
Horecaondernemers verbaasd over regels overtredende Grapperhaus
DEN HAAG (ANP) - Veel horecaondernemers hebben met verbazing kennis genomen van het nieuws dat tijdens het huwelijk van minister Grapperhaus de 1,5 meter afstand niet altijd in acht is genomen. Dat zegt Koninklijke Horeca Nederland (KHN). De brancheorganisatie hoopt dat Grapperhaus voortaan meer begrip heeft voor de situatie waarin ondernemers en hun gasten zich bevinden.
Gasten hielden niet altijd genoeg afstand, zo is te zien op foto's die van het huwelijk van Grapperhaus zijn gemaakt. "Wat het laat zien is dat, blijkbaar, ook de minister ervaart dat het lastig is om 100 procent van de tijd alle regels na te leven. Dit is precies wat horecaondernemers ook op dagelijkse basis ervaren", schrijft een woordvoerder van KHN. De brancheorganisatie roept het kabinet op alleen maatregelen zoals boetes en sluitingen op te leggen wanneer het om overduidelijke excessen gaat, en niet bij incidenten. "Daarnaast blijft KHN van mening dat bepaalde coronaregels versoepeld kunnen worden", aldus de woordvoerder.
Ook Sarah Glasbergen, eigenaar van trouwplatform ThePerfectWedding, werd verrast door het nieuws. "Ik dacht, als jij het al niet kan, hoe kun je dan verwachten dat wij als branche het wel kunnen?", vraagt ze zich af. Glasbergen denkt dat mensen onderschatten hoe moeilijk het is om tijdens een huwelijk afstand te blijven houden. "Er zijn momenten dat gasten zeer enthousiast worden en dan willen ze hun liefde tonen aan het bruidspaar." De ondernemer ziet ook eigenaardigheden in de huidige coronaregels. "Een vader mag zijn dochter niet weggeven bij een huwelijk, maar mag bijvoorbeeld wel een bezoek brengen aan een sekswerker", aldus Glasbergen.
Minister Grapperhaus vindt dat hij nog steeds geloofwaardig kan optreden als baas van het ministerie van Justitie en Veiligheid, dat erop toeziet dat de coronaregels worden nageleefd. Ook staatssecretaris Ankie Broekers-Knol (Justitie en Veiligheid), die het huwelijk voltrok, vindt dat Grapperhaus nog als minister geloofwaardig is. "Alle maatregelen zijn genomen om te zorgen dat de 1,5 meter afstand gehouden kon worden."
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Voedings- en verzorgingsmiddelenbedrijf Unilever is "teleurgesteld" over het uitblijven van een bindend internationaal verdrag tegen plasticvervuiling op de VN-top in Genève. "Deze gesprekken moeten leiden tot concrete actie. Gecoördineerde regelgeving is noodzakelijk om de complexiteit en kosten voor bedrijven te verminderen en het vertrouwen voor investeringen in oplossingen te vergroten", vindt Rebecca Marmot, directeur duurzaamheid en corporate affairs.
34 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Holie's Sugar-Score is geen misleidende reclame, heeft de kortgedingrechter in Amsterdam geoordeeld. Ontbijtgranenproducent Holie mag de zelfbedachte suikerscore daarom gebruiken in reclames.
35 minuten geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van olie en gas gingen vrijdag licht omlaag in afwachting van het topoverleg tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin. Trump en Poetin spreken elkaar in Alaska over de oorlog in Oekraïne. De ontmoeting zou uiteindelijk kunnen leiden tot aanzienlijke veranderingen in de brandstofaanvoer vanuit Rusland, een van de grootste producenten van olie en gas ter wereld.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Adyen ging vrijdag verder omlaag op de Amsterdamse beurs en verloor 6,5 procent. De betalingsverwerker zakte donderdag al bijna 5 procent na een wilde koersrit. Adyen waarschuwde bij de halfjaarcijfers dat vooral Aziatische webwinkels als Temu en Shein, klanten van het bedrijf, last hebben van de sterk verhoogde invoerheffingen in de VS. Adyen werd daardoor somberder over de omzetgroei dit jaar. Analisten van Jefferies, Berenberg en Deutsche Bank verlaagden na de waarschuwing hun koersdoelen voor het aandeel.
4 uur geledenHONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Het Hongkongse conglomeraat CK Hutchison verwacht de verkoop van zijn internationale havenactiviteiten niet voor het einde van dit jaar af te ronden. China verzette zich eerder tegen de verkoop van havens aan het Panamakanaal en tientallen andere ondernemingen aan de Amerikaanse investeerder BlackRock en rederij MSC. Toch verwacht mededirecteur Peter Sixt dat de deal uiteindelijk rondkomt, als ook een Chinese investeerder instapt.
4 uur geledenTOKIO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Japanse economie is in het tweede kwartaal van 2025 sterker gegroeid dan verwacht. Volgens een nieuwe raming van de Japanse overheid groeide de vierde economie ter wereld in de drie maanden tot en met juni met 0,3 procent ten opzichte van de voorgaande periode. Economen hadden gerekend op een groei van 0,1 procent.
5 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei van China vertraagt, wijzen nieuwe cijfers over de industrie, investeringen en winkelverkopen uit. De op een na grootste economie van de wereld ondervindt hinder van de invoerheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump heeft ingevoerd op de meeste Chinese producten. Ook remden hevige regenval, overstromingen en hitte de groei.
5 uur geleden