
Horeca pleit voor 'reparatie' NOW-regeling
AMSTERDAM (ANP) - De noodregeling om ondernemers tijdens de coronacrisis uit de brand te helpen, kampt met een aantal hiaten waardoor gedupeerde ondernemers toch op kosten worden gejaagd. Daarvoor waarschuwt Koninklijke Horeca Nederland (KHN) die meent dat regelingen rooskleuriger zijn voorgesteld dan nu in de praktijk blijkt.
KHN wijst onder meer op de NOW-regeling waarbij 90 procent van de loonkosten van gedupeerde ondernemers vergoed zouden worden in de maanden van omzetverlies. KHN merkt onder meer op dat januari als vergelijkingsmaand is genomen. "Als het mee zit, dan krijgt men na het afrekenen van het voorschot maximaal 75 procent van alle loonkosten vergoed en in veel horecasituaties zal dit vooral tegenvallen", aldus KHN.
Om de regeling "werkbaar" te maken voor de horecabranche, pleit KHN voor verschillende aanpassingen. Zo zou beter gekeken moeten worden naar daadwerkelijke loonkosten en zou het mogelijk moeten worden om vakantiegeld later uit te betalen. Ook zouden vakantiedagen ingezet moeten kunnen worden als een soort van werknemersrisico.
Verder pleit KHN voor kwijtschelding van bepaalde belastingverplichtingen. Ook de veranderingen die met de Wet arbeidsmarkt in balans gepaard gaan, pakken volgens KHN nu negatief uit voor ondernemers. De werkgeversverplichting om een werknemer met een oproepovereenkomst na 12 maanden een aanbod te doen van het gemiddelde aantal uren, pakt volgens de branchevereniging negatief uit. Ook de hogere WW-premieafdracht speelt bedrijven parten. KHN pleit voor uitstel van bepaalde regelplicht, maar ook structurele wijzigingen.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - De vrije sector huurmarkt zit nog altijd "compleet op slot", meldt woningplatform Pararius op basis van cijfers over het derde kwartaal. Door de hoge huurprijzen blijft een woning in de vrije sector voor veel woningzoekenden nagenoeg onbereikbaar. De organisatie ziet ook dat er nog steeds op grote schaal huurwoningen worden verkocht in plaats van opnieuw verhuurd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna de helft (45 procent) van de Nederlanders vreest voor negatieve financiƫle gevolgen van de energietransitie, meldt de ANWB op basis van onderzoek onder bijna 2000 mensen. Zij zijn vooral bezorgd over stijgende energiekosten. Dit geldt volgens de onderzoekers niet alleen voor huishoudens met een laag inkomen, maar ook voor bijna de helft van de modale inkomensgroep.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De vrije sector huurmarkt zit nog altijd "compleet op slot", meldt woningplatform Pararius op basis van cijfers over het derde kwartaal. Door de hoge huurprijzen blijft een woning in de vrije sector voor veel woningzoekenden nagenoeg onbereikbaar. De organisatie ziet ook dat er nog steeds op grote schaal huurwoningen worden verkocht in plaats van opnieuw verhuurd.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bijna een op de vijf ondernemers verwacht een negatieve impact van de verkiezingen op hun bedrijf. Dat meldt ING na onderzoek onder ruim vijfhonderd zzp'ers en kleine bedrijven tot twintig werknemers. "Ondernemers willen vooruit, maar voelen zich geremd door politieke onzekerheid", zegt Arjen Hoekstra, directeur kleinzakelijk bij de bank.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bijna een op de vijf ondernemers verwacht een negatieve impact van de verkiezingen op hun bedrijf. Dat meldt ING na onderzoek onder ruim vijfhonderd zzp'ers en kleine bedrijven tot twintig werknemers. "Ondernemers willen vooruit, maar voelen zich geremd door politieke onzekerheid", zegt Arjen Hoekstra, directeur kleinzakelijk bij de bank.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten dinsdag weinig beweging zien. Beleggers schrokken van een bericht van de Amerikaanse Donald Trump op Truth Social, waarin hij uithaalde naar China. Hij dreigde met nieuwe handelsmaatregelen tegen China, omdat het land in zijn ogen te weinig Amerikaanse sojabonen koopt.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten overwegen geen bakolie uit China meer te kopen. Dit zei de Amerikaanse president Donald Trump dinsdag op zijn socialemediaplatform Truth Social. Het is een vergeldingsmaatregel omdat China volgens hem niet genoeg Amerikaanse sojabonen koopt.
9 uur geleden