Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Houtepen en Schagen missen WK handbal

Houtepen en Schagen missen WK handbal

ARNHEM (ANP) - Bondscoach Staffan Olsson heeft niet de beschikking over Thomas Houtepen en Bobby Schagen voor het aankomende WK handbal in Kroatië, Noorwegen en Denemarken. Houtepen liep afgelopen weekend een nieuwe blessure op, aanvoerder Schagen is nog niet fit na een gebroken middenvoetsbeentje.

Houtepen wordt in de selectie vervangen door Jeromy van der Ban. Robin Nagtegaal, die als vervanger voor Schagen al eerder met de selectie meereisde naar een oefentoernooi in Zwitserland, zal dit WK definitief in actie komen.

"Het is ontzettend jammer dat we niet over Thomas en Bobby kunnen beschikken tijdens dit toernooi", zei Olsson via de handbalbond. "Zij zijn van bijzondere waarde voor het team. We leven in het bijzonder allemaal erg mee met Thomas, die deze klap moet verwerken nu hij opnieuw met een blessure te kampen heeft." Olsson kijkt wel met vertrouwen vooruit naar het mondiale evenement. "We hebben een sterk en gedreven team en hopen een goede prestatie te kunnen neerzetten. Ons doel blijft het bereiken van de kwartfinale", aldus de 60-jarige Zweed.

Nederland is op het WK ingedeeld in groep D. Het team speelt in het Kroatische Varazdin in de groepsfase eerst tegen Guinee op woensdag en daarna tegen Noord-Macedonië en Hongarije. De beste drie landen in de poule plaatsen zich voor de hoofdronde. Die bestaat uit vier poules van zes landen, waarvan de nummers 1 en 2 zich plaatsen voor de kwartfinales.

Meer uit Sport

Eerste openlijk homoseksuele basketballer in NBA overleden

NEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.

5 uur geleden
Verstappen kijkt uit naar racen in het donker op Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.

17 uur geleden
Sinner met 31e masterszege op rij naar kwartfinale in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.

22 uur geleden
Gehavende wielrenner Kelderman verlaat Giro d'Italia

CATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.

1 dag geleden
Basketballer LeBron James twijfelt over toekomst in NBA

LOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.

1 dag geleden
NOC*NSF bevestigt formele gesprekken Thialf voor Spelen 2030

HEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.

1 dag geleden
Organisatie Spelen 2030 wil 'exclusieve gesprekken' met Thialf

HEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.

1 dag geleden