Hotelconcern Hilton profiteert van opleving vraag naar reizen
MCLEAN (ANP/RTR) - Hilton Worldwide, bekend van de Hilton-hotels en merken als DoubleTree by Hilton, denkt dit jaar meer winst te kunnen behalen dan eerder aangenomen. Het lukt het Amerikaanse hotelconcern namelijk om flink te profiteren van de opleving van de vraag naar reizen.
Nu de coronalockdowns in de meeste landen zijn opgeheven, trekken veel mensen er weer op uit. Hotels krijgen daardoor na twee magere coronajaren eindelijk weer meer mensen over de vloer. Bij Hilton vertaalt zich dit ook in de cijfers. Er zijn veel meer gasten dan een jaar terug.
Omdat de resultaten in de voorbije maanden beter waren dan eerder verwacht, rekent het hotelconcern voor heel dit jaar nu op mogelijk meer dan 1,2 miljard dollar winst. Eerder lag de prognose nog op een nettoresultaat van 1 tot net iets minder dan 1,1 miljard dollar.
De laatste tijd maken economen zich ook veel zorgen over de kans op een recessie in grote economieƫn. Dat zou de vraag naar reizen weer kunnen doen afnemen. Topman Christopher Nassetta van Hilton vertrouwt er niettemin op dat het herstel bij zijn bedrijf de rest van het jaar doorzet.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van aluminium is vrijdag voor het eerst sinds 2022 gestegen tot meer dan 3000 dollar per ton, omgerekend ongeveer 2551 euro. Daarmee zet het metaal, dat veel wordt gebruikt in bijvoorbeeld de auto-industrie en de bouw, zijn opmars van vorig jaar voort.
55 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Franse ministers hebben een melding gemaakt bij justitie over Grok. Dat is de chatbot van Elon Musks start-up xAI. De chatbot heeft "seksuele en seksistische" inhoud gegenereerd die "overduidelijk illegaal" was, melden de ministers vrijdag in een verklaring.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam heeft de eerste handelsdag van 2026 met een flinke plus afgesloten. Besi, ASML en ASMI voerden de lijst aan. De chipbedrijven profiteerden op het Damrak van een techrally in Aziƫ.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol worden zaterdag naar verwachting nog eens honderden vluchten geannuleerd door het winterse weer. Ook verwacht de luchthaven honderden vertragingen door onder meer sneeuwbuien, het ijsvrij maken van vliegtuigen en de ongunstige windrichting.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Veel gepensioneerden krijgen dit jaar een flink hoger pensioen. Van zo'n 1,4 miljoen mensen die zijn gestopt met werken en al over zijn naar het nieuwe stelsel, gaat de uitkering gemiddeld met 13 procent omhoog. Pensioenconsultant Corine Reedijk van adviesbureau Aon, dat de cijfers deelde, kan zich zo'n hoge gemiddelde stijging op jaarbasis niet herinneren.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen van schade rond de jaarwisseling loopt langzaam op. Bij verzekeraar NN was het aantal tot en met vrijdagochtend verdubbeld ten opzichte van een dag eerder. Het gaat nu om vijftig tot zestig meldingen door particulieren, meldt een woordvoerder van het concern, dat ook de merken ING Verzekeringen, OHRA, ASN Verzekeringen en ABN AMRO Verzekeringen voert.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag gemengd begonnen aan het nieuwe beursjaar 2026. Beleggers in New York keerden terug van een vrije dag op donderdag vanwege de jaarwisseling. Woensdag sloten de beursgraadmeters op Wall Street met verlies, maar over heel 2025 werden flinke plussen op de koersenborden gezet. Tesla stond bij de stijgers, na bekendmaking van cijfers over de verkoop in het vierde kwartaal.
6 uur geleden