Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Horeca 'teleurgesteld' over verlenging lockdown

Horeca 'teleurgesteld' over verlenging lockdown

WOERDEN (ANP) - Koninklijke Horeca Nederland (KHN) is "teleurgesteld" over het besluit van het kabinet om de lockdown tot 2 maart te verlengen. De branchevereniging van de horeca mist opnieuw perspectief, zegt KHN-voorzitter Robèr Willemsen. "De routekaart die net verschenen is dicht ik maar dezelfde kwaliteit toe als het test- en vaccinatiebeleid. Daar kunnen we ook niet zoveel mee."

"In deze routekaart staan nog steeds de fouten die men tijdens de eerste lockdown nam door niet na te denken", stelt Willemsen. Dan gaat het om het bekijken van de grootte van horecazaken en het veel te lang in stand houden van beperkingen, zegt de voorzitter.

De vereniging blijft perspectief missen en betreurt het dat het kabinet geen oog lijkt te hebben voor de 'slimme' oplossingen waar de branche al maanden geleden mee kwam. KHN ziet mogelijkheden op terrassen, maar ook binnen, door op de aantallen bezoekers en ventilatie in de horecazaken te letten. "We proberen al die tijd al om tafel te komen", zegt Willemsen, maar "als deze routekaart tevoorschijn komt is het de vraag of het kabinet wil luisteren".

Verlengd tot 2 maart

Dinsdagavond maakte premier Mark Rutte bekend dat de lockdown verlengd wordt tot 2 maart. Voor alle winkels geldt vanaf 10 februari de mogelijkheid tot het afhalen van bestellingen. Dat mag alleen buiten. Ook zit er vier uur tussen het plaatsen van een bestelling en het ophalen, "om funshoppen te voorkomen", aldus de premier.

Middelbare scholen blijven tot zeker 1 maart gesloten. Over de avondklok, die op 10 februari afloopt, laat het kabinet zich adviseren door het Outbreak Management Team en neemt het eind deze week een besluit.

Meer uit Binnenland

Dode vrouw gevonden in Amsterdam, politie gaat uit van misdrijf

AMSTERDAM (ANP) - De politie gaat ervan uit dat een overleden vrouw die vrijdagochtend is gevonden in het water aan de Amsteldijk in Amsterdam-Zuid door een misdrijf om het leven is gekomen. Het gaat om een 29-jarige vrouw uit Amsterdam die sinds zondag 4 oktober werd vermist.

57 minuten geleden
1,1 miljoen euro aan donaties voor noodlijdend zeehondencentrum

LAUWERSOOG (ANP) - Het in financiële nood verkerende Werelderfgoedcentrum Waddenzee (WEC) in Pieterburen heeft inmiddels 1,1 miljoen euro aan donaties binnengekregen. Dat zei Sander van Dijk, hoofd educatie van het WEC, vrijdagavond in het EO-radioprogramma Dit is de Dag.

1 uur geleden
Brussel moet met aangescherpte migratievoorstellen komen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie moet van de EU-lidstaten met aangescherpte migratievoorstellen komen, zo willen de EU-regeringsleiders. Die nieuwe voorstellen moeten zorgen voor nog betere bescherming van de Europese buitengrenzen tegen het bewust inzetten van migranten als politiek of geopolitiek drukmiddel, zei premier Rob Jetten na afloop van de tweedaagse EU-top.

1 uur geleden
Duizenden insulinepennen gestolen van groothandel

AMSTERDAM (ANP) - Vorige week zijn er duizenden insulinepennen gestolen van een Nederlandse groothandel, bevestigt een woordvoerder van Novo Nordisk na berichtgeving van het Financieele Dagblad. De maker van de pennen waarschuwt dat ze kunnen worden doorverkocht aan mensen die ze gebruiken tegen overgewicht. Dat kan volgens Novo Nordisk ernstige gezondheidsrisico's met zich meebrengen.

2 uur geleden
Twee genomineerden Joost Zwagerman Essayprijs weg om AI-gebruik

AMSTERDAM (ANP) - Twee van de vijf genomineerde essays voor de Joost Zwagerman Essayprijs dingen niet meer mee naar de prijs. De jury meldde vrijdag dat een scan met AI-detector Pangram heeft uitgewezen dat de teksten (deels) met behulp van kunstmatige intelligentie tot stand zijn gekomen. De auteurs van deze essays hebben hun inzendingen ingetrokken. Een en ander volgde op een melding van studentenblad Propria Cures.

2 uur geleden
Bouwsector ziet te weinig geld voor goed onderhoud infrastructuur

ZOETERMEER (ANP) - Bouwend Nederland stelt dat het grootste probleem met de nieuwe infrastructuurkeuzes van het kabinet niet is opgelost. Er is en blijft volgens de brancheorganisatie te weinig geld om de huidige infrastructuur goed te onderhouden.

2 uur geleden
Ov Rotterdam blijft gratis voor ouderen met smalle beurs

ROTTERDAM (ANP) - Rotterdamse AOW'ers met weinig geld kunnen gratis met het openbaar vervoer in de stad blijven reizen. Dat hebben de gemeente en de vervoerders RET en EBS afgesproken. Het gaat om zo'n 20.000 AOW'ers met een inkomen tot 110 procent van het wettelijk sociaal minimum. Het budget voor de regeling, die waarschijnlijk op 1 maart volgend jaar ingaat, wordt beschikbaar gesteld aan de vervoerders.

3 uur geleden