Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Horeca in Denemarken om 22.00 uur dicht in strijd tegen corona

Horeca in Denemarken om 22.00 uur dicht in strijd tegen corona

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - Denemarken scherpt de maatregelen verder aan om een tweede golf van het coronavirus te voorkomen. De horeca zal vanaf zaterdag al om 22.00 uur sluiten en ook wordt het maximumaantal mensen dat bijeen mag komen verlaagd van honderd naar vijftig.

Premier Mette Frederiksen kondigde de nieuwe maatregelen vrijdag aan. Ze duren voorlopig tot zeker 4 oktober. Eerder deze week werden al voor hoofdstad Kopenhagen nieuwe maatregelen aangekondigd.

Ook in Denemarken loopt het aantal besmettingen weer op na het versoepelen van de lockdown die tussen maart en mei van kracht was. In de afgelopen 24 uur zijn 454 nieuwe besmettingen vastgesteld. Dat is bijna evenveel als het record van 473 uit april. Volgens Frederiksen is het reproductiegetal in het land momenteel 1,5. Dat betekent dat iedere tien besmette personen gemiddeld vijftien anderen aansteken.

Meer uit Buitenland

Dodental Venezuela meer dan verdubbeld

CARACAS (ANP/RTR) - Het dodental door de zware aardbevingen in Venezuela is meer dan verdubbeld. Interim-president Delcy Rodríguez meldde dat meer dan 589 mensen zijn overleden en 2980 personen gewond zijn geraakt.

1 uur geleden
Israël geeft evacuatiebevel voor plaats in het zuiden van Libanon

EL MANSOURI (ANP) - Het Israëlische leger heeft met drones flyers verspreid boven de plaats El Mansouri in het zuiden van Libanon, meldt het Libanese staatspersbureau NNA. Het is de eerste keer dat Israël op deze manier een evacuatiebevel geeft sinds vorige week een nieuw bestand werd gesloten tussen Israël en Hezbollah.

1 uur geleden
Reddingswerk Venezuela komt moeizaam op gang

LA GUAIRA/MACUTO (ANP/RTR) - Reddingswerkers pogen in het noorden van Venezuela slachtoffers van de aardbevingen van woensdag te redden uit puinhopen en het lot van duizenden te achterhalen. Op een website opgericht om vermisten te vinden, zoeken Venezolanen naar 49.600 mensen van wie het lot sinds woensdag onbekend is.

2 uur geleden
Noodtoestand op door Oekraïne bestookte Krim

SIMFEROPOL (ANP/RTR/AFP) - Op het door Rusland geannexeerde schiereiland de Krim is de noodtoestand uitgeroepen. Dat gebeurde vanwege economische problemen, zegt regionale leider Sergej Aksonjov op sociale media.

3 uur geleden
Scheepvaartbedrijf bevestigt aanval in Straat van Hormuz

TAIPEI (ANP/AFP) - Een Taiwanees scheepvaartbedrijf heeft bevestigd dat een containerschip in de Straat van Hormuz is geraakt door een "onbekend object". Het gaat goed met de bemanning, de lading en het schip zelf, stelt containerrederij Evergreen Marine Corp.

4 uur geleden
Europol: ruim 700 criminele netwerken actief in de EU

BRUSSEL (ANP) - In de EU zijn ruim 700 criminele netwerken actief, meldt EU-politiedienst Europol. De criminele netwerken houden zich bezig met drugssmokkel, cybercriminaliteit, mensensmokkel, fraude en witwassen. Naar schatting zijn zo'n 400.000 mensen actief binnen die netwerken uit 118 verschillende landen.

4 uur geleden
Jarenlange celstraf voor voormalige first lady van Zuid-Korea

SEOUL (ANP/RTR/AFP) - De voormalige Zuid-Koreaanse first lady Kim Keon-hee is opnieuw veroordeeld tot een gevangenisstraf. Ze zou gunsten hebben verleend in ruil voor dure cadeaus en kreeg daar zeven jaar cel voor.

5 uur geleden