Hotelconcern Hilton profiteert van opleving vraag naar reizen
MCLEAN (ANP/RTR) - Hilton Worldwide, bekend van de Hilton-hotels en merken als DoubleTree by Hilton, denkt dit jaar meer winst te kunnen behalen dan eerder aangenomen. Het lukt het Amerikaanse hotelconcern namelijk om flink te profiteren van de opleving van de vraag naar reizen.
Nu de coronalockdowns in de meeste landen zijn opgeheven, trekken veel mensen er weer op uit. Hotels krijgen daardoor na twee magere coronajaren eindelijk weer meer mensen over de vloer. Bij Hilton vertaalt zich dit ook in de cijfers. Er zijn veel meer gasten dan een jaar terug.
Omdat de resultaten in de voorbije maanden beter waren dan eerder verwacht, rekent het hotelconcern voor heel dit jaar nu op mogelijk meer dan 1,2 miljard dollar winst. Eerder lag de prognose nog op een nettoresultaat van 1 tot net iets minder dan 1,1 miljard dollar.
De laatste tijd maken economen zich ook veel zorgen over de kans op een recessie in grote economieën. Dat zou de vraag naar reizen weer kunnen doen afnemen. Topman Christopher Nassetta van Hilton vertrouwt er niettemin op dat het herstel bij zijn bedrijf de rest van het jaar doorzet.
Meer uit Financieel
MADRID (ANP/AFP/RTR) - De Spaanse regering heeft de levensduur van de grootste kerncentrale van het land verlengd om zo minder blootgesteld te zijn aan onrust op de energiemarkt, mede door de oorlog in het Midden-Oosten. De Almaraz-kerncentrale in de zuidwestelijke regio Extremadura blijft nu tot medio 2030 operationeel.
2 minuten geledenKAUB (ANP/RTR) - De waterstand van de Rijn daalt verder, waardoor de binnenvaart in Duitsland steeds meer in de knel komt. Bij Kaub, vlak bij Koblenz, is de bevaarbare waterdiepte voor het eerst sinds het begin van de metingen onder de 10 centimeter gekomen. Dat is een historisch dieptepunt. "Elke centimeter telt", zegt binnenvaartexpert Wouter van der Geest.
18 minuten geledenKYOTO (ANP/BLOOMBERG) - Het spel Pokémon Pokopia voor de Nintendo Switch 2 is in iets meer dan vier maanden ruim 5 miljoen keer verkocht. Dat heeft Nintendo vrijdag bekendgemaakt. Beleggers op de beurs in Japan reageerden direct enthousiast. Ze hopen dat Nintendo met het spel een nieuwe hit in huis heeft, die ook de verkopen van spelcomputer Switch 2 zou kunnen aanjagen.
1 uur geledenCARACAS (ANP) - Venezuela wil voor ruim 4 miljard dollar aan goud terug dat ligt opgeslagen in kluizen van de Britse centrale bank in Londen. Dat meldt zakenkrant Financial Times. De regering en de oppositie hebben deze week overeenstemming bereikt om ongeveer 31 ton goud bij de Bank of England op te eisen.
1 uur geledenWIESBADEN (ANP/DPA) - De werkgelegenheid in de omvangrijke Duitse auto-industrie is gedaald naar het laagste niveau sinds 2005 door de grote ontslagrondes bij autobouwers en toeleveranciers. Dat meldt het Duitse federale statistiekbureau Destatis.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond wil dat het bedrijf Groen Adviespunt stopt met "misleidende verkooppraktijken". Verkopers bellen consumenten volgens de bond ongevraagd op om adviesgesprekken, thuisbatterijen en andere verduurzamingsmaatregelen te verkopen en doen zich daarbij voor als energieleverancier of zeggen namens een energiebedrijf of netbeheerder te bellen.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Bij de Franse belastingdienst is een hack geweest waarbij gegevens van belastingbetalers zijn gestolen. Dat meldt het Franse ministerie van Financiën. Het gaat om gegevens van zowel particulieren als bedrijven. Er wordt nog onderzoek gedaan naar de exacte omvang van de hack en welke gegevens precies zijn buitgemaakt.
3 uur geleden