Horloge-industrie richt zich volgens onderzoek te weinig op vrouw
GENÈVE (ANP/BLOOMBERG) - De horloge-industrie richt zich te weinig op vrouwen. Dat concludeert adviesbureau Deloitte uit een onderzoek onder 6000 vrouwelijke horlogedragers. Er verschijnen te weinig modellen op de markt die vrouwen graag willen dragen.
Een overgrote meerderheid, 85 procent, van de ondervraagde vrouwen kiest al lang niet meer voor klassieke dameshorloges die doorgaans in advertenties te zien zijn, maar geeft de voorkeur aan modellen die zowel voor mannen als vrouwen bedoeld zijn. "Dit is iets wat de industrie snel moet aanpakken", stelt Deloitte, zeker nu de vraag naar horloges afneemt, vooral onder rijke Chinese consumenten.
Deloitte spreekt van een "gemiste kans" gezien het belang van de industrie voor landen als Zwitserland en Japan. De wereldwijde verkoop van horloges bedroeg in 2022 ongeveer 51 miljard euro.
Ook op de werkvloer worden vrouwen onderschat, volgens Deloitte. Bijna de helft van de werknemers in de Zwitserse horloge-industrie bestaat uit vrouwen. Toch bekleden ze slechts een beperkt deel van de hogere functies en verdienen ze gemiddeld een kwart minder dan mannen.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - KLM schrapt de komende maand 160 vluchten van en naar Schiphol. Vanwege de stijgende kosten voor kerosine kunnen een aantal vluchten binnen Europa volgens de luchtvaartmaatschappij niet rendabel uitgevoerd worden. Het zou gaan om minder dan 1 procent van de vluchten van KLM in Europa.
36 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen donderdag licht omhoog na het bereiken van nieuwe recordstanden een dag eerder. Berichten dat de Verenigde Staten en Iran overwegen het staakt-het-vuren, dat volgende week dinsdag afloopt, met nog eens twee weken te verlengen, zorgden voor optimisme bij beleggers. Dat zou de partijen meer tijd geven om te onderhandelen over een vredesakkoord en een verdere escalatie van het conflict kunnen voorkomen.
40 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement heeft donderdag ingestemd met de hervorming van de douane-unie. "Met de nieuwe wetgeving krijgen de EU en de nationale douaneautoriteiten eindelijk de instrumenten om onze interne markt, bedrijven en consumenten te beschermen", zegt de Nederlandse Europarlementariër Dirk Gotink (NSC). Hij is namens het parlement als rapporteur verantwoordelijk voor het dossier.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Luchtvaartconcern Lufthansa grijpt in vanwege hoge brandstofprijzen en recente stakingen. Het bedrijf stopt later deze week met de vluchten van zijn regionale dochtermaatschappij Lufthansa CityLine. De 27 vliegtuigen van het verlieslatende onderdeel worden permanent uit het vliegschema gehaald, meldt Lufthansa.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In reclames van cryptopartijen zit nog altijd te vaak onjuiste, onduidelijke of misleidende informatie. Dat stelt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na nieuw onderzoek. De toezichthouder maakt zich zorgen en vindt dat de sector verantwoordelijkheid moet nemen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In reclames van cryptopartijen zit nog altijd te vaak onjuiste, onduidelijke of misleidende informatie. Dat stelt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na nieuw onderzoek. De toezichthouder maakt zich zorgen en vindt dat de sector verantwoordelijkheid moet nemen.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Huiseigenaren dreigen de dupe te worden van de problemen rond de nieuwe manier waarop ze worden geïnformeerd over de funderingsrisico's van hun woning. Als de overheid geen regie neemt om de problemen op te lossen, "dreigt een situatie waarin woonconsumenten klem komen te zitten tussen onduidelijke risico-inschattingen, beperkte onderzoekscapaciteit en onzekerheid bij financiering", stelt de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM).
2 uur geleden