Hotelbranche groeit harder dan rest van horeca
WOERDEN (ANP) - Hotels hebben afgelopen jaar binnen de horecasector de hoogste omzetgroei geboekt. Dat heeft branchevereniging Koninklijke Horeca Nederland (KHN) becijferd. De omzet van café's nam in 2019 af.
De omzet van de hele horecasector groeide met 3,5 procent tot 23,5 miljard euro. Die toename was aanzienlijk lager dan een jaar eerder, toen er nog een stijging van 6,8 procent was. De omzetgroei werd deels veroorzaakt door een toename van het aantal horecabedrijven.
Van de ondernemers in de horecasector zegt nu 54 procent meer kansen dan bedreigingen te zien. Dat was in 2019 nog 61 procent. Ruim de helft beschouwt een tekort aan personeel en de Wet arbeidsmarkt in de balans (WAB), die onder meer regelt dat oproepkrachten meer zekerheid krijgen, als belangrijkste bedreigingen. Ruim een kwart vindt daarnaast dat er te veel horeca in zijn stad of dorp is.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) is vrijdag ruim een kwart van zijn beurswaarde kwijtgeraakt op de beurs in Amsterdam. Het aandeel van het bedrijf achter sterren als Taylor Swift, Noah Kahan, Olivia Rodrigo en Drake kelderde dik 25 procent na een zeer slecht ontvangen kwartaalbericht.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR/BELGA) - De Europese Commissie is akkoord met de miljardenovername van computerspellenbedrijf Electronic Arts (EA), bekend van games als EA Sports FC en The Sims. Een groep investeerders onder leiding van het Saudische staatsfonds PIF telde vorig jaar 55 miljard euro neer om EA in te lijven en van de aandelenbeurs in New York te halen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amazon behoorde vrijdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York, met een koerswinst van 14 procent. Dat is de grootste koerssprong voor het aandeel sinds november 2022.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse treinvervoerder GoVolta wil de concurrentie aangaan met Eurostar op de hogesnelheidslijn van Amsterdam naar Parijs. Dat heeft de Bredase onderneming gemeld aan de Autoriteit Consument & Markt (ACM). GoVolta hoopt de nieuwe treindienst in december 2028 te starten. Het bedrijf rijdt vanaf eind dit jaar naar de Franse hoofdstad via het klassieke spoor, maar dat duurt drie uur langer.
5 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse olie- en gasbedrijven ExxonMobil en Chevron hebben in het afgelopen kwartaal hoge winsten geboekt dankzij de sterk gestegen prijzen van olie en brandstoffen door de oorlog in het Midden-Oosten. De kwartaalwinsten van de twee maatschappijen stegen naar het hoogste niveau sinds 2022.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft de Chinese webshop Temu een aanklacht gestuurd omdat het bedrijf niet meewerkte tijdens een inval. Begin december deed de Commissie een inval in het Europese hoofdkantoor van Temu in Dublin tijdens een onderzoek naar oneerlijke concurrentie.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR) - Het AI-muziekplatform Suno schendt copyrightregels van artiesten en moet daarom schadevergoedingen gaan betalen. Dat heeft een rechtbank in München vrijdag bepaald. Gebruikers van Suno kunnen op het AI-platform instructies invullen voor liedjes en krijgen dan een volledig uitgewerkt nummer terug.
7 uur geleden