Hotel met vluchtelingen ontruimd om brand in Amsterdamse woning
AMSTERDAM (ANP) - Door een brand op de bovenste etage van een appartementencomplex aan de Van Hilligaertstraat in de Amsterdamse wijk De Pijp moesten donderdagavond ruim honderd mensen geëvacueerd worden. Ook het naastgelegen Savoy Hotel waar Oekraïense vluchtelingen in werden opgevangen, is ontruimd. Bij de brand raakte niemand gewond.
De brandweer kreeg even na 22.00 uur de eerste melding van de brand. Een brandweerwoordvoerder meldt dat de brand na middernacht onder controle was. De bewoners van de woning waar de brand uitbrak, hebben het pand veilig kunnen verlaten. Op beelden van lokale media is te zien dat de vlammen uit het dak kwamen.
"In het hotel heeft geen brand gewoed", meldt de woordvoerder. De vluchtelingen die in het hotel verbleven, werden tijdelijk opgevangen in een zorgcentrum aan de overkant van de straat. Waarschijnlijk kunnen zij weer terugkeren naar het hotel.
Het appartement waar het vuur uitbrak, is volgens de brandweerwoordvoerder onbewoonbaar. Ook bewoners van ondergelegen appartementen kunnen voorlopig niet terugkeren en worden elders opgevangen.
De oorzaak van de brand is niet duidelijk.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De twee pathologen in de zaak tegen IJmuidenaar Sander K. (37), verdacht van het verkrachten en doden van de Oekraïense Arina Sasina (34), staan lijnrecht tegenover elkaar bij het beantwoorden van de vraag waardoor de vrouw is overleden. Dat bleek maandag bij de behandeling van de zaak in hoger beroep bij het gerechtshof in Amsterdam.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruim 25.000 mensen wachten al langer dan 15 maanden op een beslissing over hun asielaanvraag. Begin vorig jaar waren dat ruim 10.000 mensen minder. Dat blijkt uit cijfers van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND). Het behandelen van zaken kost meer tijd dan de IND had verwacht.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Medewerkers en makers van de publieke omroep hebben samen met onder meer de vakbonden FNV en de Nederlandse Vereniging van Journalisten een symbolisch noodpakket aangeboden in de Tweede Kamer. Met de actie vragen zij aandacht voor de gevolgen van de aangekondigde bezuinigingen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De drie formerende partijen D66, VVD en CDA willen dat er vier nieuwe omroephuizen komen, plus een taakomroep van de NOS en NTR. D66-Kamerlid Ouafa Oualhadj kondigde het plan van de drie partijen aan tijdens een debat over de mediabegroting.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de bezuiniging van 46 miljoen euro die de politie dit jaar moet doorvoeren, worden de basisteams "helemaal buiten beschouwing gelaten". Daarmee reageerde demissionair minister Foort van Oosten (Justitie, VVD) in een debat op zorgen die bij een groot deel van de Tweede Kamer leven. "Wij komen in 2026 niet aan het blauw op straat."
1 uur geledenKATWIJK (ANP) - De bekendmaking van het stoppen van de musical Soldaat van Oranje heeft maandagmiddag tot een stormloop op de website geleid. Een woordvoerder van de productie heeft een bericht daarover van het AD bevestigd.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Paradiso moet een "ingrijpende" renovatie ondergaan, heeft het poppodium bekendgemaakt. Onder meer geluidsoverlast, ruimtegebrek en de verslechterde constructie maken de verbouwing noodzakelijk. Het gaat om de renovatie van het huidige gebouw en een nieuwbouwproject op het perceel naast de concertzaal.
3 uur geleden