Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Horeca Horst opent demonstratief deuren voor gasten

Horeca Horst opent demonstratief deuren voor gasten

HORST (ANP) - Zo'n dertig cafés en restaurants in de Limburgse gemeente Horst aan de Maas hebben om 12.00 uur zaterdag hun deuren voor gasten geopend. Ze doen dat uit protest tegen het coronabeleid van de regering. Om 16.00 uur gaan de horecagelegenheden weer dicht, zoals afgesproken met burgemeester Ryan Palmen.

Medewerkers van Het Boscafé in Horst legden om 12.00 uur een rode loper uit voor de vijftien gasten die voor de deur wachtten. "Dat is het enige wat we aan onze gasten kunnen uitleggen", zei uitbater Wouter Hoeijmakers. "We gaan vandaag op kroegentocht", zei een jonge man uit Horst, die met twee vrouwen aanschoof aan een tafeltje in het café. Anderen zeiden te komen om de actie te steunen en omdat ze blij waren eindelijk weer eens even te kunnen uitgaan.

In stamkroeg Boems Jeu van dialectgroep Rowwen Hèze in kerkdorp America stonden vlak na opening al twee handhavers voor de kroeg. "Om te zeggen dat we echt dicht moeten om 16.00 uur", aldus uitbaatster Stephanie van der Pal. Het enige dorpscafé van America telde rond 13.00 uur nog niet veel gasten, maar Van der Pal doet naar eigen zeggen mee om een statement te maken.

Gezellig druk

Heel anders was het in de zeven horecazaken op het Wilhelminaplein in het centrum van Horst. Het oogde er gezellig druk, in de cafés was het volle bak. Overal werd goed gecontroleerd op QR-codes. In het Proeflokaal van Horst waakten de barkeepers erover dat gasten aan hun tafeltje bleven zitten en niet even gaan staan om iemand verderop iets te vertellen.

Burgemeester Palmen zegt begrip te hebben voor de actie en spreekt zijn steun uit aan de horeca en de evenementenbranche. "Ik heb begrip voor hun positie, gevoelens en noden. Daarom hebben we in overleg voor de actie met iedereen werkbare afspraken gemaakt", aldus Palmen zaterdag. Uitbater Hoeijmakers van Het Boscafé stak de loftrompet over zijn burgemeester en prees hem "omdat hij zijn hoofd boven het maaiveld durft uit te steken".

Horst aan de Maas is volgens Hoeijmakers de enige gemeente in Nederland waar een gecoördineerde horeca-actie plaatsvindt. Rond 12.20 uur liep Het Boscafé al redelijk vol met op hun QR-code gecontroleerde gasten, die er onder meer koffie, soep en een 'burger meester' bestelden.

Meer uit Binnenland

Zoon Sunny Bergman heeft aangifte gedaan van geweldsincident

VENLO (ANP) - De zoon van regisseur Sunny Bergman heeft dinsdag aangifte gedaan van een geweldsincident dat begin november plaatsvond tijdens een festival in Venlo. Dat heeft Bergman aan het ANP bevestigd. Haar zoon wilde al eerder aangifte doen, maar de politie kon deze pas op 25 november opnemen.

14 minuten geleden
NVJ is bang dat bezuinigingen diversiteit in Hilversum raken

AMSTERDAM (ANP) - De NVJ is bang dat de bezuinigingen bij AVROTROS en BNNVARA de diversiteit en pluriformiteit van de publieke omroep gaan raken. Dat schijft de journalistenvakbond in een verklaring op de website Villamedia. Beide omroepen maakten dinsdag bekend per 2027 een flink aantal grote programma's te moeten schrappen.

51 minuten geleden
Teleurstelling bij presentatoren BNNVARA en KRO-NCRV

HILVERSUM (ANP) - Presentatoren van de publieke omroep reageren teleurgesteld op de aankondiging dinsdag dat BNNVARA en KRO-NCRV stoppen met een paar populaire programma's.

2 uur geleden
Maritiem Museum Rotterdam toont historisch scheepje

ROTTERDAM (ANP) - Het Maritiem Museum Rotterdam toont vanaf donderdag een historisch topstuk dat aan de basis stond van de dam in de Rotte en de stad Rotterdam. Het gaat om een zogenoemde punter, een middeleeuws scheepje, dat omstreeks 1270 werd gebruikt om de dam te bouwen.

2 uur geleden
Congresleden VS pleiten voor herstel panelen Margraten

WASHINGTON (ANP) - Meerdere leden van het Amerikaanse Congres willen dat de regering de verdwenen panelen over zwarte militairen op de begraafplaats in het Limburgse Margraten terugplaatst. Ook vragen ze om opheldering over de kwestie, aldus de politici in een brief waar De Limburger eerder over berichtte.

2 uur geleden
Koning feliciteert Suriname met jubileum bij opening museum

AMSTERDAM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft Suriname gefeliciteerd met vijftig jaar onafhankelijkheid van Nederland. Hij deed dat bij de officiële opening van het Suriname Museum in Amsterdam, waar hij een plaquette onthulde. Willem-Alexander feliciteerde ook het nieuwe museum. Hij prees het doorzettingsvermogen van de initiatiefnemers en het resultaat ervan "na vier jaar keihard werken".

2 uur geleden
Vrouwenorganisaties willen nationaal plan tegen vrouwengeweld

DEN HAAG (ANP) - Vrouwenorganisaties WOMEN Inc., LINDA. en LINDA.meiden hebben een petitie voor een nationaal actieplan om geweld tegen vrouwen te stoppen aangeboden aan Tweede Kamerleden in Den Haag. De organisaties willen dat de politiek maatregelen neemt tegen dit structurele probleem, omdat vrouwen veilig moeten kunnen zijn in Nederland, schrijven ze. Ruim 33.000 mensen hebben de petitie ondertekend.

3 uur geleden