Hornbach groeit verder ondanks coronabeperkingen
BORNHEIM (ANP) - Bouwmarktketen Hornbach heeft in het eerste kwartaal van haar gebroken boekjaar opnieuw de omzet opgevoerd. Vooral buiten thuisland Duitsland steeg de omzet in de periode maart, april en mei snel, al kon de Nederlandse tak daar relatief weinig aan bijdragen. Hier golden relatief strenge lockdownregels die pas gedurende het kwartaal werden versoepeld. Bovendien was het weer nat en koud, waardoor er ook minder in de tuin werd gewerkt.
In totaal zag Hornbach de omzet met 6,4 procent stijgen tot een kleine 1,7 miljard euro. In Duitsland, de belangrijkste markt van de doe-het-zelfwinkels, verkocht Hornbach maar 0,8 procent meer dan in dezelfde periode een jaar eerder. In de andere Europese landen werd een plus van 11,3 procent genoteerd. De winst daalde echter met 4 procent tot 118 miljoen euro.
Mede door de verplichting tot onlinebestellingen en afhalen en beperkte openingstijden in verschillende Europese landen, waaronder Nederland, werd de webwinkel opnieuw belangrijker voor Hornbach. Daar gaven klanten in het kwartaal 375 miljoen euro uit, wat 71,2 procent meer was dan een jaar eerder. Inmiddels is bijna een vijfde van de totale omzet van Hornbach afkomstig uit de webwinkel.
Om die groei in goede banen te leiden opende het bedrijf onder meer een nieuw distributiecentrum in Eindhoven. Ook qua winkels blijft Hornbach in Nederland groeien. Er zijn nu vijftien vestigingen, maar dit najaar opent in Apeldoorn de zestiende vestiging.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Bedrijven in Nederland moeten zich beter voorbereiden op extreem weer zoals hitte, droogte en hevige regenbuien. Ondernemingen die niet snel maatregelen nemen om klimaatbestendiger te zijn, riskeren directe schade zoals een verminderde productie en verliezen terrein op concurrenten die dit wel doen. Dat meldt ABN AMRO na onderzoek naar de economische gevolgen van extreem weer.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bedrijven in Nederland moeten zich beter voorbereiden op extreem weer zoals hitte, droogte en hevige regenbuien. Ondernemingen die niet snel maatregelen nemen om klimaatbestendiger te zijn, riskeren directe schade zoals een verminderde productie en verliezen terrein op concurrenten die dit wel doen. Dat meldt ABN AMRO na onderzoek naar de economische gevolgen van extreem weer.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Sandalenmaker Birkenstock maakte donderdag een koerssprong van bijna 12 procent op Wall Street. Het Duitse bedrijf met notering in New York heeft zijn verkoopverwachting voor het hele jaar naar boven bijgesteld, nu consumenten massaal de dure sandalen en clogs van het merk aanschaffen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - President Donald Trump mocht een al lang bestaande vrijstelling van importheffingen voor goedkope producten schorsen. Dat heeft het handelshof in New York geoordeeld. De uitspraak is een opsteker voor de handelsagenda van Trump. De president noemde de uitspraak in een bericht op Truth Social een "grote overwinning".
3 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/RTR/BLOOMBERG) - In Zweden is een bijna drie jaar durende staking tegen Tesla ten einde gekomen. Volgens de Zweedse metaalarbeidersbond IF Metall heeft de Amerikaanse autofabrikant alle stakende leden uitgekocht.
3 uur geledenGENÈVE (ANP) - Moroccanoil is niet meer de hoofdsponsor van het Eurovisie Songfestival. Dat bevestigt songfestivalorganisatie European Broadcasting Union (EBU) donderdag tegen Belgische media. Het van oorsprong Israëlische cosmeticabedrijf was sinds 2019 de hoofdsponsor van het songfestival.
4 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Porsche is van plan om in 2030 te stoppen met de Taycan, de volledig elektrische sedan van de sportwagenfabrikant. Dat meldt WirtschaftsWoche donderdag op basis van ingewijden. Het Duitse zakenblad verwijst daarbij naar aanhoudend dalende verkoopcijfers.
4 uur geleden