Horeca in en rond Den Haag verwacht minder gasten rond NAVO-top
DEN HAAG (ANP) - Horecazaken in en bij Den Haag verwachten veel minder gasten vanwege de NAVO-top in juni. Mensen hebben restaurantreserveringen afgezegd en bedrijven vrezen omzetverlies, sommige zelfs wekenlang. De Rijksoverheid heeft mensen opgeroepen om van maandag 23 tot en met donderdag 26 juni de Randstad te mijden vanwege wegafsluitingen in en rond Den Haag.
Vorige maand werd de Johan de Wittlaan, een belangrijke doorgaande weg, al afgesloten tot begin augustus. Daar staan tijdelijke gebouwen voor de top, die op 24 en 25 juni plaatsvindt. Het strand van Scheveningen blijft tijdens de NAVO-top wel open, maar bij de Zanzibar Beachclub vrezen ze "het ergste", aldus een manager. "Wij denken dat we een ontzettende inkomstenderving gaan hebben. Ze gaan alles afsluiten, het wordt een verkeerschaos." Hij verwacht dat de situatie voor de strandtent pas in augustus weer normaal wordt.
Ook restaurant Steam, in Scheveningen en Noordwijk, verwacht "zeker" last te hebben van de NAVO-top en omzet te missen, vooral in Scheveningen. "Er gebeurt veel in Den Haag en Scheveningen en daardoor zoeken mensen het niet op. Het zorgt voor rustige weken, minder gasten en cancellingen door groepen en tours die besluiten naar een andere stad te gaan vanwege de top", zegt salesmarketeer Giuliano D'Alba. Ook rijden leveranciers niet rond de top.
Slechte bereikbaarheid
Restaurant De Landbouw overweegt tijdens de NAVO-top zelfs te sluiten, meldt eigenaar Anja Canters. "Als ik niet bereikbaar ben dan heeft het niet veel zin om personeel in te zetten en eten voor te bereiden." De N44, vlak bij het restaurant, is rond de top afgesloten. Om die reden hebben mensen hun reservering volgens haar al geannuleerd.
De top leidt volgens branchevereniging Koninklijke Horeca Nederland (KHN) tot zorgen bij sommige horecabedrijven. Bijvoorbeeld over de slechtere bereikbaarheid van het strand van Scheveningen, minder evenementen in juni of minder boekingen van zakelijke hotelgasten in de weken voor de top. KHN ziet wel een lichtpuntje. Mogelijk gaan de duizenden bezoekers aan het evenement op stap in de stad. "Zeker in de avonden zal de horeca hiervan kunnen profiteren", aldus een woordvoerster.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het Chinese verkoopplatform Temu heeft op verzoek van Nederlandse uitgeverijen tientallen producten van de website verwijderd met afbeeldingen uit populaire Nederlandse kinderboeken. Singel Uitgeverijen, dat onder meer boeken over Jip en Janneke en Woezel & Pip uitgeeft, heeft zaterdag een bericht hierover van De Grote Vriendelijke Podcast bevestigd.
13 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Anders dan in Nederland verloopt de aanleg van een groot waterstofleidingennetwerk in Duitsland volgens plan. De Duitsers begonnen dit jaar met de bouw van het landelijke netwerk en tot nu toe worden de bouwdeadlines gehaald, meldde de Duitse gasbrancheorganisatie FNB Gas.
16 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Net als in Nederland is rundvlees in de Verenigde Staten duurder dan ooit. Dit komt doordat het aantal runderen dat klaar is voor de slacht in de VS historisch laag is en de aanvoer onder druk staat.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Na de historische prijsstijging van 2024 zijn de cacaoprijzen op de wereldmarkt dit jaar met zo'n 50 procent gekelderd. Dit betekent echter niet dat de prijzen van chocoladerepen en bonbons binnenkort omlaag gaan.
19 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol is "volop bezig" met het nasturen van achtergebleven koffers na een storing in een deel van het bagagesysteem, zegt een woordvoerster van de luchthaven zaterdag. Het duurt nog "enkele dagen" voordat iedereen zijn koffer weer terug heeft. "Er wordt hard gewerkt om onze passagiers zo snel mogelijk hun bagage na te leveren", laat ook een woordvoerster van KLM weten.
20 uur geledenROCKY MOUNT (ANP/RTR) - De Amerikaanse economie heeft volgens president Donald Trump de weg omhoog gevonden, nu de inflatie afneemt en de prijsdruk op belangrijke goederen afzwakt.
22 uur geledenCHICAGO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing heeft de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA gevraagd zijn 777-vrachtvliegtuig tijdelijk vrij te stellen van een uitstootregel die eind 2027 ingaat. Daarbij verwijst Boeing naar een wereldwijd tekort aan dit soort brede vrachttoestellen.
1 dag geleden