Horner zoekt naar oorzaak van haperende bolide Verstappen
BOEDAPEST (ANP) - Teambaas Christian Horner van Red Bull was ontgoocheld na de teleurstellende kwalificatie van zijn coureurs bij de Grote Prijs van Hongarije. Max Verstappen bleef op de Hungaroring steken op de zevende plaats, Alexander Albon haalde zelfs de laatste kwalificatieronde niet en kwam niet verder dan de dertiende plaats.
"De wagen gedraagt zich soms vreemd en we zullen snel de oorzaak hiervan moeten achterhalen", zei Horner, die lijdzaam moest toezien hoe Verstappen 1,4 seconde langzamer was dan de beste tijd van Lewis Hamilton (Mercedes). "Deze kwalificatie was niet wat we ondertussen gewend zijn als team. We kwamen simpelweg snelheid te kort. We moeten nu als team hard aan het werk om morgen zo veel mogelijk uit de race te halen en om punten te scoren. Daarnaast moeten we erachter zien te komen wat er dit weekend met de wagen aan de hand is."
Over de kwalificatie van Albon was Horner kort. De teamgenoot van Verstappen had bij zijn snelle ronde in het tweede deel van de kwalificatie last van 'verkeer' en kwam daardoor niet aan een snelle tijd. Dat Verstappen z'n tijd in de laatste kwalificatiesessie niet meer kon verbeteren, kwam volgens Horner omdat hij geen nieuwe banden meer had. Net als Verstappen gaf de teambaas ook aan dat de balans van de Red Bull-bolide niet goed was.
Albon was vooral gefrustreerd over zijn mislukte kwalificatie, maar klaagde ook over zijn racewagen. "Het is enorm frustrerend en vanzelfsprekend niet het resultaat dat we wilden. Dus we moeten bij elkaar gaan zitten en terug naar de basis", zei Albon. "Ik reed geen goede ronde, maar om eerlijk te zijn gingen er meer dingen niet zoals gepland."
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Voor bondscoach Andruw Jones van de Nederlandse honkballers telde alleen de eindzege van de World Baseball Classic. Maar na de zware nederlaag tegen de Dominicaanse Republiek (12-1) kan het bijna niet anders dan dat het officieuze WK voor Oranje na de laatste groepswedstrijd van dinsdag tegen Israël voorbij is. "Dat lijkt er wel op", erkende hij. "We gaan toch een plan maken om dat duel te winnen. En dan zien we wel. We willen het toernooi sowieso goed afsluiten."
8 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlandse Koninkrijksteam hebben niet kunnen stunten tegen de Dominicaanse Republiek op de World Baseball Classic (WBC). De ploeg van bondscoach Andruw Jones verloor in een met zo'n 35.000 toeschouwers bijna uitverkocht stadion van Miami Marlins in zeven innings kansloos van een van de kandidaten voor de eindzege van het officieuze WK: 12-1. Oranje is daardoor nagenoeg kansloos voor een plek in de kwartfinale.
8 uur geledenAHMEDABAD (ANP) - De cricketers van India hebben voor de derde keer het WK T20 gewonnen. Het gastland was in de finale in Ahmedabad te sterk voor Nieuw-Zeeland. India maakte in de eerste inning 255 runs voor het verlies van 5 wickets. Nieuw-Zeeland kwam niet verder dan 159 runs.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sander Eitrem is voor het eerst in zijn carrière wereldkampioen allround geworden. De 24-jarige Noorse schaatser hield met de winst op de 10 kilometer Jordan Stolz van zijn tweede wereldtitel allround af. Chris Huizinga eindigde als beste Nederlander op de zevende plaats. Stijn van de Bunt sloot zijn eerste WK allround af als achtste.
11 uur geledenCARRIÈRES-SOUS-POISSY (ANP) - De Amerikaan Luke Lamperti heeft de eerste etappe van de achtdaagse rittenkoers Parijs-Nice gewonnen. De 23-jarige wielrenner van EF Education - EasyPost sprintte in Carrières-sous-Poissy na 171 grotendeels vlakke kilometers naar de zege na goed voorbereidend werk van zijn Nederlandse ploeggenoot Marijn van den Berg. De Belg Vito Braet werd tweede, voor Orluis Aular uit Venezuela.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud was er trots op dat ze na een mislukte 500 meter van zaterdag toch nog naar zilver was gereden op het WK allround. "Ik kwam voor goud, maar als je na de eerste 500 meter al zo'n achterstand hebt, wordt het lastig. Uiteindelijk ben ik hartstikke trots op die zilveren medaille", zei Groenewoud.
11 uur geledenALMERE (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben zich geplaatst voor het EK in december. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in Almere met 25-22 te sterk voor Zwitserland.
11 uur geleden