Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Horecabranche 'opgelucht' over schrappen coronamaatregelen

Horecabranche 'opgelucht' over schrappen coronamaatregelen

WOERDEN (ANP) - Koninklijke Horeca Nederland (KHN) is "enorm blij en opgelucht" dat zo goed als alle coronamaatregelen later deze maand komen te vervallen. "Nu het einde van de epidemie in zicht is, kunnen we ons bij het kabinet vol gaan inzetten op het herstel van de horeca. Aan het doorzettingsvermogen en de veerkracht van de mensen in de branche zal het niet liggen", reageert voorzitter Robèr Willemsen in een verklaring.

Op dit moment gelden er in bepaalde delen van de horeca nog restricties die binnenkort verdwijnen. Bijvoorbeeld clubs mogen weliswaar volgens de normale sluitingstijden open, maar daar waar binnen in een ruimte meer dan 500 personen zonder vaste plek aanwezig zijn geldt nog een testplicht. Dit wordt ook wel 1G genoemd. KHN drong afgelopen tijd al bij het kabinet op aan om deze nog bestaande beperkingen los te laten.

Willemsen denkt dat de komende tijd voor zijn branche vooral in het teken zal staan van het herstel. "Er is nog een lange weg te gaan voordat de branche weer op het niveau van voor de coronacrisis zit", benadrukt hij. Volgens KHN kampen de meeste horecaondernemers nog met grote kasstroomproblemen. Ook is er vaak weinig geld om te investeren en onvoldoende omzet om betalingsachterstanden in te lopen.

KHN kwam onlangs al met suggesties om de branche duurzaam te helpen herstellen. Dan gaat het bijvoorbeeld om schuldsanering en het opzetten van een speciaal investerings- of transitiefonds.

Meer uit Binnenland

België eist stemming over songfestival, anders geen deelname

WENEN (ANP) - De Vlaamse omroep VRT wil dat de omroepen die zijn aangesloten bij de European Broadcasting Union (EBU) gaan stemmen over welke landen mogen meedoen aan het Eurovisie Songfestival. Ook wil de Vlaamse zender een duidelijke stellingname tegen oorlog en geweld. Als dat niet gebeurt, stuurt België volgend jaar geen kandidaat.

5 uur geleden
Canadese opvarende Hondius test positief op hantavirus

VICTORIA (ANP) - Een Canadese opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat meldt omroep CBC op basis van een Canadese gezondheidsfunctionaris.

6 uur geleden
Demonstranten blokkeren spoorlijn haven Rotterdam opnieuw

BARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.

10 uur geleden
Protesten in veel steden, ook tegengeluiden

DEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.

13 uur geleden
Tientallen jongeren vallen politie aan op kermis Purmerend

PURMEREND (ANP) - De politie is vrijdagavond op een kermis in Purmerend aangevallen door tientallen jongeren. Dat gebeurde nadat agenten een grote vechtpartij tussen meerdere jonge mensen hadden gestopt. Een deel van de groep keerde zich tegen de politie en bekogelde die met vuurwerk en stenen.

13 uur geleden
Presentator Bas Westerweel (62) onverwachts overleden

ENSCHEDE (ANP) - Radio- en televisiepresentator Bas Westerweel is onverwacht overleden op 62-jarige leeftijd. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van RTL Boulevard. Westerweel overleed in de nacht van donderdag op vrijdag in zijn slaap.

13 uur geleden
Flinke rijen voor nieuw horloge, winkels rest van de dag dicht

DEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.

16 uur geleden