Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hotelconcern achter Ibis ziet sinds mei tekenen van herstel

Hotelconcern achter Ibis ziet sinds mei tekenen van herstel

PARIJS (ANP/RTR) - Accor heeft sinds mei het herstel van de coronacrisis ingezet. Dat komt volgens het Franse hotelconcern door de uitrol van vaccins en de geleidelijke versoepeling van reisbeperkingen. Accor, bekend van ketens als Ibis, Sofitel, Novotel en Mercure, zag de omzet in het eerste halfjaar evengoed nog zakken ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar.

Het hotelwezen kreeg net als vorig jaar harde klappen door de uitbraak van het coronavirus en de malaise in de reis- en toerismesector. Daardoor kwamen er veel minder mensen in de hotels van Accor, dat ook tientallen vestigingen heeft in Nederland.

De omzet daalde in het eerste halfjaar op vergelijkbare basis met 6 procent naar 824 miljoen euro. Daarmee zijn de opbrengsten gehalveerd ten opzichte van dezelfde periode in 2019, voor de coronacrisis. Accor boekte wel een kleiner bedrijfsverlies dan in 2020, mede dankzij kostenbesparingen.

Netto winst

Voor aftrek van belastingen en eenmalige opbrengsten was het resultaat een min van 120 miljoen euro, tegen een verlies van 227 miljoen euro een jaar eerder. Netto was wel sprake van een winst van 67 miljoen euro, omdat het aandeel in een hotelketen werd verkocht.

Op 26 juli was 93 procent van de hotels van Accor geopend. Dat percentage was in april 87 procent. Wereldwijd heeft het concern bijna 5200 hotels in 110 landen met in totaal 762.000 kamers.

Meer uit Financieel

Farmaceut Moderna verdubbelt ruimschoots in beurswaarde

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met bescheiden winsten gesloten. Farmaceut Moderna verdubbelde ruimschoots in waarde na de bekendmaking van positieve onderzoeksresultaten rondom een mogelijk nieuw vaccin tegen huidkanker. Beleggers verwerkten verder een aankondiging van het Amerikaanse ministerie van Financiën die de rentes op langlopende staatsobligaties omlaagbracht.

1 uur geleden
Bloomberg: VS halveren metaalheffingen voor Canada

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zijn bereid om bij een handelsdeal met Canada importheffingen op bepaalde aluminium- en staalexporten te halveren tot 25 procent. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.

2 uur geleden
China beveelt JD.com om niet mee te werken aan onderzoek EU

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China heeft internetbedrijf JD.com opgeroepen om niet mee te werken aan een onderzoek van de Europese Unie naar de overname van MediaMarkt en Saturn. Het Chinese JD.com wil het Duitse moederbedrijf van de elektronicawinkelketens overnemen voor 2,2 miljard euro. Brussel vreest oneerlijke staatssteun door China bij die aankoop en doet diepgaand onderzoek voordat er goedkeuring komt. Beijing noemt dit onderzoek nu "ongeoorloofd".

4 uur geleden
Rusland begonnen met import van brandstof, aldus vicepremier

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland is begonnen met het importeren van brandstof. Dat meldt vicepremier Alexander Novak woensdag aan het Russische persbureau TASS. Daarbij gaf hij geen details over de hoeveelheden die worden geïmporteerd en waar de brandstof vandaan komt.

5 uur geleden
Avantium onderuit op beurs in Amsterdam na kwartaalbericht

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een bescheiden verlies gesloten. Chipbedrijven in de hoofdindex AEX behoorden tot de verliezers, terwijl beleggers zenuwachtig kijken naar de ontwikkeling van de rentes op de obligatiemarkten. Bij de kleinere fondsen op het Damrak ging de ontwikkelaar van bioplastic Avantium hard omlaag, na de aankondiging van nieuwe financieringsplannen waarbij het bedrijf nieuwe aandelen uitgeeft.

5 uur geleden
NS versobert compensatie reizigers bij stakingen

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Spoorwegen (NS) versoberen hun compensatie bij stakingen. Bij eerdere acties konden reizigers nog tot 25 euro terugvragen als compensatie voor vervangend vervoer omdat de treinen niet rijden. Voortaan kan dit niet meer, kondigt het vervoersbedrijf aan.

6 uur geleden
VS gaan meer staatsobligaties terugkopen na sterke stijging rente

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Financiën gaat aanzienlijk meer staatsobligaties met langere looptijd terugkopen dan eerder aangekondigd. In plaats van 2 miljard dollar is de Amerikaanse overheid van plan hier minstens 4 miljard dollar voor uit te trekken. De stap volgt op een stijging van rentes op staatsobligaties tot het hoogste niveau sinds lange tijd. Het terugkopen van de schuldpapieren moet de rentes omlaagdrukken.

6 uur geleden