Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hotelbewoners hekelen quarantaineplan Australian Open

Hotelbewoners hekelen quarantaineplan Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Eigenaren van appartementen in het luxe Westin-hotel in Melbourne proberen te verhinderen dat de Australian Open het hotel gaat gebruiken als de plek waar de tennissers voor aanvang van het grandslamtoernooi twee weken verplicht in quarantaine gaan. De eigenaren, onder wie een aantal rijke zakenmensen, beweren dat ze niet zijn gekend in de plannen en vrezen voor hun gezondheid. Ze willen het quarantaineplan via de rechter tegenhouden, meldde hun advocaat Graeme Efron aan persbureau Reuters.

De honderden deelnemers aan de Australian Open komen naar verwachting halverwege januari aan in Melbourne een gaan dan eerste twee weken in quarantaine in het Westin Melbourne. Het is een maatregel van de organisatie om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. De Australian Open begint dit jaar op 8 februari, drie weken later dan gewoonlijk.

"Niemand heeft ons verteld dat dit een mandaat is van een overheidsinstantie om een ​​gedeeltelijk woonhotel in een quarantainehotel te veranderen", zei advocaat Efron. "Op 84-jarige leeftijd behoor ik tot de kwetsbare groep en het is schokkend hoe ze dit proberen door te drukken zonder enige poging om ons te raadplegen", vertelde een van de eigenaren.

Volgens het management van Westin is het plan wel gedeeld met de vereniging van eigenaren en zullen de bewoners van de hotelappartementen er niets van merken. Zij krijgen een aparte ingang en liften, zodat er geen contact mogelijk is met de tennissers. Bovendien wordt het ventilatiesysteem op hun verdieping losgekoppeld.

Meer uit Sport

Zverev tegenstander van Van de Zandschulp in kwartfinale US Open

NEW YORK (ANP) - Tennisser Alexander Zverev staat in de kwartfinale van de US Open. De als eerste geplaatste Duitser was in de vierde ronde in drie sets te sterk voor de Italiaan Luciano Darderi, de nummer 20 van de plaatsingslijst: 6-2 6-2 7-6 (7).

3 uur geleden
Van de Zandschulp na vijfsetter naar kwartfinales US Open

NEW YORK (ANP) - Botic van de Zandschulp staat voor de tweede keer in de kwartfinales van de US Open. De 30-jarige tennisser versloeg de 21-jarige Fransman Arthur Géa in de nacht van maandag op dinsdag in de vierde ronde na vijf sets 3-6 6-7 (0) 7-6 (7) 7-6 (3) 6-4. Van de Zandschulp speelt tegen de winnaar van de partij tussen Alexander Zverev en Luciano Darderi om een plaats bij de laatste vier.

5 uur geleden
Oud-F1-baas Ecclestone (95) met wapen aangehouden in Portugal

LISSABON (ANP/RTR) - Voormalig Formule 1-baas Bernie Ecclestone (95) is maandag aangehouden op een vliegveld bij Lissabon. De Brit was daar met zijn privéjet geland, waarna de Portugese politie ontdekte dat hij een jachtgeweer bij zich had zonder de vereiste documenten.

12 uur geleden
Świątek strandt in vierde ronde US Open tegen Chinese Zheng

NEW YORK (ANP) - Tennisster Iga Świątek is in de vierde ronde van de US Open uitgeschakeld. De als achtste geplaatste Poolse ging in twee sets onderuit tegen de Chinese Zheng Qinwen, die het hoofdtoernooi via de kwalificaties had bereikt. Zheng won met 7-5 6-3.

13 uur geleden
Broeders-Bol en nog vier atleten naar Ultimate Championship

BOEDAPEST (ANP) - Vijf Nederlandse atleten mogen individueel meedoen aan de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship, komend weekeinde in Boedapest. Femke Broeders-Bol, Nadine Visser, Lieke Klaver, Maureen Koster en Jonas Phijffers dingen op hun onderdelen mee naar een deel uit de met 10 miljoen dollar gevulde prijzenpot. De winnaar van elk individueel onderdeel ontvangt 150.000 dollar (omgerekend 130.000 euro).

17 uur geleden
Politie onderzoekt 'brute' mishandeling Duitse judoka

LEIPZIG (ANP/DPA) - De politie in Duitsland is een onderzoek gestart naar de mishandeling van de Duitse judoka Timo Cavelius. De olympiër belandde in het ziekenhuis met een kaakfractuur en twee gebroken tanden na een competitiewedstrijd in Leipzig.

19 uur geleden
Oud-winnaar Alcaraz doet in februari mee aan ABN AMRO Open

ROTTERDAM (ANP) - Carlos Alcaraz doet in februari mee aan het ABN AMRO Open. Dat meldt de organisatie van het Rotterdamse tennisevenement. De 23-jarige Alcaraz won het toernooi in 2025. Dit jaar zou de Spanjaard ook meedoen, maar meldde hij zich af omdat hij te vermoeid was.

20 uur geleden