Horeca wil weer gratis coronatests voor personeel
DEN HAAG (ANP) - Koninklijke Horeca Nederland (KHN) wil dat horecabedrijven weer gratis zelftests krijgen voor het personeel. Als horecapersoneel zichzelf snel en preventief kan testen, dan kan dat veel onzekerheid, onnodige quarantaine en extra kosten voorkomen. KHN vindt dat de overheid de kosten van de zelftesten op zich moet nemen.
Tot eind juli kon horecapersoneel zich testen op corona met gratis sneltests, vergoed door de overheid. Ook was er de mogelijkheid om een snelle antigeentest te doen via Spoedtest.nl, met op dezelfde dag een uitslag, maar die optie is geëindigd voor alle branches. KHN heeft nog geprobeerd die regeling te behouden, maar de overheid ging daar niet in mee.
Daarom moeten de zelftests per direct weer gratis worden, zegt de woordvoerder van KHN. Want het voorkomt extra kosten voor onnodige verzuimdagen door het wachten op de GGD-uitslagen of dure testkosten voor de werkgever.
KHN ziet dat het vrijwillig testen goed werkt en dat het kabinetsadvies om regelmatig te testen zo wordt opgevolgd. Over het tonen van vaccinatiebewijzen door klanten en personeel laat KHN zich niet uit. "Dat is aan het politieke debat."
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Olie- en gasconcern Shell heeft in het afgelopen kwartaal de winst verdubbeld door de hoge olie- en gasprijzen als gevolg van de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten.
11 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - AB InBev, de bierbrouwer achter merken als Corona, Jupiler en Stella Artois, heeft in het derde kwartaal meer omzet en winst geboekt. De hoeveelheid verkochte dranken nam slechts licht toe, wat erop wijst dat de grote brouwer hogere prijzen rekende voor zijn bier.
15 minuten geledenSON (ANP) - Het verzuim op de werkvloer is in september gestegen naar 4,9 procent, van 4,6 procent in augustus. In september 2025 lag dit percentage nog op 4,7 procent, meldden de arbodiensten HumanCapitalCare en ArboNed, die samen bijna 1 miljoen werknemers ondersteunen.
34 minuten geledenSEOUL (ANP/DPA) - Het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung boekte in het afgelopen kwartaal een recordwinst door een aanhoudend sterke vraag naar halfgeleiders. De winst schoot omhoog tot 107,4 biljoen won (72 miljard euro), bijna negen keer zo veel als in hetzelfde kwartaal een jaar eerder.
49 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - ING gaat wereldwijd vierhonderd banen schrappen bij zijn zakenbank. Het financiële concern wil die divisie wat afslanken, maakte het donderdag bekend bij de presentatie van de kwartaalcijfers. Dat moet het volgens topman Steven van Rijswijk ook eenvoudiger maken voor klanten om zaken te doen met de bank.
52 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse economie is sterk afhankelijk van onmisbare grondstoffen die vooral in China worden verwerkt. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Op basis van eigen onderzoek concludeert het statistiekbureau dat materialen met het grootste risico voor Nederland voor het grootste deel door China worden verwerkt.
1 uur geledenSARASOTA (ANP/RTR) - Nieuws- en dataorganisatie Bloomberg zou een van de klanten zijn die op socialmediaplatform Truth Social eerder toegang krijgen tot berichten van de president. Dat schrijft persbureau Reuters, dat op basis van ingewijden ook handelsondernemingen Susquehanna International Group en Jump Trading aanwijst als gebruikers van de dienst Truth API.
4 uur geleden