Houtepen en Schagen missen WK handbal
ARNHEM (ANP) - Bondscoach Staffan Olsson heeft niet de beschikking over Thomas Houtepen en Bobby Schagen voor het aankomende WK handbal in Kroatië, Noorwegen en Denemarken. Houtepen liep afgelopen weekend een nieuwe blessure op, aanvoerder Schagen is nog niet fit na een gebroken middenvoetsbeentje.
Houtepen wordt in de selectie vervangen door Jeromy van der Ban. Robin Nagtegaal, die als vervanger voor Schagen al eerder met de selectie meereisde naar een oefentoernooi in Zwitserland, zal dit WK definitief in actie komen.
"Het is ontzettend jammer dat we niet over Thomas en Bobby kunnen beschikken tijdens dit toernooi", zei Olsson via de handbalbond. "Zij zijn van bijzondere waarde voor het team. We leven in het bijzonder allemaal erg mee met Thomas, die deze klap moet verwerken nu hij opnieuw met een blessure te kampen heeft." Olsson kijkt wel met vertrouwen vooruit naar het mondiale evenement. "We hebben een sterk en gedreven team en hopen een goede prestatie te kunnen neerzetten. Ons doel blijft het bereiken van de kwartfinale", aldus de 60-jarige Zweed.
Nederland is op het WK ingedeeld in groep D. Het team speelt in het Kroatische Varazdin in de groepsfase eerst tegen Guinee op woensdag en daarna tegen Noord-Macedonië en Hongarije. De beste drie landen in de poule plaatsen zich voor de hoofdronde. Die bestaat uit vier poules van zes landen, waarvan de nummers 1 en 2 zich plaatsen voor de kwartfinales.
Meer uit Sport
LEICESTER (ANP) - Dartster Beau Greaves heeft als eerste vrouw ooit voor een negendarter getekend tijdens een toernooi van de PDC ProTour. De 22-jarige Britse presteerde dit tijdens een wedstrijd in Leicester tegen de Oostenrijker Mensur Suljovic.
4 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft woensdag de nummer 10 van de wereldranglijst, Alexander Boeblik, verslagen en staat daardoor in de kwartfinales van het tennistoernooi in Dubai. De 29-jarige Nederlander had aan twee sets genoeg om de 28-jarige Kazach uit te schakelen: 6-3 7-6 (4). Griekspoor treft nu Jakub Mensik, de Tsjech die de Australiër Alexei Popyrin versloeg: 6-3 6-2. Mensik schakelde vorige week Jannik Sinner uit op het toernooi van Doha.
5 uur geledenWENEN (ANP) - Paralympische sporters verkeren in grote onzekerheid nu Russen en Belarussen van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC) weer onder hun eigen vlag moeten kunnen deelnemen. Dit leidt ertoe dat Europese landen afzien van het organiseren van toernooien, onder meer omdat er nog altijd sancties gelden tegen de twee landen vanwege de oorlog in Oekraïne. Daarom is het voor grote sporten als para-atletiek en -zwemmen nog onduidelijk of er dit jaar wel een EK plaatsvindt, zegt president Raymon Blondel van het Europees Paralympisch Comité.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische wielerbond Belgian Cycling is een campagne gestart tegen wangedrag tegen wielrenners. "Moedig aan met je hart, niet met haat. Langs de kant maak jij het verschil. Respecteer de renners, respecteer de koers", is de boodschap van de campagne met de naam #respecttherace. Komend weekend begint het Belgische wielervoorjaar met de Omloop Het Nieuwsblad.
11 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis slaat het NK sprint van komend weekend over en heeft zijn seizoen beëindigd. De winnaar van olympisch brons op de 1500 meter in Milaan had zich in Thialf nog kunnen plaatsen voor het WK sprint van een week later, maar dat ziet hij niet zitten.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Presidential Medal of Freedom aan Connor Hellebuyck, de keeper van het ijshockeyteam dat zondag goud won op de Olympische Spelen. Hij speelde met belangrijke reddingen een grote rol in de finale.
19 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De rechter-commissaris op Curaçao heeft dinsdagmiddag (lokale tijd) de hechtenis van tophonkballer Jonathan Schoop (34) opgeheven. Schoop blijft nog wel verdachte in een grootschalig onderzoek naar illegaal wapenbezit.
22 uur geleden