Horner kijkt met gemengde gevoelens naar geploeter Ferrari
SPA-FRANCORCHAMPS (ANP/RTR) - Teambaas Christian Horner van Red Bull kijkt met gemengde gevoelens naar het geploeter van Ferrari. De Italiaanse renstal beleeft een bijzonder teleurstellend seizoen in de Formule 1, met als dieptepunt afgelopen weekeinde de Grote Prijs van België. Sebastian Vettel en Charles Leclerc eindigden respectievelijk als dertiende en veertiende, ver buiten de punten. Het was het slechtste resultaat van Ferrari in tien jaar.
"Iedereen kan zijn eigen conclusies trekken op basis van de huidige prestaties van Ferrari", zei Horner. "Maar ik houd hier een zure smaak aan over." Horner is ervan overtuigd dat Ferrari vorig jaar de regels overtrad door te knoeien met een sensor die de brandstoftoevoer controleert. Red Bull kaartte dat aan bij de internationale autosportfederatie FIA. Die trof een schikking met Ferrari, maar de details daarvan bleven tot onvrede van de andere teams geheim.
Het is wel duidelijk dat de Ferrari's dit jaar veel minder snel zijn dan afgelopen seizoen. Toen eindigde de Italiaanse renstal als tweede in het WK voor constructeurs, achter het dominante Mercedes, maar wel voor het Red Bull-team van Max Verstappen. Dit seizoen kunnen Vettel en Leclerc totaal niet meedoen om de zeges. De rode bolide komt duidelijk snelheid te kort.
Moeilijk moment
"Wij hadden vorig jaar meer races gewonnen als Ferrari met een motor had gereden die duidelijk anders presteert dan de motor die ze toen hadden", zei Horner na de GP van België, waar de Ferrari's op de rechte stukken aan alle kanten voorbij werden gereden. Het Italiaanse team staat in het WK voor constructeurs op de vijfde plaats met 61 punten. Mercedes leidt met 264, Red Bull volgt met 158.
"We zijn teleurgesteld en boos", zei teambaas Mattia Binotto na het rampzalig verlopen weekeinde in de Ardennen. "Op een circuit dat motorvermogen en aerodynamica vereist, misten we beide. Charles en Sebastian deden hun best, maar we konden niet eens in de punten komen. Dit is een moeilijk moment in een seizoen waarvan we al wisten dat het zwaar zou worden."
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - Wielrenner Steven Kruijswijk (39) begint zaterdag aan zijn laatste Ronde van Spanje. Dat blijkt na de bekendmaking van de definitieve formatie van Visma-Lease a Bike voor de Vuelta. Verder verschijnen ook Wout van Aert, Matthew Brennan, Christophe Laporte, oud-winnaar Sepp Kuss, Ben Tulett, Bruno Armirail en Jørgen Nordhagen voor de Nederlandse ploeg aan de start.
17 minuten geledenPITTSBURGH (ANP) - Honkbalinternational Kenley Jansen (38) heeft in de nacht van maandag op dinsdag voor de 492e keer in de Major League Baseball (MLB) een save op zijn naam gekregen. Het was zijn zestiende save dit seizoen.
2 uur geledenCINCINNATI (ANP/RTR) - De tenniszussen Venus (46) en Serena Williams (44) hebben ondanks een nederlaag in de eerste ronde van het toernooi van Cincinnati genoten van hun terugkeer op de baan.
2 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Met twee doelpunten had Joosje Burg een groot aandeel in de 4-2-zege van de Nederlandse hockeysters op Australië op het WK. De 29-jarige hockeyster was blij dat ze op intuïtie haar eerste WK-goal (2-0) kon maken.
14 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben de zege tegen Australië op het WK niet cadeau gekregen, vond bondscoach Raoul Ehren. "We hebben er hard voor moeten werken, maar ik vond het een fantastische wedstrijd. Er zat alles in wat je kunt bedenken", reageerde hij na de 4-2-zege van Oranje in het Wagener Stadion in Amstelveen.
15 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben zich geplaatst voor de winnaarspoule op het wereldkampioenschap in eigen land. In het Wagener Stadion in Amstelveen won de titelverdediger de tweede groepswedstrijd van Australië met 4-2.
15 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard komt dit seizoen niet meer in actie. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandagochtend op X. De 29-jarige Deen heeft volgens zijn werkgever nog altijd last van de sleutelbeenbreuk die hij vorige maand opliep bij een valpartij in de vijftiende etappe van de Tour de France, waarna hij moest opgeven.
1 dag geleden