Hornbach wint marktaandeel in Nederlandse doe-het-zelfbranche
NIEUWEGEIN (ANP) - Bouwmarktketen Hornbach heeft in zijn thuismarkt Duitsland de verkopen licht zien dalen. In Nederland namen de verkopen wel toe en won het bedrijf marktaandeel.
Hornbach opende in juli vorig jaar zijn achttiende filiaal in Nederland. Het marktaandeel in de Nederlandse doe-het-zelfbranche was eind vorig jaar gestegen tot bijna 30 procent, waarmee Hornbach naar eigen zeggen zijn positie als grootste bouwmarkt verder verstevigde.
Evert de Goede, algemeen directeur van Hornbach Nederland, is zeer tevreden over het behaalde resultaat, gezien de "uitdagende omstandigheden" waarmee de doe-het-zelfbranche te maken heeft. "De inflatie blijft onze bedrijfskosten opstuwen en sinds 1 januari van dit jaar zijn de lonen in de cao-schalen opnieuw met gemiddeld 9 procent gestegen."
Hornbach is actief in negen landen. In Duitsland daalde de omzet vorig jaar met 2,6 procent tot 2,8 miljard euro. In de overige acht landen nam de omzet wel toe. De marktaandelen in Nederland, Tsjechië en Zwitserland groeiden het meest.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Shell zegt door overmacht niet voldoende vloeibaar gemaakt aardgas (lng) te kunnen leveren aan klanten in Azië. Het olie- en gasconcern is een van de bedrijven die het zogeheten "force majeure" heeft verklaard. Dat zeggen bronnen tegen persbureaus Reuters en Bloomberg.
1 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Telers van groenten, fruit, bloemen en planten merken voorlopig nog niet heel veel van de opgelopen energieprijzen, stelt branchevereniging Glastuinbouw Nederland. Dat komt omdat veel tuinders voor het merendeel van hun energiebehoefte een vast contract hebben, legt een woordvoerster uit.
2 uur geledenTOKIO (ANP/RTR) - Japan gaat strategische oliereserves vrijgeven om zo de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten tegen te gaan. Dat heeft de Japanse premier Sanae Takaichi aangekondigd.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO vreest dat Nederlandse boeren te maken krijgen met hogere kosten door de oorlog in het Midden-Oosten. Daardoor is de Straat van Hormuz afgesloten, een belangrijke zeestraat voor het vervoeren van olie en vloeibaar gemaakt aardgas (lng).
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM vliegt voorlopig nog niet op Dubai vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De luchtvaartmaatschappij heeft alle vluchten naar de Arabische bestemming geschrapt tot en met 28 maart.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De leiders van de G7-landen gaan woensdagmiddag praten over een mogelijke vrijgave van strategische oliereserves vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat overleg via videoverbinding wordt voorgezeten door de Franse president Emmanuel Macron. Frankrijk is momenteel voorzitter van de G7.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Gasnetbeheerder Gasunie heeft de regering opgeroepen om een strategische noodvoorraad voor gas op te bouwen. Onderzoek wijst namelijk uit dat aanvullende maatregelen nodig zijn om een mogelijk gastekort op te kunnen vangen, mocht er een maandenlange verstoring in de gasaanvoer optreden.
4 uur geleden