Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Houthi's claimen raketaanval Ben-Gurion en waarschuwen luchtvaart

Houthi's claimen raketaanval Ben-Gurion en waarschuwen luchtvaart

SANAA (ANP/RTR/AFP) - De Houthi's in Jemen hebben de verantwoordelijkheid opgeëist voor een raketaanval bij de Israëlische luchthaven Ben-Gurion. Een woordvoerder van de groep zei op televisie dat de beschieting laat zien dat het vliegveld "niet meer veilig is" voor vliegverkeer.

In de buurt van Ben-Gurion, de belangrijkste luchthaven van Israël, vond zondag een raketinslag plaats. De aanval verstoorde het vliegverkeer korte tijd en Israëlische media berichten dat meerdere personen gewond raakten.

De Houthi's claimen een "hypersonische" raket te hebben gebruikt, waarmee ze verwijzen naar een type raket dat lastig neer te halen moet zijn. Ze stellen in een verklaring dat de luchthaven ook het doelwit was van de aanval.

Al langer aanvallen

De Jemenitische groep, die banden heeft met Iran, voert al langer aanvallen uit op Israël en de internationale scheepvaart in de buurt van Jemen. Ze doen dat naar eigen zeggen om de Palestijnen in de Gazastrook te steunen.

De Israëlische premier Benjamin Netanyahu bespreekt zondagmiddag telefonisch met zijn minister van Defensie hoe Israël gaat reageren op de aanval, bericht nieuwssite The Times of Israel. Een van de opties is een aanval op doelen in Jemen.

Netanyahu heeft 's avonds ook nog een bijeenkomst met zijn veiligheidskabinet. Dan gaat het volgens de nieuwssite naast de Houthi's ook over uitbreiding van de militaire operatie in Gaza en de situatie in Syrië.

Meer uit Buitenland

Naftogaz-baas Serhi Koretsky benoemd tot nieuwe premier Oekraïne

KYIV (ANP) - Het Oekraïense parlement heeft Naftogaz-baas Serhi Koretsky aangesteld als nieuwe premier. Eerder deze week stapte Joelia Svyrydenko op als premier, op aangeven van president Volodymyr Zelensky die uit is op een cultuurverandering in zijn kabinet.

13 uur geleden
Franse president bedankt brandbestrijders in Fontainebleau

FONTAINEBLEAU (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron is naar Fontainebleau gegaan om brandbestrijders te bedanken die de bosbrand daar blussen. Die brak zondag uit en heeft ruim 2000 hectare bos verwoest. De brand is inmiddels onder controle.

13 uur geleden
Netanyahu niet naar VS om uitstel uitvaart senator Graham

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zal dit weekend niet afreizen naar de VS, zo maakte zijn kantoor bekend. Netanyahu zou daar de uitvaart van de onlangs overleden conservatieve senator Lindsey Graham bijwonen, maar die is uitgesteld tot het eind van de maand.

13 uur geleden
Protesten in Oekraïne tegen ontslag minister Fedorov

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Op verschillende plekken in Oekraïne is protest uitgebroken over het ontslag van minister van Defensie Mychajlo Fedorov. Die bevestigde woensdag op te stappen, nadat eerder in verschillende media werd gesuggereerd dat president Volodymyr Zelensky uit was op zijn ontslag. Eerder stapte ook premier Joelia Svyrydenko op, op aangeven van Zelensky.

15 uur geleden
Iran zegt VS-doelen in Koeweit en Bahrein te hebben aangevallen

TEHERAN (ANP/AFP) - Het Iraanse leger heeft bekendgemaakt dat het donderdag Amerikaanse militaire bases en faciliteiten in Koeweit en Bahrein heeft aangevallen met drones. De aanvallen waren een reactie op nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iran.

15 uur geleden
Zoektocht naar slachtoffers gezonken boot San Francisco gestopt

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Het zoeken naar vermisten na het kapseizen en zinken van een toeristenboot in de Baai van San Francisco is stopgezet. Er zijn volgens de autoriteiten waarschijnlijk vier doden gevallen. Het bootongeluk was dinsdag niet ver van het eiland Alcatraz. Er werd een slachtoffer gevonden dat snel overleed, drie vermisten worden verondersteld dood te zijn.

16 uur geleden
Leger VS meldt voltooiing van laatste reeks aanvallen op Iran

WASHINGTON (ANP) - Het centrale commando van het Amerikaanse leger, CENTCOM, meldt dat het leger de laatste reeks aanvallen op Iran heeft voltooid. De aanvallen werden uitgevoerd in opdracht van president Donald Trump.

20 uur geleden