
Horner zoekt naar oorzaak van haperende bolide Verstappen
BOEDAPEST (ANP) - Teambaas Christian Horner van Red Bull was ontgoocheld na de teleurstellende kwalificatie van zijn coureurs bij de Grote Prijs van Hongarije. Max Verstappen bleef op de Hungaroring steken op de zevende plaats, Alexander Albon haalde zelfs de laatste kwalificatieronde niet en kwam niet verder dan de dertiende plaats.
"De wagen gedraagt zich soms vreemd en we zullen snel de oorzaak hiervan moeten achterhalen", zei Horner, die lijdzaam moest toezien hoe Verstappen 1,4 seconde langzamer was dan de beste tijd van Lewis Hamilton (Mercedes). "Deze kwalificatie was niet wat we ondertussen gewend zijn als team. We kwamen simpelweg snelheid te kort. We moeten nu als team hard aan het werk om morgen zo veel mogelijk uit de race te halen en om punten te scoren. Daarnaast moeten we erachter zien te komen wat er dit weekend met de wagen aan de hand is."
Over de kwalificatie van Albon was Horner kort. De teamgenoot van Verstappen had bij zijn snelle ronde in het tweede deel van de kwalificatie last van 'verkeer' en kwam daardoor niet aan een snelle tijd. Dat Verstappen z'n tijd in de laatste kwalificatiesessie niet meer kon verbeteren, kwam volgens Horner omdat hij geen nieuwe banden meer had. Net als Verstappen gaf de teambaas ook aan dat de balans van de Red Bull-bolide niet goed was.
Albon was vooral gefrustreerd over zijn mislukte kwalificatie, maar klaagde ook over zijn racewagen. "Het is enorm frustrerend en vanzelfsprekend niet het resultaat dat we wilden. Dus we moeten bij elkaar gaan zitten en terug naar de basis", zei Albon. "Ik reed geen goede ronde, maar om eerlijk te zijn gingen er meer dingen niet zoals gepland."
Meer uit Sport
KOPENHAGEN (ANP) - Het seizoen voor wielrenner Kasper Asgreen is voorbij. Zijn ploeg Quick-Step Alpha Vinyl heeft besloten dat de Deen de tijd moet nemen om volledig te herstellen, zodat hij begin volgend jaar weer een belangrijke rol kan spelen in de klassiekers.
31 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - De Duitse atleet Richard Ringer heeft voor eigen publiek de marathon gewonnen tijdens de Europese kampioenschappen in München. De 33 jaar oude Ringer klopte, tot groot genoegen van de mensen bij de finish, de Israëliër Maru Teferi na een knappe eindsprint. Ringer kwam tot 2.10.21. De derde plek was voor Gashau Ayale (2.10.29), een landgenoot van Teferi.
2 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Captain Paul Haarhuis heeft Tim van Rijthoven opgenomen in zijn selectie voor de Daviscup Finals. Robin Haase - jarenlang de kopman - ontbreekt volgende maand in Glasgow, waar Groot-Brittannië, de Verenigde Staten en Kazachstan de tegenstanders zijn.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Nienke Brinkman vocht tijdens de marathon op de Europese kampioenschappen in München zowel tegen haar concurrenten als tegen maagproblemen. Met een uiterste krachtsinspanning verzekerde de Nederlandse marathonsensatie zich toch van het brons. Op de laatste meters wist Brinkman de Duitse Miriam Dattke, die luid werd aangemoedigd door haar landgenoten, nét voor te blijven.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Nienke Brinkman heeft als eerste Nederlandse atlete een medaille veroverd bij de marathon op de EK. De 28-jarige Brinkman kwam in München als derde over de finish. Ze liep in de Duitse stad een tijd van 2.28.52 en bleef de Duitse Miriam Dattke enkele centimeters voor in de strijd om het brons.
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Primoz Roglic gaat vanaf vrijdag op jacht naar zijn vierde opeenvolgende eindzege in de Ronde van Spanje. De Sloveense wielrenner van Jumbo-Visma is fit genoeg om in Utrecht aan de start te staan. Roglic verliet vorige maand de Tour de France na veertien etappes als gevolg van de verwondingen die hij bij een val eerder in de ronde had opgelopen.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Wielrenner Dylan van Baarle gaat vrijdag in Utrecht van start in de Ronde van Spanje. De 30-jarige Nederlander behoort tot de selectie van Ineos Grenadiers. Met Richard Carapaz en Tao Geoghegan Hart zitten twee renners in de ploeg die al een grote ronde hebben gewonnen.
6 uur geleden