Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Horecabranche: kabinet houdt ons in gijzeling

Horecabranche: kabinet houdt ons in gijzeling

AMSTERDAM (ANP) - De horeca wordt "in gijzeling gehouden" nu er nog geen zicht is op de opening van eet- en drinkgelegenheden. Dat zei algemeen directeur Dirk Beljaarts van belangenorganisatie Koninklijke Horeca Nederland (KHN) in een reactie op de persconferentie van premier Mark Rutte en minister Hugo de Jonge.

De bewindslieden maakten bekend dat er geen versoepelingen van de coronamaatregelen komen, dus ook niet voor de sinds medio oktober gesloten horecagelegenheden. Volgens Rutte blijft het risico op besmettingen in cafés en restaurant reëel, omdat mensen er vaak langer dan 15 minuten binnen zijn in een kleinere ruimte.

Beljaarts vindt die argumentatie niet kloppen, omdat er ook grote horecagelegenheden zijn en bij bijvoorbeeld kappers mensen ook langer dan een kwartier binnen zitten. "Het kabinet houdt de horeca gegijzeld zonder dat daar een wetenschappelijke onderbouwing voor is", zegt hij. Het gegeven dat het ministerie van Economische Zaken een notitie opstelde die impliceert dat de horecasluiting niet bijdraagt aan het tegengaan van besmettingen, maakt de bekendmakingen "extra zuur".

Bevestiging

"Die notitie zagen wij als bevestiging van wat wij al lange tijd beargumenteren. Als je de horeca zou openen zou dat bijdragen aan het verlagen van het aantal besmettingen", aldus Beljaarts. "Veel ondernemers hebben uitgekeken naar deze persconferentie om te besluiten wat ze gaan doen. Doorgaan met de onderneming of niet? Nog eens pensioen aanbreken om nog even door te gaan?" Het ministerie van EZK stelt uitdrukkelijk dat de bewuste notitie incompleet was, omdat de analyse erachter niet sluitend zou zijn.

Beljaarts baalt ook dat Rutte gecontroleerde proeven aankondigde met meer publiek bij cultuurinstellingen en sportwedstrijden, terwijl er geen proeven bij horeca worden gehouden. Een eerder plan van KHN om met verschillende horecalocaties te experimenteren strandde volgens hem in Den Haag.

KHN pleit zelf voor veel ruimere steun voor getroffen horecabedrijven, met een volledige vergoeding van alle vaste lasten gedurende de gedwongen sluiting. Beljaarts merkt dat het kabinet meer richting die eisen beweegt, ook omdat politieke partijen steeds meer roepen om ruimere steun voor de horeca. Woensdag geven de ministeries van Economische Zaken, Financiën en Sociale Zaken meer informatie over coronasteun.

Meer uit Binnenland

Honderden dansen op Amsterdamse Dam na dood Khamenei

AMSTERDAM (ANP) - Honderden mensen dansen en klappen zondagmiddag op de Dam in Amsterdam na de aanvallen van de VS en Israël op Iran en de dood van ayatollah Ali Khamenei en andere prominenten van zijn regime. Velen dragen Iraanse vlaggen van voor de revolutie bij zich, ziet een ANP-verslaggever.

12 minuten geleden
Zo'n tweehonderd feestende mensen bij Iraanse ambassade Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Bij de Iraanse ambassade in Den Haag vieren zo'n tweehonderd mensen feest na de dodelijke aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op het regime van Iran. Meerdere kopstukken, onder wie ayatollah Ali Khamenei, kwamen daarbij om. Het Iraanse volkslied klinkt en er is een metersgrote Iraanse vlag uitgerold waarmee wordt gedanst, ziet een ANP-verslaggever.

1 uur geleden
Buitenlandse Zaken ontvangt 1000 telefoontjes uit Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft ongeveer duizend informatieverzoeken gekregen van Nederlanders in het Midden-Oosten. De mensen maken zich zorgen over hun veiligheid of vragen naar mogelijkheden om te vertrekken.

1 uur geleden
Iraanse academici: volk moet landsbestuur kiezen

DEN HAAG (ANP) - Nu de leider van Iran gedood is, is het van groot belang dat de Iraanse bevolking zelf bepaalt hoe het bestuur van het land eruit gaat zien. Dat zegt Shahin Sultany Taied, voorzitter van de Vereniging van Iraanse Academici in Nederland. "Mijn landgenoten vechten voor een Iraanse republiek met democratie, vrijheid en gelijkheid voor iedereen."

4 uur geleden
Ook Nederlandse ambassade in Jordanië gesloten voor publiek

DEN HAAG (ANP) - Ook de Nederlandse ambassade in Amman, de hoofdstad van Jordanië, blijft zondag uit voorzorg gesloten voor publiek. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Dit in verband met de veiligheidssituatie in de regio. Zaterdag werd al bekend dat de ambassades in de Iraanse hoofdstad Teheran en Koeweit om dezelfde reden gesloten blijven.

5 uur geleden
Pianist en componist Jan Huydts (89) overleden

HILVERSUM (ANP) - Pianist, componist en jazzpedagoog Jan Huydts is op 89-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zondag aan het ANP gemeld. Hij overleed vrijdag in zijn woonplaats Hilversum.

7 uur geleden
Weeronline: maart veel zachter dan normaal

HOUTEN (ANP) - Maart begint met zacht lenteweer. Overdag stijgt de temperatuur deze maand naar 11 tot 16 graden, al kan het in de nachten fris zijn, met regionaal nog kans op lichte vorst. Pas tegen het einde van de maand keert een "normaal weertype" terug, meldt Weeronline.

8 uur geleden