Hotel Krasnapolsky in Amsterdam weer vrijgegeven na brand
AMSTERDAM (ANP) - Hotel Krasnapolsky op de Dam in Amsterdam is rond 12.15 uur weer vrijgegeven na een brand die daar vrijdagochtend heeft gewoed. Alle hotelgasten kunnen weer terug naar hun kamers. Het vuur brak door nog onbekende oorzaak uit in de kelder onder de keuken.
Het hotel werd rond 08.30 uur ontruimd. Gasten en hotelmedewerkers werden opgevangen in een naastgelegen hotel. Het ging in totaal om zo'n vijfhonderd mensen, aldus een woordvoerder van de brandweer. Kort voor 09.00 uur meldde de brandweer dat de brand onder controle was.
Doordat er nog rook in het pand hing, is het hotel pas een paar uur later vrijgegeven. Zeven mensen uit het hotel zijn nagekeken door ambulancepersoneel, omdat ze mogelijk rook hadden ingeademd. Niemand hoefde naar het ziekenhuis.
In de kelder onder de keuken is met name rookschade ontstaan, aldus de woordvoerder van de brandweer. De kelder en de keuken zijn voorlopig nog afgesloten voor nader onderzoek naar de oorzaak van de brand.
Meer uit Binnenland
'T HARDE (ANP) - Een deel van de A28 is afgesloten door de hevige natuurbrand op militair oefenterrein 't Harde. Tussen Harderwijk en Wezep is de snelweg in beide richtingen afgesloten, meldt de ANWB. Ook de N309 en de N795 richting Epe zijn dicht vanwege de brand die woensdagmiddag op het oefenterrein uitbrak.
10 minuten geledenDEN HAM (ANP) - In een bos bij het Overijsselse Den Ham woedt een natuurbrand, meldt de Brandweer Twente. Die heeft opgeschaald naar "grote brand om voldoende materiaal en mensen ter plaatse te hebben".
40 minuten geleden'T HARDE (ANP) - De grote brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde ontstond tijdens een militaire oefening op het schietterrein, zegt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee woensdag. Maar of de brand ook veroorzaakt is door de oefening is nog niet bekend. Daar doet de marechaussee onderzoek naar.
1 uur geledenTILBURG (ANP) - Ten zuidwesten van Tilburg heeft woensdag een natuurbrand gewoed. Dat gebeurde in een bosgebied aan de noordkant van de A58, bij het De Siptenpad.
2 uur geleden'T HARDE (ANP) - De grote brand op het militair oefenterrein bij 't Harde is "uitzonderlijk groot" voor Nederlandse begrippen. Dat zegt de Landelijk Coƶrdinator Natuurbrandbeheersing Edwin Kok, van het Nederlands Instituut Publieke Veiligheid (NIPV). Volgens hem kan het blussen, gezien de weersomstandigheden, nog dagen duren.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rookwolken van de grote natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde, op de Veluwe, zijn tot in Amsterdam en omstreken te zien en te ruiken. "De meldkamer ontvangt momenteel veel meldingen van mensen die last hebben van rook", meldt Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland. Die legt uit dat de wind de rook richting de hoofdstad blaast, ruim 70 kilometer verderop.
2 uur geleden'T HARDE (ANP) - De luchtmacht zet Chinook-transporthelikopters in om te helpen bij de bestrijding van de grote natuurbrand bij 't Harde in Gelderland. Het Defensie Helikopter Commando meldde op X dat drie van de zware helikopters zijn ingezet. De brand brak woensdag rond het middaguur uit op een militair oefenterrein op de Veluwe en breidt zich snel uit.
3 uur geleden