Horlogemaker Swatch verwacht meer verkopen door Olympische Spelen
BIEL (ANP/BLOOMBERG) - Horlogegigant Swatch Group verwacht dit jaar meer horloges te verkopen, onder meer omdat Omega dit jaar bij de Olympische Spelen in Parijs weer de officiële tijdwaarnemer is. Dat was het bij eerdere edities van de Spelen ook. Het merk zal dan veelvuldig in media te zien zijn en dat is goed voor de verkopen, denkt Swatch Group, waar naast Swatch en Omega ook Tissot en sieradenmerk Harry Winston onder vallen.
De jaarcijfers van vorig jaar blijven achter bij de voorspellingen van topman Nick Hayek een jaar eerder. Hij zei dat in 2023 een recordomzet geboekt kon worden, omdat Chinese consumenten na de coronapandemie weer de winkels opzochten. Maar de omzet steeg 'slechts' tot 7,9 miljard Zwitserse frank, omgerekend bijna 8,4 miljard euro. Dat is minder dan de 9 miljard Zwitserse frank die Hayek voorzag.
Vorig jaar hadden wisselkoerseffecten een grote negatieve impact op de opbrengsten van het bedrijf. Voor dit jaar verwacht het Zwitserse concern wederom dat de resultaten sterk beïnvloed worden door schommelingen in de wisselkoers, omdat het bedrijf sterk geworteld is in Zwitserland.
Swatch denkt verder dat dit jaar in China de vraag zal toenemen naar horloges in het lagere prijssegment. Ook in Japan en Amerika verwacht het Zwitserse horlogeconcern verdere groei te kunnen boeken. De nettowinst steeg vorig jaar met 8,1 procent tot 890 miljoen Zwitserse frank, meldt het bedrijf.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Ook de beurzen elders in Europa lieten rode cijfers zien door onzekerheid bij beleggers over de vredesbesprekingen in het Midden-Oosten. De olieprijzen gingen weer flink omhoog.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties opgeheven voor een aantal bedrijven uit Belarus, waaronder grote producenten van de voor kunstmest belangrijke grondstof potas. Daarnaast geeft het Amerikaanse ministerie van Financiën toestemming om weer zaken te doen met de Belarussische staatsbank Belinvestbank. De bedrijven belandden eerder op de Amerikaanse sanctielijst vanwege de steun van Belarus aan de Russische inval in Oekraïne.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse Bondsdag heeft een wet aangenomen die de sterke stijging van brandstofprijzen moet beteugelen. Vanaf april mogen tankstations enkel een keer per dag, rond het middaguur, hun prijzen verhogen. Prijzen verlagen mag de hele dag door. Overtredingen kunnen bestraft worden met boetes tot 100.000 euro.
1 uur geledenNICOSIA (ANP/DPA/AFP) - De regering van Cyprus komt met een steunpakket van in totaal 200 miljoen euro voor huishoudens, boeren en de toeristische sector vanwege de impact van de oorlog in het Midden-Oosten. Het gaat onder meer om tijdelijke verlagingen van de btw op levensmiddelen en stroom, een verlaging van de brandstofaccijns en subsidies aan boeren en hotels.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol kijkt of het de hulp aan passagiers met een beperking zelf gaat uitvoeren, in plaats van die hulp uit te besteden aan andere bedrijven. Dat meldt een woordvoerster van de luchthaven donderdag, na kritiek van vakbond FNV.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De diensten van Odido komen weer op gang na een storing bij de telecomprovider. Een woordvoerder meldt dat een deel van de mobiele diensten tijdelijk niet beschikbaar was door "een probleem met het koelsysteem in een datacenter".
3 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De miljardensteun die de Nederlandse staat tijdens de coronapandemie aan KLM verleende, staat opnieuw juridisch ter discussie. Een belangrijke adviseur van het Europees Hof van Justitie adviseert een eerdere vernietiging van de Europese goedkeuring voor de steun door de op een na hoogste EU-rechter in stand te laten.
3 uur geleden