
Horecabranche: vertrek Wiebes helpt crisisaanpak niet
AMSTERDAM (ANP) - De gevolgen van het vertrek van minister Eric Wiebes van Economische Zaken voor de aanpak van de coronacrisis zijn nog onduidelijk, "maar het maakt de zaken er niet gemakkelijker op". Dat zegt voorzitter Robèr Willemsen van horecabranchevereniging Koninklijke Horeca Nederland (KHN) in een reactie op de val van het kabinet. Wiebes zal geen deel meer uitmaken van het demissionaire kabinet.
De horeca is een van de hardst getroffen sectoren door de coronapandemie, doordat eet- en drinkgelegenheden al maanden gedwongen dicht zijn om besmettingen te voorkomen. Het ministerie van Economische Zaken zit samen met twee andere ministeries middenin onderhandelingen over ruimere steun aan benadeelde ondernemers.
"De val van het kabinet moet niet ten koste gaan van het coronacrisisbeleid. Wij gaan ervan uit dat het kabinet in zijn totaliteit zich in blijft zetten voor de aanpak van de coronacrisis", zegt Willemsen. "Economische Zaken en Klimaat is hét departement dat voor ondernemers zou moeten staan. Als de baas daarvan opstapt, helpt dat niet. Ik hoop dat iedereen daar zijn werk goed kan blijven doen."
KHN had donderdag nog een "goed gesprek" met staatssecretaris Mona Keijzer. "Zij gaf toen aan dat het niet om kwartjes zou gaan", zegt Willemsen, die pleit voor veel ruimere tegemoetkomingen in loonkosten en vaste lasten voor horecaondernemers. "Er staat nog niets op papier, maar het ziet er naar uit dat het de goede kant op gaat." Minister Cora van Nieuwenhuizen (Infrastructuur en Waterstaat) neemt het beheer van Wiebes ministerie over, zo werd bekend.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Koning Willem-Alexander was woensdag met het zeilschip Groene Draeck aanwezig op SAIL in Amsterdam. Hij arriveerde rond 17.50 uur in de IJhaven, omringd door politieboten en politie op jetski's, en voer daar een rondje. Aan het bezoek was vooraf geen ruchtbaarheid gegeven.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen met ADD of ADHD hoeven vanaf 1 april volgend jaar geen verplichte medische keuring meer te ondergaan voor het halen van hun rijbewijs. Na onderzoek constateert het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR) dat die keuringen disproportioneel zijn.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - De rechtbank heeft het wrakingsverzoek van de advocaten van de zoon van Marengo-hoofdverdachte Ridouan Taghi afgewezen. Volgens de advocaten van Faissal T. hadden de rechters de schijn van vooringenomenheid gewekt door alle onderzoekswensen af te wijzen, net als de verzoeken om getuigen te horen. De wrakingskamer oordeelt dat "deze beslissing in hoger beroep kan worden getoetst, maar geen grond voor wraking kan opleveren". Er hoeven dus geen nieuwe rechters aangesteld te worden om de zaak te behandelen.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Door een defecte bovenleiding rijden er tot naar verwachting woensdag 16.15 uur geen treinen tussen de stations Delft en Rotterdam Centraal, meldt de NS. Aanvankelijk dacht de vervoerder dat de stremming tot 19.15 uur zou duren.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Clipper Stad Amsterdam, die de SAIL-In Parade aanvoert, is woensdagmiddag even voor 14.30 uur aangekomen in Amsterdam. De driemaster, met onder anderen burgemeester Femke Halsema, prins Maurits en prinses Marilène aan boord, werd in de IJhaven verwelkomd met een saluutschot vanaf de kop van de Sixhaven. Daarna klonk het Wilhelmus en werd rood-wit-blauwe rook afgeschoten.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Langs het IJ in Amsterdam staan rijendik bezoekers voor de intocht van SAIL. Achter het Centraal Station en aan de noordkant bij Filmmuseum EYE hebben zich veel mensen verzameld om de parade van tallships en historische schepen te zien. Ook op andere plekken langs de kades is het druk. Veel mensen zitten te picknicken en de sfeer is gemoedelijk.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet overweegt "een aantal dagen" langer dan gepland voedsel te droppen in Gaza, aldus demissionair minister Caspar Veldkamp van Buitenlandse Zaken. Dat zei hij woensdag na een kabinetsoverleg over de komende begroting. Sinds twee weken wordt een Nederlands militair transportvliegtuig vanuit Jordanië ingezet om met andere landen hulpmiddelen met parachutes in het Palestijnse gebied te droppen.
5 uur geleden