Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Houtepen en Schagen missen WK handbal

Houtepen en Schagen missen WK handbal

ARNHEM (ANP) - Bondscoach Staffan Olsson heeft niet de beschikking over Thomas Houtepen en Bobby Schagen voor het aankomende WK handbal in Kroatië, Noorwegen en Denemarken. Houtepen liep afgelopen weekend een nieuwe blessure op, aanvoerder Schagen is nog niet fit na een gebroken middenvoetsbeentje.

Houtepen wordt in de selectie vervangen door Jeromy van der Ban. Robin Nagtegaal, die als vervanger voor Schagen al eerder met de selectie meereisde naar een oefentoernooi in Zwitserland, zal dit WK definitief in actie komen.

"Het is ontzettend jammer dat we niet over Thomas en Bobby kunnen beschikken tijdens dit toernooi", zei Olsson via de handbalbond. "Zij zijn van bijzondere waarde voor het team. We leven in het bijzonder allemaal erg mee met Thomas, die deze klap moet verwerken nu hij opnieuw met een blessure te kampen heeft." Olsson kijkt wel met vertrouwen vooruit naar het mondiale evenement. "We hebben een sterk en gedreven team en hopen een goede prestatie te kunnen neerzetten. Ons doel blijft het bereiken van de kwartfinale", aldus de 60-jarige Zweed.

Nederland is op het WK ingedeeld in groep D. Het team speelt in het Kroatische Varazdin in de groepsfase eerst tegen Guinee op woensdag en daarna tegen Noord-Macedonië en Hongarije. De beste drie landen in de poule plaatsen zich voor de hoofdronde. Die bestaat uit vier poules van zes landen, waarvan de nummers 1 en 2 zich plaatsen voor de kwartfinales.

Meer uit Sport

Shorttracker Van 't Wout voelde zich nog nooit zo goed en sterk

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout gaat zijn favorietenrol op de Olympische Spelen niet uit de weg. "Ik heb me nog nooit zo goed gevoeld. Ik voel me echt beter dan ooit", aldus de 24-jarige kopman van de Nederlandse ploeg, die in Milaan op de 500, 1000 en 1500 meter in actie komt en ook kans maakt op eremetaal op de aflossing en gemengde aflossing.

52 minuten geleden
De Groot en Van de Velde vormen nieuw beachvolleybalduo

UTRECHT (ANP) - Yorick de Groot en Steven van de Velde gaan een nieuw beachvolleybalduo vormen namens TeamNL. De voormalige partner van De Groot, Stefan Boermans, besloot eind vorig jaar zijn carrière te pauzeren. Van de Veldes voormalige partner, Alexander Brouwer, is geblesseerd. Het nieuwe duo komt in maart op hun eerste internationale toernooi in actie, op het Elite 16-toernooi in Brazilië.

5 uur geleden
Shorttrackcoach Kerstholt tevreden over afbreken trainingsstage

MILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt denkt dat de Nederlandse shorttrackers er goed aan hebben gedaan de trainingsstage in Bormio eerder af te breken en de voorbereidingen op de Olympische Spelen in Milaan zelf voort te zetten. Dat vertelde hij na een training in een oefenhal onder de Milano Ice Skating Arena, waar vanaf komende week de olympische wedstrijden zijn.

6 uur geleden
NFL: Geen inzet ICE-agenten bij Super Bowl

SANTA CLARA (ANP/DPA) - Tijdens de Super Bowl zullen er geen ICE-agenten worden ingezet. Dat zegt Cathy Lanier, vicevoorzitter en hoofd veiligheid van de American footballcompetitie NFL. "Er zijn geen ICE-maatregelen gepland", zegt Lanier, "daar zijn we van overtuigd". Volgens haar zal de inzet van politie vergelijkbaar zijn met andere edities van de seizoensfinale in het American football.

7 uur geleden
Waterpolosters bereiken EK-finale na overtuigende zege op Italië

FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de finale van het EK waterpolo bereikt door in de halve finale met 8-4 te winnen van Italië. In de eindstrijd is Hongarije de tegenstander, dat in de andere halve finale na penalty's won van Griekenland.

19 uur geleden
Schaatsster Veen langer bij Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - Meike Veen heeft haar toekomst aan Team Essent verbonden. De 21-jarige schaatsster heeft haar contract bij de ploeg van Sven Kramer en Jac Orie met twee jaar verlengd.

20 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp snel uitgeschakeld in Montpellier

MONTPELLIER (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de eerste ronde van het toernooi van Montpellier uitgeschakeld. De Nederlandse nummer 67 van de wereldranglijst verloor van Ugo Humbert: 6-3 6-4. De Fransman staat op de 38e positie van de mondiale tennisladder.

23 uur geleden