Hotels Parijs verlagen prijzen opnieuw tijdens Olympische Spelen
PARIJS (ANP/RTR) - Hoteleigenaren in Parijs hebben hun prijzen opnieuw verlaagd in de hoop lastminutereizigers aan te trekken en zoveel mogelijk kamers te vullen tijdens de Olympische Spelen. Voor de spelen hadden zij hun prijzen flink verhoogd om van het evenement te profiteren. Maar de prijzen lijken toeristen nog steeds af te schrikken, waardoor hotelkamers leeg blijven.
Het Parijse Toeristenbureau meldt dat de gemiddelde prijs voor een kamer tijdens de spelen is gedaald naar 258 euro per nacht. Eerder in de zomer was dat nog bijna 700 euro, ruim drie keer hoger dan het gemiddelde van 202 euro in juli vorig jaar. Ook zouden sommige hotels minimale verblijfsvereisten laten varen om meer mensen lastminute te lokken. De Olympische Spelen duren tot en met 11 augustus.
Afgelopen mei hadden hoteleigenaren en woningverhuurders in de stad hun prijzen al verlaagd naar 411 euro per nacht.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - De woningen die nieuw worden gebouwd in Nederland sluiten niet aan bij de wensen van kopers. Dat stelt de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). Volgens de makelaarsvereniging worden er vooral appartementen gebouwd, terwijl er meer vraag is naar grondgebonden woningen.
44 minuten geledenZEIST (ANP) - Het aantal Nederlandse huishoudens met een tv-abonnement is gedaald. Dat blijkt uit cijfers van marktonderzoeker Telecompaper. Er hebben 6,38 miljoen huishoudens nu een tv-abonnement, 115.000 minder dan een jaar eerder.
54 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het energieverbruik in Nederland is in de afgelopen 25 jaar flink afgenomen, ondanks de groei van de bevolking in dezelfde periode. In de laatste twee jaar is het energieverbruik echter niet veel gewijzigd, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers. Zo werd vorig jaar 1 procent minder energie verbruikt dan in 2024.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn donderdag met meerdere centen per liter omhooggegaan. De grote oliemaatschappijen verhoogden hun tarieven nadat de olieprijzen woensdag flink waren gestegen door het oplaaiende geweld in het Midden-Oosten. President Donald Trump heeft daarbij gezegd dat de voorlopige vredesdeal tussen de VS en Iran voorbij is.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Een recordaantal bestaande woningen is afgelopen kwartaal te koop gezet. Dat meldt de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). Dat komt door een gebruikelijke seizoenspiek in het voorjaar en de aanhoudende verkoopgolf van huurwoningen, stelt de makelaarsvereniging. De prijsstijging van woningen is verder afgevlakt, maar de gemiddelde prijs van een bestaande koopwoning is in het tweede kwartaal wel naar recordhoogte gestegen en zit weer boven de grens van een half miljoen euro.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak veerde donderdag op na de verliesbeurt een dag eerder. Ook de andere Europese beurzen toonden overwegend herstel na de koersverliezen die volgden op de nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iraanse militaire doelen. Iran reageerde daarop met aanvallen op Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein. De Amerikaanse president Donald Trump verklaarde daarnaast dat de voorlopige vredesdeal met Iran wat hem betreft voorbij is.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid heeft aan het begin van de coronaperiode het grootste deel van de financiƫle problemen opgevangen voor kleine bedrijven die zwaar getroffen werden. Dat meldt het Centraal Planbureau (CPB) na een analyse van de balansen van kleine ondernemingen in 2020.
4 uur geleden