Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Horeca Horst opent demonstratief deuren voor gasten

Horeca Horst opent demonstratief deuren voor gasten

HORST (ANP) - Zo'n dertig cafés en restaurants in de Limburgse gemeente Horst aan de Maas hebben om 12.00 uur zaterdag hun deuren voor gasten geopend. Ze doen dat uit protest tegen het coronabeleid van de regering. Om 16.00 uur gaan de horecagelegenheden weer dicht, zoals afgesproken met burgemeester Ryan Palmen.

Medewerkers van Het Boscafé in Horst legden om 12.00 uur een rode loper uit voor de vijftien gasten die voor de deur wachtten. "Dat is het enige wat we aan onze gasten kunnen uitleggen", zei uitbater Wouter Hoeijmakers. "We gaan vandaag op kroegentocht", zei een jonge man uit Horst, die met twee vrouwen aanschoof aan een tafeltje in het café. Anderen zeiden te komen om de actie te steunen en omdat ze blij waren eindelijk weer eens even te kunnen uitgaan.

In stamkroeg Boems Jeu van dialectgroep Rowwen Hèze in kerkdorp America stonden vlak na opening al twee handhavers voor de kroeg. "Om te zeggen dat we echt dicht moeten om 16.00 uur", aldus uitbaatster Stephanie van der Pal. Het enige dorpscafé van America telde rond 13.00 uur nog niet veel gasten, maar Van der Pal doet naar eigen zeggen mee om een statement te maken.

Gezellig druk

Heel anders was het in de zeven horecazaken op het Wilhelminaplein in het centrum van Horst. Het oogde er gezellig druk, in de cafés was het volle bak. Overal werd goed gecontroleerd op QR-codes. In het Proeflokaal van Horst waakten de barkeepers erover dat gasten aan hun tafeltje bleven zitten en niet even gaan staan om iemand verderop iets te vertellen.

Burgemeester Palmen zegt begrip te hebben voor de actie en spreekt zijn steun uit aan de horeca en de evenementenbranche. "Ik heb begrip voor hun positie, gevoelens en noden. Daarom hebben we in overleg voor de actie met iedereen werkbare afspraken gemaakt", aldus Palmen zaterdag. Uitbater Hoeijmakers van Het Boscafé stak de loftrompet over zijn burgemeester en prees hem "omdat hij zijn hoofd boven het maaiveld durft uit te steken".

Horst aan de Maas is volgens Hoeijmakers de enige gemeente in Nederland waar een gecoördineerde horeca-actie plaatsvindt. Rond 12.20 uur liep Het Boscafé al redelijk vol met op hun QR-code gecontroleerde gasten, die er onder meer koffie, soep en een 'burger meester' bestelden.

Meer uit Binnenland

Jongeman gewond na schietpartij Rotterdam, verdachte aangehouden

ROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam is een jongeman gewond geraakt na een schietincident dat zich zondag kort na middernacht afspeelde op de Schinnenbaan in het stadsdeel Beverwaard. De politie heeft een verdachte aangehouden.

1 uur geleden
Actie op Amsterdam Centraal voor behoud jongerendagkaart

AMSTERDAM (ANP) - Jongeren houden zondagmiddag een sit-in op Amsterdam Centraal voor het behoud van de jongerendagkaart. De organisatie Fridays For Future Nederland verwacht dat vanaf 13.00 uur tientallen jongeren aan het zittende protest deelnemen.

1 uur geleden
Roparun levert ruim 4,7 miljoen euro op voor mensen met kanker

ROTTERDAM (ANP) - Deelnemers aan de jaarlijkse Roparun hebben vorige maand ruim 4,7 miljoen euro opgehaald voor goede doelen. Het geld is bestemd voor doelen die "het leven van mensen met kanker draaglijker maken". De organisatie van het sponsorevenement maakte de eindstand zaterdagavond bekend tijdens een slotfeest in De Kuip in Rotterdam.

11 uur geleden
UvA: verhalen over onveiligheid Joodse studenten doen pijn

AMSTERDAM (ANP) - De Universiteit van Amsterdam (UvA) vindt het onaanvaardbaar dat een aantal Joodse studenten en medewerkers zich onveilig voelt op de universiteit. Tegen Het Parool zeggen enkele Joodse studenten, docenten en medewerkers van de UvA en de Vrije Universiteit (VU) zaterdag dat ze zich buitengesloten voelen en hun identiteit moeten verbergen. Ook spreken ze van "verbale agressie van pro-Palestijnse demonstranten".

1 dag geleden
Wolk met gevaarlijke stoffen in Borculo is verdampt

BORCULO (ANP) - De wolk met de gevaarlijke stoffen die vrijdagavond op het terrein van FrieslandCampina in Borculo vrijkwam, is inmiddels verdampt. Er zijn geen gevaarlijke stoffen op de grond terechtgekomen. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland omstreeks 01.00 uur zaterdagochtend.

1 dag geleden
Gevaarlijke stof vrijgekomen in Borculo, NL-Alert verstuurd

BORCULO (ANP) - Bij een bedrijf in Borculo is een gevaarlijke stof vrijgekomen die voor een chemische reactie heeft gezorgd. Dat meldt Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. Die laat weten dat een NL-Alert is verstuurd voor het gebied rondom Borculo richting Haarlo met het dringende advies om ramen en deuren gesloten te houden en de gebouwventilatie uit te zetten. Op beelden is een oranjeachtige rookwolk in de lucht te zien.

1 dag geleden
Opvang 14 vluchtelingen in Coevorden gaat niet door om veiligheid

COEVORDEN (ANP) - Plannen voor de huisvesting van veertien minderjarige vluchtelingen in Coevorden gaan niet door. De gemeente laat vrijdag weten dat de veiligheid van de meisjes op deze plek in de wijk Tuindorp niet kan worden gewaarborgd. Burgemeester Renze Bergsma zegt de beslissing met "zeer gemengde gevoelens" te hebben genomen.

1 dag geleden