstoren het vrachtvervoer op een belangrijke zeeroute. De Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk reageerden vorige maand door aanvallen uit te voeren op doelen van de Houthi's in Jemen. De opstandelingen controleren een aanzienlijk deel van Jemen, waaronder ook de hoofdstad Sanaa.

Meer uit Buitenland

Trump geland in VK voor tweede staatsbezoek

LONDEN (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is aangekomen in Londen. Hij is daar voor zijn tweede staatsbezoek aan het Verenigd Koninkrijk.

30 minuten geleden
Spaanse koning ziet 'ondraaglijke humanitaire crisis' in Gaza

CAIRO (ANP) - Tijdens zijn bezoek aan Egypte heeft de Spaanse koning Felipe zich dinsdag uitgelaten over de nijpende humanitaire situatie in de door Israël belegerde Gazastrook. De 57-jarige vorst spreekt van "onbeschrijfelijk lijden" van de bevolking daar, en ziet dat alleen maar erger worden.

1 uur geleden
Nederland mag van VS voor 480 miljoen geavanceerde raketten kopen

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de verkoop van raketten aan Nederland goedgekeurd, meldt het Pentagon. Met de verkoop is een bedrag van zo'n 570 miljoen dollar (480 miljoen euro) gemoeid.

1 uur geleden
Justitie Utah wil doodstraf voor moord op Charlie Kirk

SALT LAKE CITY (ANP/AFP/RTR) - Justitie in Utah gaat Tyler Robinson vervolgen voor een zware vorm van moord en heeft juridische stappen gezet om hem bij een veroordeling de doodstraf op te leggen. Dat heeft openbaar aanklager Jeff Gray bekendgemaakt. Robinson wordt verdacht van de moord op Charlie Kirk.

2 uur geleden
Netanyahu uitgenodigd in Witte Huis na VN-top in New York

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Benjamin Netanyahu uitgenodigd in het Witte Huis na afloop van de Algemene Vergadering van de VN, over twee weken. Dat meldt de Israëlische premier in een persconferentie.

2 uur geleden
Man gearresteerd die onterecht riep dat hij Kirk had vermoord

OREM (ANP) - De Amerikaanse autoriteiten hebben een 71-jarige man gearresteerd die na de dood van Charlie Kirk onterecht riep dat hij de activist had vermoord. Volgens de politie heeft hij toegegeven dat hij dit alleen deed zodat de werkelijke schutter de tijd had om te ontsnappen. De man, George Zinn, is aangeklaagd voor het belemmeren van de rechtsgang.

2 uur geleden
VN-chef: Israël wil helemaal geen vrede of staakt-het-vuren

NEW YORK (ANP/RTR/AFP) - VN-chef António Guterres stelt dat Israël helemaal niet openstaat voor een vrede of staakt-het-vuren in de Gazastrook. "Israël is vastbesloten om door te gaan tot het einde", aldus Guterres. "Met dramatische consequenties."

4 uur geleden