Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Horeca pleit voor 'reparatie' NOW-regeling

Horeca pleit voor 'reparatie' NOW-regeling

AMSTERDAM (ANP) - De noodregeling om ondernemers tijdens de coronacrisis uit de brand te helpen, kampt met een aantal hiaten waardoor gedupeerde ondernemers toch op kosten worden gejaagd. Daarvoor waarschuwt Koninklijke Horeca Nederland (KHN) die meent dat regelingen rooskleuriger zijn voorgesteld dan nu in de praktijk blijkt.

KHN wijst onder meer op de NOW-regeling waarbij 90 procent van de loonkosten van gedupeerde ondernemers vergoed zouden worden in de maanden van omzetverlies. KHN merkt onder meer op dat januari als vergelijkingsmaand is genomen. "Als het mee zit, dan krijgt men na het afrekenen van het voorschot maximaal 75 procent van alle loonkosten vergoed en in veel horecasituaties zal dit vooral tegenvallen", aldus KHN.

Om de regeling "werkbaar" te maken voor de horecabranche, pleit KHN voor verschillende aanpassingen. Zo zou beter gekeken moeten worden naar daadwerkelijke loonkosten en zou het mogelijk moeten worden om vakantiegeld later uit te betalen. Ook zouden vakantiedagen ingezet moeten kunnen worden als een soort van werknemersrisico.

Verder pleit KHN voor kwijtschelding van bepaalde belastingverplichtingen. Ook de veranderingen die met de Wet arbeidsmarkt in balans gepaard gaan, pakken volgens KHN nu negatief uit voor ondernemers. De werkgeversverplichting om een werknemer met een oproepovereenkomst na 12 maanden een aanbod te doen van het gemiddelde aantal uren, pakt volgens de branchevereniging negatief uit. Ook de hogere WW-premieafdracht speelt bedrijven parten. KHN pleit voor uitstel van bepaalde regelplicht, maar ook structurele wijzigingen.

Meer uit Financieel

Nog lege schappen in Albert Heijn-winkels door Nederland

DEN HAAG (ANP) - In verschillende Albert Heijn-vestigingen in Nederland zijn donderdag nog lege schappen te zien van verse producten, zoals groente en fruit. Wel lijkt het erop dat er weer meer wordt bijgevuld, nu het herstel van de leveringen aan supermarkten is ingezet.

9 minuten geleden
TSMC boekt opnieuw recordwinst door sterke vraag naar AI-chips

HSINCHU (ANP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese TSMC, 's werelds grootste producent van geavanceerde chips voor AI-toepassingen, heeft in het derde kwartaal van 2026 opnieuw een recordwinst geboekt. Het is het zesde kwartaal op rij dat de belangrijke klant van de Nederlandse chipmachinefabrikant ASML een recordwinst heeft behaald.

26 minuten geleden
Fastned voert bouwtempo nieuwe laadstations op

AMSTERDAM (ANP) - Uitbater van laadstations voor elektrische auto's Fastned zegt het bouwtempo van nieuwe stations te versnellen. De exploitant heeft momenteel 65 laadstations in aanbouw, bijna het dubbele aantal ten opzichte van vorig jaar.

41 minuten geleden
Groothandel Sligro merkt dat consument minder vaak uit eten gaat

VEGHEL (ANP) - Groothandelsbedrijf Sligro, een belangrijke leverancier aan de Nederlandse horeca, blijft last houden van consumenten die terughoudender zijn met hun bestedingen in restaurants en cafés. De omzet van het bedrijf liep in het afgelopen kwartaal iets terug.

44 minuten geleden
Beurzen Zuid-Korea en Japan onderuit door uitverkoop chipaandelen

SEOUL/TOKIO (ANP) - De beurzen in Zuid-Korea en Japan zijn donderdag hard onderuitgegaan. Vooral de chipbedrijven gingen in de uitverkoop na de forse koersverliezen in de Amerikaanse chipsector op woensdag. De chipaandelen zijn dit jaar sterk in waarde gestegen dankzij de grote vraag naar chips voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI).

53 minuten geleden
Organisaties eind november tegenover Meta in kort geding om bril

AMSTERDAM (ANP) - De Consumentenbond, Offlimits en The Firewall staan op 26 november tegenover socialmediabedrijf Meta in de rechtbank van Amsterdam. Dat hebben de belangenorganisaties donderdag bekendgemaakt. De drie Nederlandse organisaties eisen in een kort geding dat Meta stopt met de verkoop van de Meta-bril zolang daarmee stiekem opnamen kunnen worden gemaakt.

56 minuten geleden
Navigatiebedrijf TomTom schrapt ongeveer 200 banen

AMSTERDAM (ANP) - Navigatiedienstverlener TomTom gaat ongeveer tweehonderd banen schrappen om de kosten te drukken en de organisatie "slagvaardiger" te maken. Het Nederlandse bedrijf, met wereldwijd 3300 mensen in dienst, verwacht dat de reorganisatie jaarlijks ongeveer 21 miljoen euro aan kostenbesparingen oplevert.

1 uur geleden