Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Horecaondernemers protesteren maandag in Den Haag

Horecaondernemers protesteren maandag in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Horecaondernemers gaan maandag protesteren in Den Haag. Ze willen meer financiële steun van de overheid voor het verlies aan omzet vanwege de coronamaatregelen.

Donderdag lekte uit dat de regeringscoalitie honderden miljoenen euro's extra wil uitrekken voor steun aan onder meer bedrijven in sectoren die het nog steeds zwaar hebben door de coronacrisis. De partijen willen dat bedrijven die 70 procent van hun omzet verliezen, een groot deel (85 procent) van hun vaste lasten vergoed krijgen.

Maar voor de Horeca Alliantie is dat onvoldoende. Die wil een financiële compensatie tot 100 procent. "De horeca verdient echte stéun voor haar medewerking; volledige steun en géén doffe dreun," aldus de Horeca Alliantie.

Koekamp

De horecaondernemers komen maandag rond het middaguur bijeen op de Koekamp, naast het Malieveld. Daar zullen onder anderen Hans Biesheuvel van Ondernemend Nederland, horecaondernemer Khalid Oubaha en PVV-leider Geert Wilders hen toespreken. Ook wordt er vermoedelijk een manifest aan staatssecretaris Mona Keijzer (Economische Zaken) overhandigd.

In de Horeca Alliantie zitten onder meer de Vereniging Chinese-Aziatische Horeca Ondernemers (VCHO), de Vereniging Professionele Frituurders (ProFri) en het Nederlands Horeca Gilde (NHG).

Meer uit Binnenland

Koning bezoekt geboorteplaats prins Claus met moeder en broer

HITZACKER (ANP) - Koning Willem-Alexander, prinses Beatrix en prins Constantijn hebben zondag een bezoek gebracht aan Hitzacker, de geboorteplaats van prins Claus. Het bezoek aan Duitsland was ter gelegenheid van de 100e geboortedag van de in 2002 overleden prins. Het drietal poseerde onder meer voor een borstbeeld van Claus, dat in 2005 werd onthuld door toenmalig koningin Beatrix.

15 minuten geleden
Ramp Nepal herdacht op de Dam in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zijn zondagmiddag de slachtoffers herdacht van de ramp in Nepal. De organisatie van de herdenkingsbijeenkomst is tevreden over de opkomst. Tussen de 200 en 300 mensen waren aanwezig bij de herdenking op de Dam, zegt organisator Shashi Paudyal. "Het is een ramp die zijn weerga niet kent en die diepe sporen nalaat." Bezoekers uit de Nederlandse en de Nepalese gemeenschap kwamen volgens hem hun solidariteit betuigen.

38 minuten geleden
Vrouw (65) dood gevonden in Middenbeemster, man (29) aangehouden

MIDDENBEEMSTER (ANP) - De politie heeft zaterdagavond in Middenbeemster een 65-jarige dode vrouw gevonden in een woning aan de Loeffendijk. Een 29-jarige man uit Middenbeemster is aangehouden, meldt de politie.

3 uur geleden
26-jarige Belg in Amsterdam aangehouden voor geweld Overasselt

OVERASSELT (ANP) - Voor het grove geweld eerder deze week in het Gelderse Overasselt is een nieuwe aanhouding verricht. Het gaat om een 26-jarige Belg, meldt de politie. Hij is vrijdag aangehouden in Amsterdam.

5 uur geleden
Opnieuw explosie in door conflicten geteisterd Zaandam

ZAANDAM (ANP) - In Zaandam is zondagochtend opnieuw een explosief afgegaan. De ontploffing vond in de nacht van zaterdag op zondag even voor 02.00 uur plaats bij een woning aan de Rode Zee. De politie vermoedt dat de dader een jongen is die op een bromfiets is weggevlucht.

5 uur geleden
Herdenking beveiliger Overasselt geschrapt vanwege 'veiligheid'

NIJMEGEN/OVERASSELT (ANP) - De herdenking zondag in Nijmegen van de beveiliger die afgelopen week werd doodgeschoten in Overasselt gaat niet door. Studentenvereniging Carolus Magnus, die de bijeenkomst wilde organiseren, zegt dat de afgelasting is "vanwege veiligheidsoverwegingen".

5 uur geleden
Politieonderzoek Overasselt gaat ook zondag weer verder

OVERASSELT (ANP) - Het onderzoek in Overasselt na het grove geweld eerder deze week is zondag weer hervat. "We treffen nog steeds voorwerpen aan die bij het incident horen", meldt de politie. Om wat voor voorwerpen het gaat, maakt de politie niet bekend.

6 uur geleden