Horner hoopt Ricciardo als ambassadeur bij Red Bull te houden
MILTON KEYNES (ANP) - Teambaas Christian Horner van renstal Red Bull hoopt de Australiër Daniel Ricciardo in een ambassadeursrol binnenboord te houden. De Formule 1-renstal van Visa Cash App RB, het zusterteam van Red Bull, nam eind september per direct afscheid van de Australische coureur en verving hem door de Nieuw-Zeelander Liam Lawson.
Ricciardo zal volgens Horner enorm gemist worden. "Daniel is echt een briljant persoon", zei Horner tegen Formula1.com. "Hij verlicht de kamer waar hij binnenkomt, hij heeft die aanstekelijke glimlach. Ik hoop dat hij in de sport blijft. Wij hebben het heel duidelijk gemaakt dat we hem in een ambassadeursrol in het team willen houden."
Ook sportief ziet Horner nog mogelijkheden voor Ricciardo. "Als Liam het niet voor elkaar krijgt en als 'Checo' niet presteert", noemt Horner Lawson en Verstappens teamgenoot Sergio Pérez die wel moeten blijven presteren. "We weten wat de capaciteiten van Daniel zijn."
De 35-jarige Australiër nam vorig jaar het zitje over van Nyck de Vries bij het raceteam, dat toen nog de naam AlphaTauri voerde. Hij vergaarde dit seizoen slechts 12 punten, 10 minder dan teamgenoot Yuki Tsunoda. De kans is groot dat Ricciardo zijn laatste grand prix heeft gereden. Hij kwam in zijn Formule 1-loopbaan ook uit voor HRT, Toro Rosso, Red Bull Racing, Renault en McLaren. Bij Red Bull Racing was hij enkele jaren teamgenoot van Max Verstappen.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Titelhouders Khalid Choukoud en Anne Luijten ontbreken over twee maanden bij het NK marathon in Rotterdam. Viervoudig winnaar Choukoud geeft de voorkeur aan een marathon in het najaar, drievoudig winnares Luijten is zwanger. Dat maakte de organisatie van de 45e editie van de marathon van Rotterdam zaterdag bekend.
46 minuten geledenTESERO (ANP) - Langlaufer Johannes Høsflot Klaebo heeft als eerste ooit zes gouden medailles gewonnen op één Winterspelen. De inmiddels elfvoudig olympisch kampioen was zaterdag in het Italiaanse Tesero ook de snelste op de 50 kilometer klassieke stijl. Daarmee won de 29-jarige Noor ook het laatste onderdeel waar hij aan de start stond.
48 minuten geledenJEBEL HAFEET (ANP) - De Mexicaanse wielrenner Isaac del Toro heeft een optie genomen op de eindzege in de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten. De renner van UAE Team Emirates won de voorlaatste etappe met aankomst bergop op Jebel Hafeet. Zijn versnelling in de laatste kilometers was genoeg om de leiderstrui over te nemen van de Italiaan Antonio Tiberi.
49 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink staat na de eerste dag van het olympische bobsleetoernooi in de viermansbob op de dertiende plaats. Met remmers Jelen Franjic, Janko Franjic en Timme Koster zette de piloot in de tweede run in het Cortina Sliding Centre de tiende tijd neer met 55,00. Na twee runs staat hij met 1.50,09 op 1,48 seconde van de Duitser Johannes Lochner. Die leidt met 1.48,61 voor zijn landgenoten Francesco Friedrich en Adam Ammour.
50 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink is zijn toernooi in de viermansbob op de Spelen van Milaan begonnen met de twintigste tijd. Met remmers Jelen Franjic, Janko Franjic en Timme Koster noteerde de piloot in de eerste run in het Cortina Sliding Centre een tijd van 55,09. Daarmee was hij 1,18 seconde langzamer dan de Duitser Johannes Lochner. Die was met een run van 53,91 veel sneller dan de concurrentie.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Bokslegende Floyd Mayweather (48) gaat later dit jaar weer een professionele wedstrijd vechten. Via zijn promotor CSI Sports heeft de oud-wereldkampioen in vijf gewichtsklassen aangekondigd voor de vierde keer terug te keren uit zijn pensioen. Zijn laatste gevecht was in 2017, toen de Amerikaan won van de Ier Conor McGregor.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt had vrijdag na afloop van het olympische shorttracktoernooi even nodig om Jens van 't Wout te omschrijven. "Jens is een magische vakidioot met een gebruiksaanwijzing", zei hij over de Nederlandse uitblinker op de Winterspelen van Milaan. Van 't Wout won drie keer goud en een keer brons.
7 uur geleden