Hotel Krasnapolsky in Amsterdam weer vrijgegeven na brand
AMSTERDAM (ANP) - Hotel Krasnapolsky op de Dam in Amsterdam is rond 12.15 uur weer vrijgegeven na een brand die daar vrijdagochtend heeft gewoed. Alle hotelgasten kunnen weer terug naar hun kamers. Het vuur brak door nog onbekende oorzaak uit in de kelder onder de keuken.
Het hotel werd rond 08.30 uur ontruimd. Gasten en hotelmedewerkers werden opgevangen in een naastgelegen hotel. Het ging in totaal om zo'n vijfhonderd mensen, aldus een woordvoerder van de brandweer. Kort voor 09.00 uur meldde de brandweer dat de brand onder controle was.
Doordat er nog rook in het pand hing, is het hotel pas een paar uur later vrijgegeven. Zeven mensen uit het hotel zijn nagekeken door ambulancepersoneel, omdat ze mogelijk rook hadden ingeademd. Niemand hoefde naar het ziekenhuis.
In de kelder onder de keuken is met name rookschade ontstaan, aldus de woordvoerder van de brandweer. De kelder en de keuken zijn voorlopig nog afgesloten voor nader onderzoek naar de oorzaak van de brand.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De beveiliging van het gebied rond de Utrechtse Visscherssteeg, waar donderdag een of meerdere explosies waren, is opnieuw verlengd. Tot zeker maandag is beveiliging aanwezig in en rond de straat in de binnenstad, meldt de gemeente. Eerder was aangekondigd dat het gebied tot zeker vrijdag zou worden beveiligd.
19 minuten geledenDORDRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag bij de rechtbank in Dordrecht tien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 52-jarige Eric van K. uit Ter Aar voor het jarenlang en vele malen online misbruiken van zeer jonge Filipijnse meisjes. Volgens het OM heeft de verdachte zich schuldig gemaakt aan "jarenlang seksueel kindermisbruik van de zwaarste categorie".
24 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Prinses Amalia gaat volgende maand met haar ouders mee naar de Olympische Winterspelen in Italië. De prinses van Oranje vergezelt koning Willem-Alexander en koningin Máxima op 6 februari bij de openingsceremonie en op 7 februari brengt zij met haar ouders een bezoek aan het Olympisch Dorp. Het koningspaar zelf gaat van 5 tot en met 10 februari naar de Spelen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse politie heeft meegewerkt aan het oprollen van een internationale drugsbende waarbij ook Nederlandse burgers betrokken waren. Dat meldt de Europese politie (Europol) woensdag. De bende maakte en verspreidde synthetische drugs.
2 uur geledenHOUTEN (ANP) - In het weekend kunnen mogelijk de schaatsen aan in het noorden van het land, verwacht Weeronline. Vanaf donderdag wordt het in het noordoosten steeds kouder, met overdag maximaal 1 of 2 graden. In de nachten vriest het licht tot matig. Begin volgende week neemt de kans op "schaatspret" ook in het oosten toe.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nergens in Nederland waren automobilisten vorig jaar zo lang onderweg als in Den Haag. Door drukte duurde een rit van 10 kilometer door de stad gemiddeld zo'n 8 minuten langer dan wanneer het verkeer normaal had doorgestroomd. Dat is een vertraging van 51 procent. Navigatiemaker TomTom heeft dat uitgerekend.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De petitie van journalist Teun van de Keuken om het Nederlands elftal weg te laten blijven van het WK komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico heeft de grens van 100.000 ondertekeningen gepasseerd. De petitie kan sinds afgelopen zaterdag worden ondertekend. "Laat ons land en onze voetballers aan de goede kant van de geschiedenis staan. Hou onze jongens thuis", aldus Van de Keuken.
13 uur geleden