Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Horeca in Denemarken om 22.00 uur dicht in strijd tegen corona

Horeca in Denemarken om 22.00 uur dicht in strijd tegen corona

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - Denemarken scherpt de maatregelen verder aan om een tweede golf van het coronavirus te voorkomen. De horeca zal vanaf zaterdag al om 22.00 uur sluiten en ook wordt het maximumaantal mensen dat bijeen mag komen verlaagd van honderd naar vijftig.

Premier Mette Frederiksen kondigde de nieuwe maatregelen vrijdag aan. Ze duren voorlopig tot zeker 4 oktober. Eerder deze week werden al voor hoofdstad Kopenhagen nieuwe maatregelen aangekondigd.

Ook in Denemarken loopt het aantal besmettingen weer op na het versoepelen van de lockdown die tussen maart en mei van kracht was. In de afgelopen 24 uur zijn 454 nieuwe besmettingen vastgesteld. Dat is bijna evenveel als het record van 473 uit april. Volgens Frederiksen is het reproductiegetal in het land momenteel 1,5. Dat betekent dat iedere tien besmette personen gemiddeld vijftien anderen aansteken.

Meer uit Buitenland

President Cuba: gedrag VS is intimiderend en arrogant

HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.

4 uur geleden
Doden in Libanon door Israëlische luchtaanvallen

BEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

4 uur geleden
Miljardendeal VS en Qatar over raketafweersystemen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.

5 uur geleden
Brief Trump aan Congres: vijandelijkheden met Iran zijn beëindigd

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".

5 uur geleden
VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken

WASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.

5 uur geleden
Axios: blokkade VS kost Iran al bijna vijf miljard dollar

WASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.

5 uur geleden
Trump verhoogt druk op Cuba met nieuwe sancties

WASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.

10 uur geleden