
Houthi's claimen opnieuw aanval op vliegdekschip VS in Rode Zee
SANAA (ANP/AFP) - De Houthi-rebellen in Jemen hebben maandag een tweede aanval op een Amerikaans vliegdekschip in de Rode Zee opgeëist. Een woordvoerder van de groep zei dat strijders "voor de tweede keer in 24 uur" raketten en drones hebben afgevuurd op het Amerikaanse vliegdekschip USS Harry Truman en verschillende begeleidende oorlogsschepen in de noordelijke Rode Zee.
De aanval gold, net als de eerste, als vergelding voor de aanvallen die de Verenigde Staten zaterdag uitvoerden op Houthi-doelwitten in de Jemenitische hoofdstad Sanaa. Het dodental in Jemen steeg zondag naar 53, onder wie vijf minderjarigen en twee vrouwen. Ook raakten zeker 98 mensen gewond.
Houthi-leider Abdul Malik al-Houthi zei zondag dat zijn militanten de Amerikaanse schepen in de Rode Zee blijven aanvallen zolang de Verenigde Staten doorgaan met hun aanvallen op Jemen. "Als ze doorgaan met hun agressie, gaan wij door met de escalatie", zei hij in een televisietoespraak.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De European Broadcasting Union (EBU) en zijn leden besluiten komende winter of Israël volgend jaar mee kan doen aan het Eurovisie Songfestival. Tijdens een vergadering in Londen werd de kwestie besproken, maar een definitief oordeel laat nog op zich wachten, zeggen bronnen tegen de Israëlische nieuwssite Ynet.
35 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Amerikaanse president Donald Trump in een telefoongesprek gezegd dat Moskou niet zal afzien van zijn doelstellingen in Oekraïne, meldt het Kremlin. Wel is Rusland nog steeds geïnteresseerd in een "onderhandelde oplossing".
1 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Jennifer Geerlings-Simons (71) wordt de nieuwe president van Suriname. Er zijn geen tegenkandidaten genomineerd voor de functie. De beoogde vicepresident, Gregory Rusland, is eveneens de enige kandidaat voor die functie. Parlementariërs hadden tot 17.00 uur Nederlandse tijd de gelegenheid om kandidaten te nomineren.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin houdt op dit moment een telefoongesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump, meldt het Kremlin.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin zegt dat hij deze donderdag met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gaat bellen, melden de Russische persbureaus RIA Novosti en Interfax.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De BBC gaat optredens met "een hoog risico" niet langer livestreamen. De Britse omroep heeft dat besloten na de ophef over de show van punkrapduo Bob Vylan op Glastonbury, die op het podium onder meer "dood aan" het Israëlische leger scandeerde.
6 uur geledenWENEN (ANP/AFP) - Oostenrijk heeft voor het eerst in vijftien jaar een Syriër teruggestuurd naar Syrië. Het ministerie van Binnenlandse Zaken bevestigde de uitzetting van een Syrische crimineel naar diens thuisland. Oostenrijk is het eerste Europese land sinds jaren dat officieel een veroordeelde Syriër rechtstreeks naar Syrië uitzet, aldus het departement.
6 uur geleden