Horner kijkt vol verbazing naar oranje 'zee' in Zandvoort
ZANDVOORT (ANP) - Teambaas Christian Horner van Red Bull bekende na de kwalificatie voor de Grote Prijs van Nederland dat hij best wat stress had gevoeld. "Zeker op het einde was het een beetje stressvol", zei Horner bij Ziggo Sport. Max Verstappen pakte uiteindelijk voor de ogen van 70.000 toeschouwers poleposition op Zandvoort, met een marge van 0,038 seconde op Lewis Hamilton.
"We zagen Lewis steeds dichterbij komen. Bij Max opende het DRS-systeem niet in zijn laatste ronde, dat scheelde één of twee tienden van een seconde. We moeten onderzoeken hoe dit kan en dat probleem oplossen. Maar het belangrijkste is dat we pole hebben, dat was het doel", zei Horner.
De baas van het Formule 1-team van Red Bull had voor de tweede dag op rij vol verbazing naar de oranje 'zee' aan mensen op de tribunes gekeken. "Wat een sfeer, wat een supporters voor Max. Ik heb dit nog nooit gezien, voor welke coureur dan ook. Het is hier een groot feest, alsof je drie dagen achter elkaar in een nachtclub staat. Ik hoop dat al die toeschouwers zondag weer een hoop lawaai maken en Max iedere ronde toejuichen."
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard zal later deze maand niet van start gaan in de UAE Tour. "Een recente val gevolgd door ziekte heeft een streep gezet door zijn geplande deelname", schrijft zijn ploeg Visma-Lease a Bike op sociale media.
21 minuten geledenMIAMI (ANP) - Profhonkballer Jonathan Schoop behoort niet tot het Koninkrijksteam dat volgende maand in Miami uitkomt op de World Baseball Classic (WBC). Dat blijkt uit de selectie die vrijdagochtend door Major League Baseball bekend is gemaakt. De 34-jarige tweedehonkman zit sinds 29 januari vast op Curaçao na een huiszoeking in een onderzoek naar illegaal wapenbezit. Schoop moet vrijdag voor de rechter-commissaris verschijnen.
9 uur geledenFUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters zijn in het Portugese Funchal (Madeira) voor de zevende keer Europees kampioen geworden. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis won in de finale van Hongarije. Na de reguliere vier periodes was de stand 10-10, maar Oranje nam de strafworpen beter. Lola Moolhuijzen wierp de beslissende penalty erin. De eindstand was 15-13.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Bijna driekwart van de Nederlandse deelnemers aan de Olympische Spelen bezoekt vrijdag de openingsceremonie. Dat meldt een woordvoerder van NOC*NSF.
17 uur geledenMILAAN (ANP) - Joy Beune heeft zaterdag op de 3000 meter bij de Spelen in Milaan haar enige kans op een individuele prijs. De regerend wereldkampioene op deze afstand wil zich twee dagen voor de wedstrijd niet te veel bezighouden met het eindresultaat. "Ik probeer me er niet te veel op te richten dat ik goud moet winnen", zegt ze. "Als mijn raceplan een andere medaille of zelfs geen oplevert, maar ik er alles aan heb gedaan, kan ik mezelf niks verwijten."
18 uur geledenMILAAN (ANP) - Carl Verheijen, chef de mission van de Nederlandse sportploeg bij de komende Olympische Spelen, is niet bevreesd voor het aangekondigde protest in Milaan tegen de immigratiedienst ICE. Voor vrijdag, wanneer de openingsceremonie in stadion San Siro is, staat een manifestatie tegen de omstreden Amerikaanse immigratiedienst ICE in de Italiaanse stad gepland.
18 uur geledenMILAAN (ANP) - NOC*NSF is na de uitbraak van het norovirus binnen het Finse ijshockeyteam op de Olympische Spelen "alert". Dat zei directeur topsport André Cats van NOC*NSF in gesprek met een groepje Nederlandse journalisten bij het olympisch dorp in Milaan.
20 uur geleden