Hotelconcern zoekt 12.000 werknemers voor tijdens WK in Qatar
DOHA (ANP/RTR) - Hotelketen Accor zoekt 12.000 mensen die willen werken tijdens het WK voetbal dat in november begint in Qatar. Die moeten 65.000 lege woningen en appartementen klaarmaken en onderhouden als onderkomen voor voetbalfans die het toernooi bezoeken. Dat zegt topman Sébastien Bazin van het Franse concern, bekend van ketens als Ibis, Novotel en Mercure tegen persbureau Reuters.
Qatar heeft Accor, de grootste uitbater van hotels in Europa, gevraagd te helpen extra accommodatie beschikbaar te maken. "65.000 kamers is alsof we in een keer 600 hotels openen", zegt Bazin. Zijn bedrijf zoekt over de hele wereld naar personeel, van schoonmakers tot receptionisten en logistieke experts.
Qatar werkt aan het tekort aan accommodatie voor het voetbaltoernooi. De bedoeling is dat er uiteindelijk 100.000 kamers beschikbaar zijn. Qatar hoopt in totaal 1,2 miljoen bezoekers te ontvangen. Dat is bijna de helft van het aantal inwoners van de Arabische staat. Naar schatting zijn er minder dan 30.000 hotelkamers in Qatar en daarvan is zo'n 80 procent bezet door wereldvoetbalbond FIFA en officiële gasten.
Verder biedt Qatar 4000 kamers aan op twee cruiseschepen die in de haven van de hoofdstad Doha liggen. Daarnaast kunnen bezoekers ook slapen in een van duizend woestijntenten.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - ASN Bank zegt een technische storing waardoor het spaarsaldo van klanten niet goed wordt weergegeven in de nacht van donderdag op vrijdag te herstellen. Door de storing wordt het saldo op spaar- of beleggingsrekeningen niet goed weergegeven in de app en op de website.
16 minuten geledenALMERE (ANP) - Lidl wil zijn Nederlandse supermarkten vanaf volgend jaar alleen nog maar bevoorraden met elektrische vrachtwagens. Dat is sneller dan gepland, want eerder zei het bedrijf dit voor 2030 te willen doen. Lidl is naar eigen zeggen de eerste supermarktketen die deze stap zet.
22 minuten geledenZIERIKZEE (ANP) - Fashiongroep Omoda neemt de onlinewinkel Wehkamp over van de Britse investeringsmaatschappij Apax Partners. Daarmee komt Wehkamp na elf jaar weer in Nederlandse handen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het aantal reizigers op Europese luchthavens is in april gedaald ten opzichte van een jaar geleden. Het is voor het eerst dat het aantal passagiers is teruggelopen sinds de luchtvaartsector zich herstelde van de coronapandemie, meldt de koepelorganisatie van Europese luchthavens ACI Europe. De daling is het gevolg van de Iranoorlog en een staking in Duitsland.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) behoorde donderdag tot de grote verliezers op het Damrak. De koersdaling van ruim 6 procent volgde op de aankondiging van investeringsfirma Pershing Square van miljardair Bill Ackman om zijn belang in het bedrijf te verkopen.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Nederland telt meer miljonairs en hun gezamenlijke vermogen is ook gegroeid. Dat blijkt uit een onderzoek van adviesbureau Capgemini naar miljonairs in Nederland en ruim twintig andere landen.
4 uur geledenMADRID (ANP/BLOOMBERG) - ING werkt aan een overnamebod op de Spaanse vermogensbeheerder Singular Bank. Dat meldt de Spaanse zakenkrant Cinco Días op basis van bronnen. Ook de grote Italiaanse bank Intesa Sanpaolo zou interesse hebben in een overname van Singular.
4 uur geleden