Houtepen en Schagen missen WK handbal
ARNHEM (ANP) - Bondscoach Staffan Olsson heeft niet de beschikking over Thomas Houtepen en Bobby Schagen voor het aankomende WK handbal in Kroatië, Noorwegen en Denemarken. Houtepen liep afgelopen weekend een nieuwe blessure op, aanvoerder Schagen is nog niet fit na een gebroken middenvoetsbeentje.
Houtepen wordt in de selectie vervangen door Jeromy van der Ban. Robin Nagtegaal, die als vervanger voor Schagen al eerder met de selectie meereisde naar een oefentoernooi in Zwitserland, zal dit WK definitief in actie komen.
"Het is ontzettend jammer dat we niet over Thomas en Bobby kunnen beschikken tijdens dit toernooi", zei Olsson via de handbalbond. "Zij zijn van bijzondere waarde voor het team. We leven in het bijzonder allemaal erg mee met Thomas, die deze klap moet verwerken nu hij opnieuw met een blessure te kampen heeft." Olsson kijkt wel met vertrouwen vooruit naar het mondiale evenement. "We hebben een sterk en gedreven team en hopen een goede prestatie te kunnen neerzetten. Ons doel blijft het bereiken van de kwartfinale", aldus de 60-jarige Zweed.
Nederland is op het WK ingedeeld in groep D. Het team speelt in het Kroatische Varazdin in de groepsfase eerst tegen Guinee op woensdag en daarna tegen Noord-Macedonië en Hongarije. De beste drie landen in de poule plaatsen zich voor de hoofdronde. Die bestaat uit vier poules van zes landen, waarvan de nummers 1 en 2 zich plaatsen voor de kwartfinales.
Meer uit Sport
OKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
18 uur geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
20 uur geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
1 dag geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.
1 dag geledenCORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.
1 dag geleden