Horeca 'puzzelt' met roosters door ziekteverzuim en quarantaine
AMSTERDAM (ANP) - De horeca worstelt met het invullen van de roosters vanwege het hoge ziekteverzuim onder personeel door de snelle verspreiding van de omikronvariant en de quarantaineregels tegen het virus. Horecaondernemers geven aan dat het "puzzelen" is om de personeelsbezetting van cafés en restaurants rond te krijgen, nu de horeca weer tot 22.00 uur geopend mag blijven, blijkt uit een rondgang.
"Het is echt elke dag een beetje puzzelen door het verzuim. Als we alles vandaag rond hebben, kan het morgen weer heel anders zijn", zegt de Amsterdamse horecaondernemer Pim Evers. "Maar we kunnen de roosters nog wel rond krijgen. Daarbij helpt het eigenlijk enigszins dat we maar tot 22.00 uur open mogen blijven, wat toch wat druk van de bezetting haalt."
De Rotterdamse horecaondernemer Derk Jan Wooldrik laat eveneens weten dat het tot dusver nog lukt met het inplannen van roosters. "Maar we bevinden ons wel op glad ijs. Ik spring zoveel mogelijk zelf bij. We zijn van het ene uiterste naar het andere gegaan. We stonden eerst volledig stil en nu geven we weer plankgas. Ik wil niet dat het personeel overbelast raakt, want dat is mij goud waard. Dan zetten we maar een stop op de reserveringen."
Niet te doen
Laurens Meyer, met tientallen horecazaken door het hele land, zegt dat vooral de quarantaineregels het moeilijk maken. "Met ziekteverzuim hebben we altijd wel te maken, maar nu zitten mensen die gewoon gezond zijn thuis. Dat is een probleem. We hadden al krapte en dan komt dat er nog bovenop. We kunnen wel gelukkig overal open. Dat is de eerste prioriteit. Maar we zullen moeten leren leven met dit virus. Nu hobbelen we maar achter de kar aan."
De Amsterdamse horecabaas Riad Farhat zit zelf met een coronabesmetting thuis in isolatie, met milde klachten. Hij heeft wel zaken moeten sluiten of de openingstijden moeten aanpassen vanwege personeelstekort. "Het gaat in heel Nederland hard met omikron. Het is niet te doen, dus we zullen moeten leren leven met corona. Ik denk dat het een wijs besluit zou zijn om alles gewoon open te gooien, net zoals we zien in andere Europese landen."
Koninklijke Horeca Nederland (KHN) spreekt van een herkenbaar beeld. "Ook de horecabranche heeft te kampen met een hoog ziekteverzuim onder medewerkers als gevolg van corona. Met het reeds bestaande personeelstekort in de branche is dit een extra uitdaging voor ondernemers", aldus een verklaring van KHN.
Meer uit Binnenland
WINTERSWIJK (ANP) - Voorzitter Auke Spijkstra van de Winterswijkse IJsvereniging is tevreden met de eerste marathon op natuurijs die dit jaar werd gehouden op de schaatsbaan De Witte Poorte. "Het is hartstikke goed gegaan, iedereen is heel blij", zei hij bij de finish van de schaatsbaan in Winterswijk, waar de marathon van de mannen net was afgelopen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De kerstdagen zijn sinds het begin van de metingen nog nooit zo zonnig verlopen als dit jaar. Volgens Weeronline scheen de zon op beide kerstdagen 6,7 uur in De Bilt. Tegelijkertijd is het de koudste kerst sinds het jaar 2000.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De kerstdagen zijn sinds het begin van de metingen nog nooit zo zonnig verlopen als dit jaar. Weeronline becijfert dat de zon op beide kerstdagen 6,7 uur scheen in De Bilt. Tegelijkertijd is het volgens de weersite de koudste kerst sinds het jaar 2000, met een gemiddelde temperatuur van 1,5 graden.
7 uur geledenLICHTENVOORDE (ANP) - Vijftig huizen aan het Marishof in Lichtenvoorde (Gelderland) zijn tweede kerstdag enkele uren ontruimd geweest na de vondst van explosief materiaal in een woning. De Explosieven Opruimingsdienst Defensie heeft de explosieven buiten Lichtenvoorde tot ontploffing gebracht, meldde veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. De bewoners konden daarna weer terug naar huis.
7 uur geledenTILBURG (ANP) - Tilburgse jongeren hebben woensdagavond hulpverleners en een geparkeerde politieauto beschoten met vuurwerk. Dat meldt de politie vrijdag. Drie minderjarigen zijn aangehouden en vanaf het politiebureau zijn hun ouders gebeld. De jongeren worden doorverwezen naar HALT en hebben tot na oud en nieuw een gebiedsverbod gekregen.
10 uur geledenEDE (ANP) - De man die ervan wordt verdacht op eerste kerstdag in Ede op een ruziënde groep mensen te zijn ingereden, is een 64-jarige man uit de Gelderse plaats. De drie mensen die gewond raakten, zijn bekenden van hem. Het gaat om mannen van 30, 40 en 51 jaar, eveneens uit Ede. Over de precieze relatie tussen de mensen doet de politie geen uitspraken.
11 uur geledenWENEN (ANP) - In de Oostenrijkse hoofdstad Wenen is een 23-jarige Nederlander aangehouden tegen wie een Europees arrestatiebevel liep. De man werd gezocht voor ontvoering, gijzeling en roof en moet daarvoor in Nederland nog een gevangenisstraf van twaalf jaar uitzitten.
11 uur geleden