Horeca overlegt met ministers over versoepelingen
DEN HAAG (ANP) - Volgens de horeca is er meer mogelijk dan alleen het openen van de terrassen zoals op 21 april mogelijk staat te gebeuren. Vertegenwoordigers van Koninklijke Horeca Nederland (KHN) praten later op donderdag met de demissionaire ministers Bas van 't Wout van Economische Zaken en Ferdinand Grapperhaus van Veiligheid en Justitie over eventuele verdere versoepelingen.
Volgens KHN is het mogelijk meer ruimte te geven voor ondernemen, zonder dat dit ten koste gaat van de bestrijding van het virus. Daarbij zou het kabinet ook duidelijkheid moeten scheppen. Burgemeesters van de grote steden pleitten onlangs al voor het openen van de terrassen, omdat de situatie in bijvoorbeeld stadsparken niet meer te handhaven is.
KHN blijft inzetten op snelle heropening van terrassen en andere horeca onder gelijke en werkbare omstandigheden. Daar waar er beperkingen zijn moeten ondernemers volgens KHN voor 100 procent worden gecompenseerd. KHN pleit ook voor het voortzetten van die steun ook na 30 juni als de meeste van de huidige maatregelen aflopen.
Meer uit Financieel
TOKIO (ANP) - Op de aandelenbeurzen van Japan en Zuid-Korea gingen de graadmeters maandag omhoog. Beleggers trokken zich op aan een bericht van nieuwssite Axios over gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran.
46 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Experts verwachten dat de woonboulevards ook dit jaar weer een kleine piek in bezoekers hebben op tweede paasdag. Hoewel het allang niet meer de aantallen van vroeger zijn, zoeken mensen volgens de kenners nog altijd naar vertier met het gezin. De laatste jaren lopen de bezoekersaantallen wel weer op.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kappers kiezen er steeds vaker voor om als zelfstandig ondernemer te werken. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van data uit het Handelsregister van de Kamer van Koophandel (KVK). Op 1 april staan er ruim 27.000 kappers ingeschreven als zzp'er bij de KVK, een stijging van 17 procent ten opzichte van vijf jaar eerder. Nu werkt meer dan driekwart van de ingeschreven kappers als zzp'er.
2 uur geledenWENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC+ is bezorgd over de kostbare aanvallen op energiefaciliteiten in het Midden-Oosten en de vrijwel volledige blokkade van de Straat van Hormuz voor de scheepvaart door Iran. Dat staat in een verklaring van de OPEC+ die is ingezien door persbureau Reuters. De OPEC+ vergadert zondag over de productie.
18 uur geledenKOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Het staatsolieconcern van Koeweit zegt dat een Iraanse drone-aanval zware schade heeft aangericht aan oliefaciliteiten in de Golfstaat. Volgens Kuwait Petroleum Corporation is er brand ontstaan bij olie-infrastructuur door de aanval.
20 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Landen van oliekartel OPEC+, geleid door Saudi-Arabië en Rusland, gaan hun productie verder verhogen te midden van de oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen olieprijzen. Volgens afgevaardigden van de OPEC+ tegen persbureau Bloomberg gaat het productievolume in mei met 206.000 vaten per dag omhoog. Zondagmiddag is er overleg van de OPEC+.
21 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De veertig grootste beursgenoteerde bedrijven van Duitsland in de DAX-index op de aandelenbeurs in Frankfurt gaan dit jaar een recordbedrag aan dividend uitkeren aan de aandeelhouders. Dat meldt advies- en accountantskantoor EY in een onderzoek. In totaal gaat het om een bedrag van 55,3 miljard euro, een stijging van bijna 6 procent vergeleken met vorig jaar.
23 uur geleden