Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Horlogemaker Rolex gooit fabrieken dicht

Horlogemaker Rolex gooit fabrieken dicht

ZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - De Zwitserse horlogemaker Rolex gaat zijn fabrieken sluiten in verband met de coronacrisis en de buitengewoon moeizame marktomstandigheden op de markt voor dure uurwerken. Vanaf volgende week dinsdag gaan alle Zwitserse fabrieken van Rolex voor minstens tien dagen op slot.

Zwitserse horlogemakers zoals ook Omega en Cartier hebben het nog moeilijker gekregen door de virusuitbraak omdat China en Hongkong belangrijke markten zijn. Door de uitbraak is de verkoop van horloges daar sterk ingezakt. Eerder zorgden de protesten in Hongkong en de economische afzwakking in China al voor tegenwind en daar komt nu de coronacrisis bovenop. Horlogebeurzen in Basel en Genève zijn afgeblazen vanwege de uitbraak.

Daarnaast kampt de sector ook met de hogere goudprijs en duurdere Zwitserse frank. De horloge-industrie in Zwitserland is goed voor 59.000 werknemers en bijna een tiende van de export van het land. Om de zaken nog erger te maken wonen veel werknemers van Zwitserse horlogemakers in Frankrijk. Zij hebben nu te maken met quarantainemaatregelen van overheden.

De Zwitserse federatie van horlogemakers maakte bekend dat de export in februari 9,2 procent lager lag dan een jaar eerder. In totaal werd er voor ongeveer 1,6 miljard Zwitserse frank aan horloges uitgevoerd vorige maand, wat omgerekend ruim 1,5 miljard euro is.

Meer uit Financieel

Schiphol en bonden overleggen deze week weer over beveiligers

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol zegt donderdag weer te overleggen met vakbonden over de werkomstandigheden van beveiligers op de luchthaven. Beveiligers hielden dinsdag drie werkonderbrekingen van een kwartier, uit onvrede over de werkomstandigheden. Volgens een woordvoerder van Schiphol moesten reizigers kort na de acties zo'n 20 minuten wachten.

4 minuten geleden
Banco BPM reageert met scepsis op bod van Italiaanse concurrent

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse bank Banco BPM heeft met scepsis gereageerd op het ongevraagde overnamebod van Banca Monte dei Paschi di Siena. De financieel dienstverlener wees erop dat het bod in aandelen van 25,3 miljard geen premie bevat voor aandeelhouders van Banco BPM.

1 uur geleden
Chipfonds Besi daalt op licht lagere beurs in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met een klein verlies gesloten, vooral door een koersdaling van chipbedrijf Besi. De chiptoeleverancier sloot de rij nadat er tegenvallend nieuws vanuit Zuid-Korea werd gepubliceerd.

2 uur geleden
Canada voert heffingen in op miljarden aan Amerikaanse goederen

OTTAWA (ANP/BLOOMBERG) - Canada heeft importheffingen aangekondigd op Amerikaanse goederen met een waarde van omgerekend 27,6 miljard Canadese dollar (17 miljard euro). Daarmee vergeldt het land de heffingen die de regering-Trump invoerde voor Canadese waren "dollar voor dollar", meldde de regering. De heffingen zijn onder andere gericht op staal, zuivel, landbouwmachines en elektronica.

3 uur geleden
TikTok krijgt 25 miljoen euro boete in Brazilië

BRASILIA (ANP/AFP) - Het Braziliaanse Agentschap voor Gegevensbescherming (ANPD) heeft TikTok een boete van omgerekend 25 miljoen euro opgelegd. Volgens de instantie heeft het socialemediabedrijf gegevens van kinderen en jongeren onrechtmatig verwerkt.

4 uur geleden
Waymo breidt uit naar Duitsland met zelfrijdende taxi's

MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - De maker van zelfsturende auto's Waymo wil vanaf eind volgend jaar in München taxidiensten met zelfrijdende voertuigen aanbieden. Daarmee wordt Duitsland de derde geplande internationale markt van het bedrijf en de eerste binnen de Europese Unie.

4 uur geleden
Neerslag voorkomt verdere verslechtering voor Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - De recente neerslag in het stroomgebied van de Rijn voorkomt een verdere verslechtering van de aan- en afvoer naar de haven van Rotterdam. Maar van een terugkeer naar een normalere situatie is nog geen sprake, laat een woordvoerder van Havenbedrijf Rotterdam weten. "De waterstanden blijven op belangrijke delen van de Rijn te laag voor normale belading van binnenvaartschepen. Daardoor blijven de beperkingen voor het vervoer van en naar de Rotterdamse haven naar verwachting ook de komende periode merkbaar."

5 uur geleden