Horner kijkt met gemengde gevoelens naar geploeter Ferrari
SPA-FRANCORCHAMPS (ANP/RTR) - Teambaas Christian Horner van Red Bull kijkt met gemengde gevoelens naar het geploeter van Ferrari. De Italiaanse renstal beleeft een bijzonder teleurstellend seizoen in de Formule 1, met als dieptepunt afgelopen weekeinde de Grote Prijs van België. Sebastian Vettel en Charles Leclerc eindigden respectievelijk als dertiende en veertiende, ver buiten de punten. Het was het slechtste resultaat van Ferrari in tien jaar.
"Iedereen kan zijn eigen conclusies trekken op basis van de huidige prestaties van Ferrari", zei Horner. "Maar ik houd hier een zure smaak aan over." Horner is ervan overtuigd dat Ferrari vorig jaar de regels overtrad door te knoeien met een sensor die de brandstoftoevoer controleert. Red Bull kaartte dat aan bij de internationale autosportfederatie FIA. Die trof een schikking met Ferrari, maar de details daarvan bleven tot onvrede van de andere teams geheim.
Het is wel duidelijk dat de Ferrari's dit jaar veel minder snel zijn dan afgelopen seizoen. Toen eindigde de Italiaanse renstal als tweede in het WK voor constructeurs, achter het dominante Mercedes, maar wel voor het Red Bull-team van Max Verstappen. Dit seizoen kunnen Vettel en Leclerc totaal niet meedoen om de zeges. De rode bolide komt duidelijk snelheid te kort.
Moeilijk moment
"Wij hadden vorig jaar meer races gewonnen als Ferrari met een motor had gereden die duidelijk anders presteert dan de motor die ze toen hadden", zei Horner na de GP van België, waar de Ferrari's op de rechte stukken aan alle kanten voorbij werden gereden. Het Italiaanse team staat in het WK voor constructeurs op de vijfde plaats met 61 punten. Mercedes leidt met 264, Red Bull volgt met 158.
"We zijn teleurgesteld en boos", zei teambaas Mattia Binotto na het rampzalig verlopen weekeinde in de Ardennen. "Op een circuit dat motorvermogen en aerodynamica vereist, misten we beide. Charles en Sebastian deden hun best, maar we konden niet eens in de punten komen. Dit is een moeilijk moment in een seizoen waarvan we al wisten dat het zwaar zou worden."
Meer uit Sport
MALMÖ (ANP) - De Nederlandse handbalmannen hebben hun eerste duel op het EK verloren van Zweden. Ondanks het verlies liet de ploeg van bondscoach Staffan Olsson zich van zijn beste kant zien. Tegen de recordwinnaar van het EK en medegastland van dit toernooi werd het 36-31.
1 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Atlete Marijn Kieft heeft bij een indoorgala in Zoetermeer het Nederlands record polsstokhoogspringen verbeterd. De 19-jarige atlete van de Alphense club AAV'36 sprong over 4,60 meter en daarmee sprong ze hoger dan de 4,52 van Femke Pluim in 2021. Kieft ging ook over het Nederlands outdoorrecord heen, dat Pluim in 2015 op 4,55 zette.
3 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Anish Giri is het internationale schaaktoernooi in Wijk aan Zee begonnen met een nederlaag. De Nederlandse winnaar van 2023 verloor in de eerste ronde van de Duitser Vincent Keymer, die met wit speelde. Giri gaf op na 23 zetten.
5 uur geledenTILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben gedomineerd op de 500 meter bij de Europese kampioenschappen in Tilburg. Er was sprake van goud, zilver en brons voor de mannen van bondscoach Niels Kerstholt op de kortste afstand. Jens van 't Wout veroverde het goud, Teun Boer behaalde het zilver en Melle van 't Wout pakte het brons.
7 uur geledenTILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de EK in Tilburg het goud veroverd op de 1000 meter. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg finishte voor haar zus Michelle Velzeboer, die het zilver bemachtigde. De Italiaanse Elisa Confortola pakte het brons. Selma Poutsma, de derde Nederlandse in de finale, kwam als vijfde over de finish.
7 uur geledenWENGEN (ANP) - De Zwitserse skiër Marco Odermatt heeft voor de vierde achtereenvolgende keer de afdaling op de fameuze Lauberhorn in Wengen op zijn naam geschreven. De topfavoriet voor olympisch goud volgende maand in Cortina was veruit de snelste op de piste in de Zwitserse Alpen. Hij was 0,79 seconde sneller dan de Oostenrijker Vincent Kriechmayr. De Italiaan Giovanni Franzoni noteerde de derde tijd; hij gaf 0,90 seconde toe op Odermatt, die zijn 52e wereldbekerzege boekte.
8 uur geledenTILBURG (ANP) - Jens van 't Wout heeft zijn titel geprolongeerd op de 1500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg. De kopman van de Nederlandse ploeg was de sterkste in de finale. Hij nam vier ronden voor het einde de koppositie in en stond die niet meer af.
9 uur geleden